2018-03-26 09:20:13

МЕДИЧНА РЕФОРМА: місце пацієнта

Медична реформа здійснюється за європейською моделлю сімейної медицини. Прийнято закон, який визначає основні віхи розвитку сімейної медицини. Сьогодні ми стоїмо на нульовій, початковій позначці, в очікуванні змін, які мають відбутися за рік - півтора. Саме про ці зміни та місце пацієнта у процесі реформування йшла мова під час семінару для профспілкового активу, який організувала Федерація профспілок Кіровоградської області. Відкрила захід заступник голови ФПО Оксана Терлецька.

2018-03-23 14:00:49

ПРОФСПІЛКИ МУСЯТЬ БУТИ В АВАНГАРДІ

АКТИВНЕ ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО ЗДАТНЕ МІНЯТИ ЯКЩО НЕ ВСЕ, ТО МАЙЖЕ ВСЕ

22 березня відбулося засідання Ради профспілок Івано-Франківської області , де обговорено низку актуальних питань, зокрема:

Про здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю та охорону праці на підприємствах, установах, організаціях області відповідно до Угоди про співпрацю між управлінням Держпраці в області та Радою профспілок області від 22 грудня 2015 року. (Доповідали Ігор Росипайло, начальник управління Держпраці в області та Ігор Басюк, голова Ради профспілок  області).   

Чи не найбільший інтерес та дискусії точилися довкола ситуації з виплатою заробітної плати в бюджетних установах області. Інформували присутніх з цього питання: Ірина  Мацькевич, директор департаменту фінансів ОДА, Володимир Уєвич, перший заступник  голови  РПО та Мирослав Габорак, голова обласної профспілкової організації працівників освіти та науки.

Також слухали питання збереження  газети „Єдність”, органу профспілок області, позаяк склалася складна фінансова ситуація з утриманням газети.

В порядку денному було розглянуто також питання - Про виконання за 2017 рік бюджету  Ради профспілок області  за 2017 рік, та її бюджет на 2018 рік -    доповідала Надія Шпирун, завідувач фінансовим відділом, головний бухгалтер РПО.

З нагоди 100-річчя утворення технічної інспекції праці профспілок в Україні та 60-річчя її діяльності в області відзначено колишніх працівників -  технічних інспекторів Ради профспілок -  грамотами та грошовими преміями.

2018-03-21 14:37:14

Динамічні зміни вимагають нових знань та умінь

Українське суспільство стоїть перед великими випробуваннями. 4 роки війни з Росією, фінансово-економічна криза, до кінця не змодельовані реформи, як і не зрозумілі їх наслідки, критичний відтік трудового потенціалу країни, незбалансована цінова політика… - все дає катастрофічний збій на шляху розвитку нашої держави. Все це викликає соціальну напругу в суспільстві. Люди розгублені, не можуть адаптуватися до таких умов.

2018-03-21 12:52:36

Майбутнє ринку праці в Україні

Як подолати низку факторів, що мають негативний вплив на розвиток трудового потенціалу України, вирішували учасники круглого столу «Майбутнє ринку праці в Україні», що був організований Конфедерацією роботодавців України за участі Міністерства соціальної політики України.

 У круглому столі взяли участь Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, Державний секретар Міністерства соціальної політики України Віктор Іванкевич, Президент Конфедерації роботодавців України Олег Шевчук, Виконавчий Віце – президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць,  народний депутат Віталій Курило, Заступник Голови Держслужби зайнятості Юлія Жовтяк, віце – президент Інституту професійних кваліфікацій Сергій Притоманов, завідувач відділу соціальної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Цимбал та ін. 

2018-03-20 13:04:12

ДО ВІДОМА КЕРІВНИКІВ ОБЛАСНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ПРОФСПІЛОК

Таврійський Національний університет ім. В.Вернадського проводить прийом слухачів для підготовки фахівців освітнього рівня магістр за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» на денну та заочну форми навчання за державним замовленням та за кошти фізичних (юридичних осіб).

2018-03-20 09:55:23

РЕЗОЛЮЦІЯ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КРУГЛОГО СТОЛУ: «СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

У Верховній Раді України відбувся парламентський круглий стіл на тему: «Стратегія розвитку промисловості України», у якому взяли участь Голова ФПУ Григорій Осовий, фахівці Департаменту ФПУ з питань економічного розвитку та ціноутвореннянародні депутати України, керівники об'єднань промисловців, підприємців, роботодавців та експортерів, очільники промислових підприємств та ін..

Вони обговорили сучасний стан, динаміку розвитку та механізми підтримки вітчизняної промисловості та звернулись до Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б.

 

Резолюція додається

Департамент з питань
економічного розвитку та ціноутворення ФПУ

2018-03-19 09:38:56

18 БЕРЕЗНЯ – ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ЖИТЛОВО- КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

Рада Профспілок області надсилає найщиріші вітання з професійним святом працівникам галузі.

Ви створюєте умови для щоденної роботи підприємств, закладів і організацій. Від якості та надійності комунальних послуг, які ви надаєте, значною мірою залежить благополуччя кожного будинку, кожної української родини.

Дякуємо за сумлінність і старання. Бажаю усім вам міцного здоров’я, щастя, достатку й нових вагомих трудових здобутків!

З повагою, Голова РПО                                Ігор Басюк

2018-03-16 10:41:18

ПРОЕКТ ГЕНУГОДИ. Профспілки наполягають на дотриманні принципу справедливої оплати праці

Жваво, бурхливо, але по-діловому, конструктивно проходило 12 березня засідання Спільної робочої комісії повноважних представників Сторін з ведення колективних переговорів з укладання Генеральної угоди на новий строк.

2018-03-16 10:37:37

Роль оплати праці в скорочені бідності та її вплив на трудову міграцію в Україні

Такою буде одна з тематичних доповідей, представлених на Асамблеї Української Сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, що відбудеться на початку квітня ц.р. у Брюсселі. Друга із запропонованих тем, обговорених членами УСПГС на засіданні 13 березня, стосуватиметься кліматичних змін. Учасники засідання, в якому взяв участь Голова ФПУ Григорій Осовий, ухвалили рішення щодо активізації підготовчої роботи до Асамблеї, а також розглянули низку питань стосовно розробки стратегічного плану діяльності УСПГС на поточний рік та операційних планів її робочих груп, щодо внесення змін до регламенту Платформи, а також затвердження Спільної декларації П’ятого засідання УСПГС, що відбулось у Києві восени минулого року.

 

Члени УСПГС обговорили урядовий звіт про виконання Угоди про асоціацію у 2017 р.

2018-03-16 10:24:22

Про атестацію лабораторій та здійснення санітарно-гігієнічних досліджень

У зв’язку з вкрай негативною ситуацією, що склалася протягом 2016-2017 років з проведенням атестації робочих місць за умовами праці через відсутність правового регулювання атестації лабораторій підприємств, установ, організацій на здійснення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища та трудового процесу для проведення атестації робочих місць за умовами праці, ФПУ звернулась до Кабінету Міністрів України з вимогою надати необхідні доручення щодо прискорення розробки та затвердження Міністерством соціальної політики України разом з Міністерством охорони здоров’я України та Державною службою України з питань праці нового порядку атестації лабораторій та тимчасового подовження строку дії атестації на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень для лабораторії підприємств, у яких закінчився термін атестації, на період часу до затвердження нового Порядку атестації лабораторій.