2019-03-01 18:30:24

КРУГЛИЙ СТІЛ. Григорій Осовий: "Україні потрібен ефективний суспільний договір"

За прикладом європейських структур ми в Україні маємо створити не просто соціальний діалог, а підписати справжній суспільний договір. Про це заявив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий у своєму виступі на круглому столі «Перспективи імплементації в Україні положень Глави ХХІ Угоди про Асоціацію Україна - ЄС щодо розвитку публічних комунікацій та соціального діалогу», що відбувся у Києві 1 березня.

2019-03-01 18:26:21

В УКРАЇНІ РОЗПОЧАЛАСЯ МАСШТАБНА МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ

З березня 2019 року Уряд розпочав виплату субсидій готівкою тим громадянам, яким субсидію призначено у 2018 році. Першими «живі» кошти для оплати комунальних рахунків за лютий отримають пенсіонери, які отримують пенсію 4 березня. Тим, у кого є пенсійна картка, субсидія буде зарахована туди. Тим, у кого немає, додому принесе листоноша.Усі НЕ пенсіонери зможуть отримати свою монетизовану субсидію з 12 березня у будь-якому відділені Ощадбанку. У платіжках за лютий субсидії відображено не буде – її видадуть на руки. Комунальні рахунки за лютий 2019 року субсидіантам надійдуть без відображення субсидії. Її у березні видадуть грошима  тим, кому допомогу призначено з 2018 року. Ними субсидіант має самостійно розрахуватися за лютневі комунальні платежі. Гроші, які залишаться після оплати комуналки, домогосподарство може використати на власні потреби.

2019-02-28 11:21:46

Як укладати шлюбний договір? Що може бути внесено у договір? Строк дії шлюбного договору?

Консультує Міністр юстиції Павло Петренко: 

На диво багато українців не знають, що у 1992 році Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін і доповнень до Кодексу про шлюб і сім'ю України», де вперше було зафіксовано таке поняття, як шлюбний договір. Однак цей вид договорів поки що не набув достатньої популярності серед українських родин. Минулого року такий договір підписали всього 2 544 подружжя, а це трохи більше 1% від кількості укладених у 2018 році шлюбів.

2019-02-26 11:56:13

Не МАЛО, НЕ БАГАТО - напруга в колективах та відтік кваліфікованих кадрів

Серед актуальних питань, які  обговорили учасники засідання виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участі представників всіх сторін соціального діалогу – влади, профспілок та роботодавців, яке проведено цими днями -  Про підготовку звернення щодо внесення змін до Закону України “Про оплату праці”.

О.Гринів, заступник начальника управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації, керівник секретаріату ОТСЕР, висловила загальне бачення проблеми, зазначивши наступне:

2019-02-26 11:52:49

ГРОШІ Є. ГРОШЕЙ - НЕМАЄ…

Одним із питань порядку денного засідання виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участі представників всіх сторін соціального діалогу – влади, профспілок та роботодавців, яке проведено цими днями, було -

«Про стан виплати заробітної плати працівникам структурних підрозділів ДП “Івано- Франківськоблавтодор”. 

2019-02-26 11:51:20

ЯКЩО НЕМА ЧИМ ДИХАТИ

В нашій області в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам щодо чистоти повітря, працюють 13264 особи, або 23,0 відс. облікової кількості працівників. Серед низки суспільно резонансних питань, які  обговорено цими днями на засіданні виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участі представників всіх сторін соціального діалогу – влади, профспілок та роботодавців -   « Про прискорення розробки національного стандарту “Загальні вимоги до повітря робочої зони”. Як повідомила присутніх Олена Петрущак - заступник начальника відділу політики зайнятості населення, охорони та умов праці управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації,  на підприємствах Івано-Франківської області за даними вибіркового статистичного спостереження, в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, працюють 13264 особи, або 23,0 відс. облікової кількості працівників.Вона також зазначила й наступне.

2019-02-26 11:49:54

НА ТРИСТОРОННІЙ ОСНОВІ

Низку суспільно резонансних питань обговорено цими днями на засіданні виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участі представників всіх сторін соціального діалогу – влади, профспілок та роботодавців.   Серед головних питань порядку денного засідання були наступні –

Звернення Голови Ради Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів Стефанишина Р.С. щодо вжиття заходів до упередження отруєння людей чадним газом  ( доповідала Світлана Шуляр – начальник відділу політики зайнятості населення, охорони та умов праці управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації);

2019-02-26 09:22:24

Про нюанси законодавчих нововведень щодо перерахунку пенсій з 1 березня 2019 року

1. Кому буде проведена індексація пенсій і на яку величину? Індексація пенсій запроваджена реформою 2017 року, якою внесено зміни до ч. 2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (в редакції з 11.10.2017) і передбачено щорічне проведення перерахунку пенсій шляхом збільшення показника середньої зарплати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

2019-02-21 09:39:36

У 2019 році планують осучаснити «лікарняні»

Сьогодні у листках непрацездатності («лікарняних») є поля, у яких може зазначатися діагноз, але лише на прохання пацієнта. У всіх інших випадках ці поля не заповнюються. Водночас досі в обов’язковому порядку вказується назва і місце знаходження медзакладу, що підтверджуються штампом та печаткою закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності».
2019-02-21 09:25:21

МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ

За рішенням Уряду в березні поточного року субсидіанти (пільговики) отримають “живі гроші” для розрахунків за комунальні послуги.
Правила призначення допомоги в оплаті комунальних платежів є незмінними, змінюється тільки алгоритм її виплати. Всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних послуг за лютий 2019 року. Відповідно у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневі комунальні платежі.