2018-01-26 09:16:05

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ У 2018 РОЦІ

Умови пенсійного забезпечення в 2018 році визначаються з урахуванням прийнятих Верховною Радою України минулого року законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 11.10.2017 №2148 (далі – Закон №2148) та «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 №2246-VIII.

1. Мінімальний розмір пенсії за віком

Згідно з статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 (далі – Закон № 1058) мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється при наявності страхового стажу не менше у чоловіків – 35 років, у жінок – 30 років, на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

2018-01-25 10:02:06

ДО УВАГИ ПРОФСПІЛЧАН

З жовтня 2017 року по лютий 2018 року триває фотоконкурс «Рідна країна – працьовита Україна», який проводиться Федерацією профспілок України разом з газетою «Профспілкові вісті». Він має на меті широке висвітлення професійної діяльності працівників різних спеціальностей та вікових категорій, пропагування безпечних і нешкідливих умов праці, діяльність профспілок, спрямованих на захист конституційних прав та свобод членів профспілок.

Фотоконкурс проводиться на підставі Положення, затвердженого постановою Президії ФПУ від 05.10.2017 №П-10-18

У фотоконкурсі беруть участь всі бажаючі, які повинні надіслати фотороботи в електронному вигляді (зображення у форматі jpg розміром не менше 2560х1920) до 20 лютого 2018 року на адресу Федерації профспілок України (fpsu@fpsu.org.ua) згідно вимог, передбачених Положенням про фотоконкурс.

Переможці фотоконкурсу відзначаються Подякою ФПУ та грошовими винагородами за 1 місце (2500 грн.), 2 місце – (2000 грн.), 3 місце, дві премії (1500 грн.).

Запрошуємо всіх бажаючих до участі у фотоконкурсі!

 

2018-01-25 09:47:57

Ті, що писали …час

У 20-30-х роках минулого століття колишній Станиславів був важливим осередком художнього мистецтва. В місті працювали талановиті мистці. Вони гуртувалися в об’єднанні «Оріон», проводили художні виставки, які викликали неабиякий інтерес відвідувачів, відзначалися стильовою і жанровою різноманітністю. Основи художнього бачення світу фахово викладали в учбових закладах Станіславова.

2018-01-25 09:39:24

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: ЩО ГАРАНТУЄ УКРАЇНСЬКИЙ «КУЛЬТУРНИЙ МІНІМУМ»?

Є таке поняття, як «культурний мінімум», що обумовлений в споживчому кошику українців. Цю позицію Уряд востаннє переглядав у жовтні 2016 року. Згідно з цим документом, щороку українці повинні мати можливість купувати півдюжини книг (дюжина – це поштучно, 12),  а також не менше шести разів за рік відвідувати заклади культури (кінотеатри, музеї, клуби...) .Позаяк на ці процеси вплине децентралізація, яка проходить в державі, Міністерство культури України перейнялося питанням можливості рівноцінного професійного забезпечення закладами культури цих соціальних гарантій населенню за місцем проживання( йдеться про базовий рівень).

2018-01-25 09:32:24

Галина НИКОРОВИЧ: « Якщо говорити про тенденції діяльності нашої об’єднаної служби, то вона - більш принципова і вимоглива»…

Г.Я. Никорович очолює первинну профспілкову організацію Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Профспілчанською роботою займається на громадських засадах багато років. Про свою колегу голова обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу Ганна Чорній якнайкращої думки. « Г. Никорович - це дуже ініціативна і авторитетна людина. З її думкою рахуються колеги і керівництво. Попри велику зайнятість, відповідальну посаду, пані Галина встигає знати про всі проблемні питання колективу і колег, що в компетенції профспілки. На таких людях тримається справа, до якої ми покликані – відстоювання інтересів людей. Велика їй вдячність», - зазначає Г.Чорній.

Ми запросили Галину Ярославівну до розмови на сторінках газети, з тим, щоб почути, як почався рік. Чим займається лабораторія, які вона виконує обов’язки?  А, передовсім, як працює профспілка в організації?

І ось що ми довідалися з розповіді.

2018-01-25 09:27:00

«МИ ПОЧАЛИ ІНШИЙ, УСПІШНИЙ ВІДЛІК ЧАСУ»

Знане нині як ПрАТ «Івано-Франківська харчосмакова фабрика» ТМ «Ксенія» підприємство має більш, ніж 70-річну історію з часу свого заснування. Відтоді фабрика пережила різні періоди свого буття – від найбільшого піднесення, до практично руїни на зламі 90-х, коли розкрадалося обладнання, руйнувалися виробничі потужності, йшли з підприємства люди. З такої непростої ситуації У кінці 90-х - на початку 2000-х років з новим керівником і наново сформованою командою тут почали інший, успішний відлік часу.

Про нинішні здобутки і плани, про колектив і його роботу, смачну і якісну продукцію підприємства та співпрацю профспілки і адміністрації – у розмові із заступницями директора - з персоналу Тетяною Прошак, та з комерційних питань Марією Домчак, а також - з головою профспілкової організації підприємства Іриною Семак

2018-01-23 13:04:10

"Укрнафта" хоче продовжити видобуток надр на семи прикарпатських родовищах

Голова правління ПАТ "Укрнафта" Марк Роллінс звернувся до голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука щодо продовження спецдозволів на користування нафтогазоносними надрами у 2018 році.Мова йде про родовища для видобутку вуглеводнів, що знаходяться на території Івано-Франківської області, інформує кореспондент Бліц-Інфо. До травня завершиться строк дії семи спеціальних дозволів ПАТ "Укрнафта" на користування нафтогазоносними надрами з метою видобутку вуглеводнів. Майже всі вони були видані у 1998 році.
2018-01-22 12:58:38

В облдержадміністрації презентували пілотний проект реформування музейної галузі Прикарпаття

В облдержадміністрації за участю голови облдержадміністрації Олега Гончарука, народного депутата України Анатолія Матвієнка відбулася презентація концепції реформування Яремчанського музею етнографії та екології Карпатського краю, який стане пілотним проектом з комплексного оновлення музеїв Прикарпаття.

2018-01-22 12:34:09

Заява стане основою для переговорів про новий соціальний договір між урядами, бізнесом і працівниками

У Ватикані відбулася історична подія – Святий Престол запросив представників профспілок з усього світу для діалогу з питань економічної справедливості. У конференції під назвою «Від енцикліки «Populorum progressio» до «Laudato si»: Праця та організації трудящих – у центрі цілісного, стійкого та братерського людського розвитку» взяли участь понад 300 профспілкових лідерів з різних країн світу.

2018-01-22 10:56:34

З ДНЕМ СОБОРНОСТІ, УКРАЇНО!

22 січня - величне державне свято на честь Дня проголошення в 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки (УНР) та  Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в єдину українську державу.

У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, в листопаді утворилася Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР).

У грудні 1918 року лідери цих двох держав у Фастові підписали попередній об'єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов в українську історію як Акт «Злуки» (Велика Злука), був обнародуваний у Києві, на Софійській площі.

День Соборності України символізує єдність українських земель. І хоча державі того часу не вдалося зберегти надовго свою єдність та незалежність, Акт Злуки був реальним втіленням багатовікової мрії українців про свою суверенну державу.

З тих пір кожен рік, 22 січня, на вулицях Києва та інших міст України можна бачити "живі ланцюги", які символізують історичне об'єднання країни.

Вітаємо український народ з величним державним святом! Дай, Боже, всім нам щирої любові до своєї землі і єдності - повік. 

 

З повагою, голова Ради профспілок області:                                                 Ігор Басюк