2018-06-06 09:37:43

З ДНЕМ ЖУРНАЛІСТА УКРАЇНИ!

Шановні колеги!   У  день свята журналістів щиро вітаю Вас, фахівців, які обрали цю нелегку, неспокійну професію, щоб нести в світ Слово, інформацію, які визначають ті орієнтири, в яких живе наше суспільство, і світ загалом.  

Ваша праця потрібна і відповідальна. Вона – це відтворена історія сучасності.

Попри всі негаразди й проблеми на шляху вільного Слова, принципи справедливості, демократії і законності починаються з преси, з радіо-й телеефіру.

Дякую всім, хто високо несе відповідальність за правду, хто сіє в людях висоту і силу духу, хто об'єднує суспільство високими ідеями і любов’ю до своєї землі.  

Бажаю всім Вам успіхів у творчому пошуку, натхнення, щастя, здоров’я, здійснення нових задумів та удач, злагоди та достатку вам і вашим родинам!

З повагою,

Голова Ради профспілок області                                             Ігор Басюк

2018-06-04 22:24:47

Конвенції МОП щодо насильства – бути !

 Цими  вихідними із Женевського офісу Міжнародного профспілкового об”єднання IUF  від Кирила Букетова  надійшла приємна звістка – 107 Міжнародна конференція праці прийняла рішення про створення Конвенції МОП щодо запобігання і протидії насильству. Наша спільна 5-річна праця завершується солідарним успіхом всіх членських організацій IUF!

2018-06-04 13:08:07

ЩОДО розгляду ЗВЕРНЕННЯ

Міністерство фінансів України на виконання доручення Кабінету Міністрів України розглянуло звернення Ради професійних спілок Івано-Франківської області щодо виплати заробітної плати працівникам закладів освіти та охорони здоров’я і, серед інших посилань на закон, повідомляє: що відповідно до статті 51 Бюджетного  кодексу України керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату, включаючи видатки та премії , інші види заохочень та винагород… в межах фонду заробітної плати.

2018-06-02 18:43:54

Держава не виконує принципів соціального діалогу в управлінні соціальним страхуванням. Профспілки призупиняють свою участь у роботі правлінь Фондів.

 

Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні 30 травня на своєму засіданні обговорив та прийняв Заяву у зв’язку з грубим порушенням представниками держави принципів соціального діалогу в управлінні соціальним страхуванням.Профспілки призупиняють свою участь у роботі правлінь Фондів.

2018-05-31 09:16:49

Незадекларована праця – прірва для працівників та роботодавців

Одним з пріоритетних напрямів діяльності Держпраці є запобігання використанню незадекларованої праці. Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на розвиток економіки країни, життєвий рівень людей. Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Окрім того, незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників.

 

 

Беручи до уваги той факт, що за даними Мінекономрозвитку, рівень тіньової економіки у січні-вересні 2017 року становив 33 % від офіційного ВВП, Держпраці серед інших дієвих інструментів у подоланні незадекларованої праці використовує такий як роз’яснювальна робота – інформування населення про наслідки, які тягне за собою безвідповідальне ставлення до питання працевлаштування, попередження роботодавців про застосування санкцій за порушення законодавства про працю.

 

Незадекларована праця в Україні найчастіше проявляється у таких формах:

 

– економічна діяльність без державної реєстрації;

 

наймана праця без оформлення трудових відносин;

приховування від державних органів частини відпрацьованого робочого часу та заробітної плати;

– маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності (цивільні відносини, фіктивна самозайнятість тощо).

 

У будь-який спосіб незадекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців.

 

Повністю задекларована праця у тому разі, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

 

Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо; виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; соціального страхування.

 

До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.

 

Роботодавець має укласти з працівником трудовий договір, повідомити про прийняття особи на роботу державну фіскальну службу, виплачувати працівнику офіційну заробітну плату в повному обсязі, сплачувати за нього єдиний соціальний внесок. Виконання цих умов гарантуватиме працівникові здорові і безпечні умови праці.

 

Роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення їх до роботи, ухиляння від поставлених завдань, неетичну поведінку. Не можна виключати й того, що роботодавець ризикує натрапити на аферистів, внаслідок чого понести фінансові втрати.

 

Окрім того, за кожного неоформленого працівника законом передбачена штрафна санкція у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат.

