2018-09-20 17:03:43

23 вересня - День машинобудівника України

Шановні працівники галузі!

Одна з рис технічно розвиненого суспільства, це наявність дієздатної промисловості і машинобудування. Машинобудування України займає одну з ключових позицій в економічному секторі країни. Воно є основою розвитку багатьох суміжних галузей.

Найкращі вітання всім, хто пов’язав своє життя з машинобудуванням. Нехай Ваша праця приносить належні результати, буде гідно оцінена. Бажаємо успіхів у роботі, міцного здоров’я та процвітання.

З повагою,

Голова Ради профспілок області                         Ігор Басюк

2018-09-20 16:31:37

Глава Уряду дав доручення протягом місяця підготувати проект постанови Уряду про широке розповсюдження пілотних проектів з дуальної освіти

 

 

Розвиток дуальної освіти, яка по суті є партнерством між освітніми закладами і роботодавцями, – запорука правильного розвитку ринку праці і забезпечення не тільки потреб роботодавців, а й майбутніх робітників роботою та гідною зарплатою. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман 19 вересня на засіданні Уряду.Глава Уряду дав доручення протягом місяця підготувати проект постанови Уряду про широке розповсюдження пілотних проектів з дуальної освіти, а також закликав якомога швидше підготувати і розглянути профільні законопроекти про професійну та вищу освіту.

2018-09-19 12:46:46

ПРОФСПІЛКИ НАЛАШТОВАНІ РІШУЧЕ

Дії ФПУ проти наступу влади на права трудящих та більшості громадян обговорено 18 вересня керівниками всеукраїнських профспілок, профоб’єднань м. Києва і Київської області.

 

До масових протестних акцій у Києві і обласних центрах, пікетування Верховної Ради під час прийняття Держбюджету на 2019 рік та навіть можливого оголошення всеукраїнського страйку, профспілки спонукають факти неспинного зростання цін і тарифів, подальшого зубожіння працюючих і пенсіонерів, проведення антисоціальних реформ, зокрема у галузі охорони здоров’я, а також протиправні дії владних структур стосовно об’єктів профспілкової власності.

Саме на цьому наголошувалось під час робочої наради, що провів Голова ФПУ Григорій Осовий та його заступники за участю голів ЦК галузевих профспілок, керівників столичних профоб’єднань напередодні засідання Президії ФПУ, яке відбудеться 20 вересня ц.р.

2018-09-19 12:40:48

ЩОБ ОТРИМАТИ ТРАНШ, МОЖНА ЗНЕХТУВАТИ ГОЛОДНИМИ?..

Понад рік минув з моменту скасування регулювання цін на продовольчі товари та послуги (постанова уряду від 7 червня 2017 року № 394 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України»*).Нагадуємо, в тому числі скасували обмеження щодо торговельних надбавок не вище 15% до оптової ціни виробника на 15 груп товарів (борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичина, свинина і м'ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко та ін.). А також скасували граничні рівні рентабельності на виробництво борошна та хліба соціальних сортів, дитячого харчування.

За даними Державної служби статистики України, за рік подорожчали 80% продуктів із соціального асортименту минулого року. Зокрема, морква – на 137%, яйця — на 100%, буряк — на 70%, макарони — на 59%, сало – на 40%, чорний хліб — на 37%, молоко — на 30%, ковбаса та білий хліб — на 28%, вершкове масло та рис — на 27%, яловичина — на 17%, свинина та сметана — на 16%, тушка куряча — на 6%, олія соняшникова, борошно та картопля — на 5%. Щодо заробітної плати, то за той таки рік вона зросла лише на 25%, а мінімальна — взагалі на 16%.

2018-09-17 19:27:58

7 жовтня -Всесвітній день дій за гідну працю

Міжнародна конфедерація профспілок закликає забезпечити публічність заходів профспілок, що будуть проведені з його нагоди, щоб привернути увагу якомога ширшого кола до проблем гідної праці.

