2018-02-21 12:16:51

«Якщо влада стає…безперервною змовою»

20 лютого, у Всесвітній День соціальної справедливості, відбулося засідання Івано-Франківської обласної Тристоронньої соціально-економічної ради за участі: Ульванської Я.С., заступника директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації-начальника управління праці, заступника співголови обласної тристоронньої соціально-економічної ради від сторони облдержадміністрації; Басюка І.Є., голови Ради профспілок області, співголови обласної тристоронньої соціально-економічної ради від профспілок та Скригунця В.П., заступника голови, виконавчого директора обласного об’єднання організацій роботодавців, заступника співголови від сторони роботодавців.

На порядок денний зустрічі було винесено питання «Про дії сторін соціального діалогу щодо забезпечення в області соціальної справедливості та підписання Співголовами ОТСЕР Територіальної угоди між облдержаміністрацією, обласним об’єднанням організацій роботодавців та Радою профспілок області на 2018-2020 роки.

2018-02-19 13:44:43

У світлі і за ширмою змін КАБМІН СТИМУЛЮЄ ПЕРЕРОЗПОДІЛ РИНКУ ПЕРЕВЕЗЕНЬ,

Як відомо, з 1 січня 2018 року набув чинності закон України про реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування. Передбачено передачу доріг місцевого значення зі сфери управління Укравтодорів місцевим органам влади. Також почали діяти нові вимоги до виконання ремонтно- будівельних робіт та експлуатації доріг.

Інше питання, яке бурлить на ринку перевезень – стримування владою страйку перевізників з вимогами підняття тарифів на проїзд та повернення державою коштів за здійснені перевезення пільгових категорій населення.

Про ці та інші питання говоримо з головою обласної організації професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства Іваном Гавриляком.

«ХІБА МИ НЕ ЗНАЄМО ЧИЄ ЦЕ ЛОБІ?»…

2018-02-16 12:58:02

ПЕНСІЯ ПО-НОВОМУ. ЗА ВІКОМ

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії» змінено норми статті 26 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якими визначено умови призначення пенсій за віком.

2018-02-16 12:53:21

УМОВИ ПРАЦІ - ВСЬОМУ ПОЧАТОК

Про  стан виробничого травматизму на підприємствах     Івано-Франківської області в 2017 році

Одним з факторів, який впливає на здоров'я і безпеку людини, є умови праці на робочому місці. На жаль, доводиться часто констатувати, що умови і рівень охорони праці на багатьох підприємствах ще далекі від рівня, досягнутого розвиненими країнами. Свідченням цього є гірка статистика нещасних випадків, на виробництві, що сталися через шкідливі і небезпечні умови праці.

2018-02-16 12:49:32

КРУГЛИЙ СТІЛ. Політика цін і тарифів має відповідати принципу соціальної справедливості

Не допускати звуження чи порушення конституційних прав громадян  при реформуванні сфери надання житлово-комунальних послуг, цінової політики на соціально-значущі продовольчі товари та надання пільг у грошовій формі. З такою вимогою звернулися 15 лютого  учасники круглого столу «Нова політика цін і тарифів на соціально значущі товари і послуги: чи збережено принципи соціальної справедливості?».

2018-02-11 11:22:26

ПЕРЕД ГЕНЕРАЛЬНОЮ УГОДОЮ: ПРОФСПІЛКИ "ОЗАДАЧИЛИ" ПРОФІЛЬНИЙ ПАРЛАМЕНТСЬКИЙ КОМІТЕТ

Голова ФПУ Григорій Осовий у ході робочої зустрічі з Головою Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення ВР України Людмилою Денісовою порушив низку актуальних соціально-економічних питань, зокрема щодо необхідності доведення розміру мінімальної заробітної плати до фактичного прожиткового мінімуму, на чому наполягають профспілки.

2018-02-08 11:26:10

Оголошується обласний огляд – конкурс «Краще підприємство з охорони праці»

Спільним наказом Управління Держпраці в Івано-Франківській області та Управління виконавчої дирекції Фонду соціального  страхування України в Івано-Франківській  області від 30.01.2018 №47Д/34-од затверджено     Положення  про обласний огляд - конкурс "Краще підприємство з охорони праці" та створено комісію.

2018-02-08 09:59:47

ПРОКРЕМЛІВСЬКИЙ УКЛІН! ЗАМІСТЬ ЕКСПОРТУ ДОБРИВ, ІМПОРТ З РОСІЇ ЗА МІЛЬЙОНИ ДОЛАРІВ

Профспілка працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України звернулась до Президента України Петра Порошенка з листом щодо                              загрозливої ситуації  загальнонаціонального характеру, яка склалася на ринку виробництва вітчизняних азотних мінеральних добрив після слухань, які відбулися 30 січня 2018 року у Департаменті торговельного захисту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України у рамках проміжного перегляду антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну аміачної селітри походженням з Російської Федерації.

2018-02-02 12:38:47

ПРОФСПІЛКИ ПРИКАРПАТТЯ НАПРАЦЬОВУЮТЬ СТРАТЕГІЮ СПІВПРАЦІ З ОТГ

Зі створенням Об’єднань Територіальних Громад особливо актуальним стає питання діяльності в них профспілок, які мають стати повноправними учасниками процесів децентралізації. .

Натомість в багатьох об’єднаних громадах вже зараз відчутна проблема втрати галузевого принципу побудови профспілкових структур, послаблення соціального діалогу в громадах, зниження мотивації профспілкового членства. Це неабияк турбує лідерів профспілкового руху Прикарпаття.Тому, на черговому зібранні керівників обласних галузевих профспілкових організацій  2 лютого 2018 року обговорено питання напрацювання  та реалізації активної позиції і стратегії дій Ради профспілок області, які б забезпечили надійний захист прав та інтересів трудівників-членів профспілок в ОТГ.

2018-02-02 09:17:46

Кабінет Міністрів узгодив з чинним законодавством Порядок направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

Законом України від 06.06.2017 № 2081-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей, збереження мережі дитячих оздоровчих закладів” передбачено розширення переліку категорій дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, за рахунок дітей з багатодітних сімей, дітей з малозабезпечених сімей, дітей, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї, та дітей, узятих на облік службами у справах дітей як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах.