2019-04-01 10:20:20

II. Мінсоцполітики оприлюднило законопроект щодо гарантій забезпечення мінімальної заробітної плати та оплати праці на роботах із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці

 

Проект Закону спрямований на вдосконалення законодавства щодо порядку визначення розміру мінімальної заробітної плати та приведення його у відповідність до Конвенції МОП №131.

Які зміни передбачені законопроектом?

2019-04-01 10:16:34

I. Мінсоцполітики доопрацювало проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права працівників на своєчасну виплату заробітної плати»

 

Так, зазначеним законопроектом пропонується запровадити посилення захисту прав працівників у разі порушення строків виплати заробітної плати, зокрема, шляхом:

2019-04-01 10:13:14

ПРО ЗМІНИ В НОРМАТИВНО - ПРАВОВИХ АКТАХ ТА БОРГИ ІЗ ЗАРПЛАТ

28 березня 2019 року відбулося засідання виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради ОТСЕР). На порядку денному було питання про порядок визначення категорій та погодження списків працівників, які підлягають обов’язковим медичним оглядам. З цього питання доповіла Оксана Острижнюк - головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в Івано-Франківській області. Вона визначила основні критерії для формування переліків працівників підприємств для проходження медичних оглядів, а також зупинилася на персональній відповідальності керівників підприємств за ухилення від організації проведення медичних оглядів працівників.

2019-03-27 10:35:20

ВИБОРИ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ

Яка передбачена відповідальність за порушення на виборах? Як змінити місце голосування?Які документи потрібні для зміни місця голосування?
Консультує Міністр юстиції Павло Петренко

Доброго дня! Я - переселенець з нині окупованої території у Луганській області, хочу взяти участь у виборах Президента України, які відбудуться в неділю. Поясніть будь-ласка, чи маю я право брати участь у голосуванні і що для цього потрібно?
Микола Саєнко.

2019-03-27 10:25:21

НА ПРИЗИ ГАЗЕТИ «ЄДНІСТЬ»

Цими днями відбувся традиційний обласний турнір з міні-футболу на призи профспілкової газети «Єдність». Організаторами заходу стала Крайова організація спортивно-культурного  товариства України спільно з Радою профспілок області. У спортивному суперництві  цього разу взяли 8 команд, представників галузевих профспілок: обласних профспілкових організацій -  працівників охорони здоров’я «Тонатос», держустанов, культури, хіміків (Надвірна «Нафтохімік Прикарпатття»), енергетиків «Енергетик» з Бурштина, будівельників «Ямниця»,  ФК «Юність», команда «Галицький двір».

2019-03-22 09:02:16

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ДИТЯЧОГО ОЗДОРОВЛЕННЯ

15 березня ц.р. відбулося перше засідання Центрального міжвідомчого штабу з координування організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей, до складу якого входять представники зацікавлених міністерств та відомств держави, а також ФПУ – Драп’ятий Є.М., Маценко Т.М.

На засіданні було напрацьовано пропозиції до доручення Прем’єр-міністра України керівникам відповідних міністерств та відомств, головам обласних державних адміністрацій щодо сприяння дитячому оздоровленню.Зокрема, Федерацією профспілок України було подано та прийнято такі пропозиції.

2019-03-20 14:24:29

ЯКЩО РОБОТОДАВЕЦЬ ІГНОРУЄ СВОЇ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

Стаття 20 Закону України Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності надає право профспілкам на ведення колективних переговорів та укладання колективних договорів і угод. Одночасно, цією ж статтею передбачено для роботодавців зобов’язання брати участь у колективних переговорах щодо укладання колективних договорів і угод.

Про результати моніторингу додержання прав профспілок області у 2018 році йшлося 19 березня 2019 року на засіданні робочої групи обласної тристоронньої соціально-економічної ради.

2019-03-20 10:51:55

Глобальні профспілки наголошують на пріоритетності розвитку української економіки

Глобальні профспілки наголошують на пріоритетності розвитку української економіки

19 березня 2019 року у Києві у Будинку профспілок відбулась робоча зустріч керівництва ФПУ з Кемалем Озканом, заступником генерального секретаря Глобального союзу ІndustriALL та керівниками всеукраїнських профспілок, що входять до цієї організації.

2019-03-19 14:42:26

ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ ШЛЮБУ!

Консультує Міністр юстиції Павло Петренко

Доброго дня! Ми з моєю коханою дівчиною хочемо одружитись якнайшвидше але проблема в тому, що ми проживаємо в різних містах. Скажіть, що нам робити, куди подати документи і чи обов’язково для цього чекати місяць? Володимир Волков

Хто має право вступати в шлюб?

2019-03-15 11:11:08

Відкрито проект МОП з питань оплати праці в Україні та подолання її заборгованості

В Україні запроваджено дворічний Проект Міжнародної організації праці «Оплата праці в Україні: технічна допомога задля подолання заборгованості із заробітної плати, встановлення мінімальної заробітної плати та рівного винагородження», презентація якого відбулася 12 березня 2019 року. У презентації Проекту взяли участь експерти МОП – Маріоко Оучі та Олена Важинська, Сергій Савчук – Національний координатор МОП в Україні, Урядовий уповноважений з питань гендерної політики України, представники Міністерства соціальної політики України, Федерації профспілок України, організацій роботодавців, наукових установ тощо.