2018-05-22 09:27:56

27 травня - День хіміка

ІГОР БАБІЙ, голова обласної Ради профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей:

« Просимо, щоб держава реально створила умови для праці».

18 травня на базі ТОВ «Карпатнафтохім» в Калуші відбулися збори директорів  хімічних підприємств України під егідою Союзу хіміків. Це успішне зараз підприємство вибрано дискусійним майданчиком з мотивом, що після п’ятирічного простою і безнадії воно таки зуміло відновити роботу й наново запустити досить складне технологічне виробництво.

2018-05-18 12:41:59

ЗА ПРОФСПІЛКАМИ - МАЙБУТНЄ

ГОЛОВА ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ АГРОПРОМУ ГАННА ЧОРНІЙ:«ПРАЦІВНИКИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ЗАВЖДИ БУЛИ НАЙМЕНШ ЗАХИЩЕНОЮ КАТЕГОРІЄЮ. ХОЧЕМО, ЩОБ ВОНИ ЗНАЛИ, ЩО ПРОФСПІЛКА НА ЇХНЬОМУ БОЦІ»

15 травня Івано-Франківська  обласна організація профспілки працівників агропромислового комплексу під головуванням Ганни Чорній  провела третє виїзне засідання Ради на базі фермерського господарства «Прометей», яке очолює Орися Книшук. (Землі господарства розташовані на території Коломийського і Снятинського районів). Це підприємство профактивом вибрано не спроста. Раніше тут була профспілкова організація, на жаль, в часі реформування вона зникла.  І, як зазначила Г.Чорній, є проблема в тому, що жодне з нині діючих на Прикарпатті сільгосппідприємств, фермерських господарств не має в своїх колективах профспілкових організацій. Тим часом працівники села завжди були найменш захищеною категорією громадян. Отож, провести засідання Ради виїзним, відкритим, власне мало на меті показати їм, що роль цієї громадської інституції аж ніяк не зменшилася, навпаки: дає чимало важелів для захисту соціально-економічних та трудових прав людей в умовах реформ,  можливостей відстоювання своїх інтересів на найвищих рівнях.  

 В роботі засідання Ради взяв участь та виступив голова новоствореної Матіївецької ОТГ, яка об’єднала 12 сіл, Петро Книшук.

2018-05-17 20:09:40

Нові підходи до цифр і реалій: ПРОФСПІЛКИ ВИМАГАЮТЬ ЧІТКОЇ І СПРАВЕДЛИВОЇ СТАТИСТИКИ ЩОДО СТАНУ КРАЇНИ

Урядовим комітетом з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності розглянуто План статистичних обстежень і робіт на 2018 рік.

Згідно з Планом, цього року передбачається проведення понад 200 різноманітних статистичних обстежень з метою об’єктивної оцінки стану економічного розвитку України, ситуації на ринку праці, рівня соціального захисту, соціального забезпечення населення та ін.

2018-05-17 18:33:34

STOP! Зупинимо судове свавілля! Бо сьогодні заберуть майно профспілок, а завтра - житло громадян

Делегація   Ради профспілок області з більш як 50 представників від усіх галузевих профспілок взяла активну участь в попереджувальній акції протесту в м. Ужгороді. Серед заяв та вимог, до яких долучили свої голоси івано-франківські профактивісти,

Текст прийнятої протестувальниками РЕЗОЛЮЦІЇ :

2018-05-17 09:28:23

АКЦІЯ ПРОТЕСТУ В УЖГОРОДІ ОЧИМА СПЕЦКОРА

16 травня, відповідно до рішення Ради Федерації профспілок України,  закріпленого у Постанові «Про наступ на права профспілок, у тому числі майнові», в Ужгороді відбулась Всеукраїнська попереджувальна акція протесту профспілок.

 Вона проходила у формі маніфестації, включаючи пікетування Закарпатського окружного суду, проведення мітингу біля будівлі обласної ради профспілок та облдержадміністрації. 

2018-05-17 09:17:49

ВЛАДО, ЗУПИНИСЬ:ПРОФСПІЛКИ ВИМАГАЮТЬ ВРЕГУЛЮВАТИ ПРАВОВИЙ СТАТУС СВОГО МАЙНА

ЦЕ не інакше, як державне рейдерство. У ПРОФСПІЛОК відчужено більш як 40 об’єктів: туристичних і санаторно-курортних, дитячих оздоровчих закладів тощо. Сьогодні дійшло до того, що судами почали прийматись рішення про виселення профспілок з тих будинків, які їм належать та свого часу були побудовані саме за кошти спілчан.

2018-05-16 08:48:51

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО: УНІКАЛЬНЕ ОПИТУВАННЯ

Достатньо унікальне опитування проведено на передодні  міжнародної конференції “Політичні партії та профспілкові рухи”, що була організована Інститутом демократії та соціального прогресу (ISDP) та “Соціал-демократичною платформою”.Понад 1500 респондентів відповіли на питання анкети «Профспілки: що нам про них відомо?». З опитуваних – понад 75% молоді люди до 35 років і  майже 60% не є членами профспілки.

Результати опитування були презентовані 12 травня на конференції.

2018-05-16 08:41:23

УЖГОРОД СЬОГОДНІ. ВСЕУКРАЇНСЬКА ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНА АКЦІЯ ПРОТЕСТУ ПРОФСПІЛОК

Відповідно до рішення Ради Федерації профспілок України,  закріпленого 29 березня цього року в її Постанові «Про наступ на права профспілок, у тому числі майнові», сьогодні, 16 травня в Ужгороді відбудеться Всеукраїнська попереджувальна акція протесту профспілок. Вона проходитиме у формі маніфестації, включаючи пікетування Закарпатського окружного суду, проведення мітингу біля будівлі обласної ради профспілок та облдержадміністрації.

2018-05-16 08:34:07

НЕ ПОГОДЖУЄМО: ПРОФСПІЛКИ ПРО ПРОГРАМУ НАКОПИЧУВАЛЬНОЇ ПЕНСІЇ

14 травня відбулось засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні. Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

Засідання проходило дуже жваво та зацікавлено. Це й не дивно, бо питання порядку денного були важливі та актуальні, зачіпали болючі для членів профспілок, людей праці проблеми. Це й пенсійне забезпечення, і  соціальне страхування, і питання Трудового кодексу.

2018-05-14 14:26:16

Заява профспілкової Сторони НТСЕР щодо порушення трудових прав та прав профспілок

Профспілкова Сторона Національної тристоронньої соціально-економічної ради  доводить іншим Сторонам Національної ради глибоке занепокоєння, що викликано погіршенням стану дотримання трудових прав та прав профспілок в Україні.

Про це свідчать результати профспілкового моніторингу. Лише в 2017 році 147481 працівник потерпали від порушень трудових прав. Громадськими інспекторами праці профспілок виявлено 30146 порушень законодавства про працю, зокрема з питань оплати праці –11764, зміни істотних умов праці – 3838, звільнення та переведення – 3806.