Лейтмотивом цьогорічного дня за гідну працю МКП визначила лозунг «Змінити правила». МКП підготувала відповідний логотип та інфографіку для використання профспілками усього світу під час проведення заходів та у соціальних мережах.

2018-09-17 19:21:02

З 1 січня 2019 року буде збільшено мінімальний розмір допомоги по безробіттю

Починаючи з 01 січня 2019 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшується: для осіб, яким призначаються виплати з урахуванням страхового стажу та заробітної плати – з 1440 грн до 1630 грн, а для осіб, яким виплати призначаються без урахування страхового стажу та заробітної плати – з 544 грн до 610 грн. Про це повідомили в Державній службі зайнятості (Центральному апараті).

 Рішення прийнято під час засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 12 вересня 2018 року та має на меті поліпшення рівня матеріального забезпечення безробітних громадян.

2018-09-17 16:08:56

ЛЮДИ ВДЯЧНІ ЗА УВАГУ ДО НИХ

На підприємстві КП «Електроавтотранс» урочисто відкрили кімнату для відпочинку. З цехів, гаражів і просто з-за керма сюди приходитимуть працівники підприємства, щоб набратись сил, поспілкуватися з колегами, чи просто відпочити.В їхньому розпорядженні є міні-кухня з набором продуктів і посуду, кавоварка, мікрохвильова піч, стіл для настільного тенісу, телевізор, дартс, шашки, доміно, обідні столи, м’які дивани та невеличка бібліотека.

2018-09-17 15:43:24

Репортаж із Калуша «ДРАЙВОВЕ СПОРТИВНЕ СВЯТО НАФТОХІМІКІВ»

Цей вираз неодноразово повторював на стадіоні «Хімік», де 8 вересня проводилося професійне свято калуських нафтохіміків, ведучий дійства «КАРПАТНАФТОХІМ – НОВИЙ СТАРТ!». І насправді різні ігри та змагання, якими була насичена перша частина святкового дійства, справляли таке схвальне враження у тих, хто не змагався, піднімали настрій і додавали вболівальникам емоцій у підтримці спортсменів. Вони ж викладалися на повну в боротьбі за першість та нагороди, здобути які на очах значної глядацької аудиторії, тим паче, колег по роботі, їхніх дітей, рідних, вдвічі приємніше, ніж будь-де інше та не в такій атмосфері.

2018-09-17 15:10:07

СТАРТУВАЛА ПЕРЕДПЛАТНА КАМПАНІЯ. КЕРІВНИКАМ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ТА ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ПРОФОБ’ЄДНАНЬ НАГАДУЄМО ПРО ВАЖЛИВІСТЬ ПІДТРИМКИ СВОЇХ ВИДАНЬ

 

ЩОДО ГАЗЕТИ «ПРОФСПІЛКОВІ ВІСТІ»

У серпні цього року в рамках реалізації Стратегії інформаційної діяльності ФПУ на 2018-2021 р.р. у Федерації профспілок України проведено робочу нараду з проблемних питань діяльності профспілкових ЗМІ. У змістовній фаховій дискусії  обговорювали запровадження нових технологій інформування членів профспілок та питання, як друкованим профспілковим виданням не втратити свого читача і вистояти проти економічних негараздів.

2018-09-17 14:05:23

16 вересня - День працівника лісу

Шановні працівники лісового господарства!

Прийміть найщиріші привітання з нагоди професійного свята.

Ви ті, хто своєю працею і турботою сприяє збереженню та примноженню лісу, хто шанує і любить природу, береже і рятує наше спільне національне багатство.

Бажаю Вам успішно виконувати ті завдання, які покладено на галузь, щоб забезпечити раціональне використання лісу для потреб людини і зберегти це багатство для наступних поколінь.

Хай примножуються  здоров’я, радість і добробут у вашому житті та в родинах.

З повагою,

Голова Ради профспілок області                                    Ігор Басюк