2019-04-04 15:34:06

Голова ФПУ Григорій Осовий виступив з доповіддю про дотримання прав профспілок

VII засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, що відбувається у м. Львів, 4 квітня розпочалось із доповіді про права профспілок та працівників в Україні з огляду на зобов'язання нашої держави в Угоді про асоціацію.

 Серед питань, обговорених у виступах доповідачів з української та європейської сторін були питання не лише щодо боротьби з бідністю, дисбалансів на ринку праці, що породжують тренди трудової міграції, - особлива увага була приділена питанням соціального діалогу, колективно-договірному законодавству, проблемі протиправного привласнення державними органами майнових об'єктів профспілок, необхідних їм для здійснення статутних повноважень тощо.

2019-04-04 14:17:43

Григорій Осовий бере участь у засіданні УCПГС Україна - ЄС

3 квітня у м. Львів розпочалось засідання Платформи Громадянського суспільства Україна - ЄС, органу створеного відповідно до ст. 469-470 Угоди про асоціацію.

Цього разу зібрання представників громадянського суспільства України і Європейського союзу присвячено висвітленню таких основних тем: про права профспілок та працівників, а також про продовольчу безпеку.

2019-04-04 14:10:36

ДЕЛЕГАЦІЯ ФПУ БЕРЕ УЧАСТЬ У РОБОТІ 52-Ї СЕСІЇ КОМІСІЇ ООН З НАРОДОНАСЕЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ

1-5 квітня 2019 року у штаб-квартирі ООН у м. Нью-Йорк проходить 52-а сесія Комісії ООН з народонаселення та розвитку.Тема цьогорічної сесії: «Огляд та оцінка Програми дій Міжнародної конференції з народонаселення та розвитку і її внесок у реалізацію та огляд Порядку денного у галузі сталого розвитку на період до 2030 року».

Відповідно до спеціального консультативного статусу ФПУ при Економічної і соціальної ради ООН (ЕКОСОР) у цьому важливому міжнародному форумі бере участь делегація Федерації профспілок України.

2019-04-04 13:59:16

ПЕНЯ СТАЄ НОРМОЮ, БОРГИ - СТРАШНИМИ : МОЖНА ЗАЛИШИТИСЯ Й БЕЗ ХАТИ

(ДАРУЙТЕ, ЩО ТЕКСТ – РОСІЙСЬКОЮ. Йдеться про Україну)

Новое законодательство в сфере энергорынка и жилищно-коммунальных услуг меняет отношения потребителей и поставщиков услуг     Реформы в энергосекторе и в сфере жилищно-коммунального хозяйства, которые хоть медленно, но реализуются в нашей стране, призваны принципиально изменить систему расчетов за энергоносители и, в частности, за жилищно-коммунальные услуги. Если говорить в целом, строится такая система,...

2019-04-03 11:13:06

Держпраці про обмеження щодо сумісництва та суміщення

Як роз’яснює головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Управління Держпраці у Хмельницькій області Тетяна Гаєвська, обмеження щодо сумісництва та суміщення поширюється виключно на осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (пункт 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»).

2019-04-03 09:26:34

Прикарпатцям заборгували 23,2 мільйони зарплатні

Станом на 1 березня 2019р. заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області становила 23,2 млн грн, що складає 1,5% фонду оплати праці, нарахованого за лютий 2019 р.

У порівнянні з 1 лютого 2019 р. борг із виплати заробітної плати зменшився на 187,5 тис.грн, або на 0,8%. Упродовж лютого погашено заборгованість у Надвірнянському (у сумі 171,7 тис.грн) та Тлумацькому (64,1 тис.грн) районах. Зменшення заборгованості відбулося у м.Івано-Франківську (на 214,2 тис.грн), Косівському (на 101,7 тис.грн), Снятинському (на 19,4 тис.грн) та Городенківському (на 0,9 тис.грн) районах. Водночас збільшилась сума боргу у Тисменицькому (на 297 тис.грн) та Рогатинському (на 10 тис.грн) районах, м.Бурштині (77,5 тис.грн). У м.Калуші сума заборгованості залишилась на рівні 1 лютого 2019 р. і складала 703,1 тис.грн, інформує головне управління статистики.

2019-04-02 12:18:54

Продовжується трансформація системи охорони здоров’я в Україні

Розповідаємо про електронні рецепти та нові правила отримання первинної медичної допомоги.

ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

З 1 квітня пацієнти, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки», почнуть отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми за електронним рецептом. Отримати електронний рецепт можна лише у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація. У разі, якщо ви ще не обрали свого лікаря, декларацію можна підписати під час найближчого візиту до лікаря і одразу ж отримати електронний рецепт за програмою «Доступні ліки».

2019-04-01 15:15:31

ПРО ПРАЦІВНИКІВ, ЯКІ ПІДЛЯГАЮТЬ ОБОВ’ЯЗКОВИМ МЕДИЧНИМ ОГЛЯДАМ

 На засіданні виконкому  обласної тристоронньої соціально-економічної ради обговорено питання «Про порядок визначення категорій та погодження списків працівників, які підлягають обов’язковим медичним оглядам».

Як на практиці зараз вирішується це питання, чому воно важливе для  певної категорії працівників, ми попросили прокоментувати Ольгу Кроленко, експерта з умов праці Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України.

2019-04-01 10:36:38

IV. У Верховній Раді зареєстровано проект Закону № 10088 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо оплати праці працівників підприємств, установ, організацій», яким пропонується визначити джерела коштів на оплату праці для усіх юридичних осіб,

 

 

Цей законопроект спрямований на впорядкування оплати праці працівників госпрозрахункових підприємств та юридичних осіб, заснованих на державній та комунальній власності. Пропонується:

1. Визначити джерела коштів на оплату праці для усіх юридичних осіб, які використовують найману працю.

2019-04-01 10:29:21

III. Мінсоцполітики пропонує визначити ознаки трудових відносин, за наявності яких із фізособами-підприємцями повинні будуть укладати трудові договори, а не цивільно-правові.

 

Пропонується визначити на законодавчому рівні поняття трудових відносин та ознаки наявності трудових відносин, встановити принцип презумпції наявності трудових відносин; визначити у Кодексі законів про працю правонаступництво у трудових відносинах, процедуру інформування працівників та їхніх представників про дату та причини такого правонаступництва.