 

Через високий рівень тіньової зайнятості держава втрачає доходи, які можна  було б спрямувати на реалізацію програм соціально-економічного розвитку регіонів, підвищення добробуту громадян. Це зумовлює необхідність підвищення податків для підтримки державних витрат і надання соціальних послуг населенню, що, відповідно, є додатковим податковим тягарем для суб’єктів господарювання. Тобто, незадекларована праця створює замкнене коло, коли роботодавець, не оформлюючи легально працівників, намагається ухилитися від податків, але тим самим наражається на додатковий податковий тягар.

 

Нові підходи в реалізації повноважень Держпраці, передбачені Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», довели свою ефективність у вирішенні проблеми незадекларованої праці. За 2017 рік інспекторами праці виявлено у 2,7 раза більше незадекларованих працівників, ніж у 2016 році.

 

Так, упродовж 2017 року під час заходів контролю з питань додержання законодавства про працю виявлено 5177 працівників, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин, з них 2427 працівників без оформлення трудового договору та 2750 працівників, які виконували роботи на підставі цивільно-правових договорів, що мали ознаки трудових. 5338 працівників були допущені до роботи  з порушенням вимог статті 24 Кодексу законів про працю України, без повідомлення органів Державної фіскальної служби України.

 

До суду направлено 274 протоколи про адміністративне правопорушення, винесено 314 постанов про накладення штрафних санкцій на загальну суму 209 млн 96 тис. гривень.

 

Державна служба України з питань праці проводить активну інформаційно-розʼяснювальну роботу, консультує роботодавців щодо застосування законодавства про працю, щоб запобігти порушенням, за які доведеться сплачувати високі штрафи. Інспектори праці беруть участь в нарадах, семінарах в установах і організаціях, на підприємствах, в публічних заходах, інформуючи громадян про переваги офіційного працевлаштування, роботодавців – про наслідки за допуск працівника на робоче місце без укладення трудового договору.

 

Держпраці наголошує, що офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки.

САЙТ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ В ІВАНО_ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

 

 

2018-05-31 08:57:53

МАСОВА МІГРАЦІЯ, НЕЛЕГАЛЬНА ПРАЦЯ ТА СОЦІАЛЬНЕ ШАХРАЙСТВО – фактори українського ринку праці

30 травня в Івано-Франківській облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення щодо активізації роботи з виявлення фактів використання неоформлених працівників та порушень законодавства про працю.

Вів засідання заступника голови ОДА,  голова  робочої групи Богдан Кобилянський. З доповіддю про ситуацію з означених питань, вплив їх на бюджет держави й області, відтак на соціально-економічний захист  працюючих, їх подальше пенсійне забезпечення  виступила начальник головного управління Пенсійного фонду України в області Надія Павлюк.

2018-05-31 07:56:13

СПОРТИВНІ ЗВИТЯГИ До дня захисту дітей

До дня захисту дітей Крайова організація ФСТ «Україна» провела учнівську спартакіаду  серед вихованців спортивних шкіл товариства.

На спорткомплексі Сокіл , що в обласному центрі, зібралися біля 200 спортивних обдарувань, щоб помірятися в силі, швидкості та спритності.

2018-05-28 11:01:30

МЕДИЧНА РЕФОРМА: А ВИ ВЖЕ ВИБРАЛИ СВОГО СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ?

Закінчився 7 тиждень приписної кампанії «Лікар для кожної сім’ї», згідно медичної реформи. В Хриплинській амбулаторії загальної практики сімейної медицини кипить робота. На сьогоднішній день, за словами завідуючої амбулаторією Світлани ГЛЕБ, підписано 573 декларації. Це від 25 до 32 декларацій в день.

2018-05-28 10:55:51

У БУРШТИНІ – МИРЯТЬСЯ, В НАДВІРНІЙ – ПРОСЯТЬ ДОПОМОГИ

17 травня 2018 року  відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної Ради (ОТСЕР), де обговорено питання: Про дії сторін соціального діалогу (роботодавці, профспілки та влада) щодо врегулювання конфліктної ситуації на Бурштинській ТЕС та Про звернення Надвірнянської міської ради щодо негативних наслідків для місцевих бюджетів реорганізації в НГВУ “Надвірнанафтогаз” ПАТ “Укрнафта”. З обох питань доповідала Олександра Гринів, керівник секретаріату ОТСЕР.

2018-05-28 10:49:56

Інформація про основні показники рівня життя населення

Мінсоцполітики на виконання пункту 2.98.3 Генеральної угоди про врегулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні надало Спільному представницькому органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні інформацію про основні показники рівня життя населення.