2018-03-05 10:55:45

У якій правовій державі можливо таке робити?

28 лютого Головою ФПУ Григорієм Осовим оперативно скликано засідання Президії ФПУ, на якому у гострій та критичній формі було обговорено ситуацію щодо посилення наступу на права профспілок, зокрема спроби владних структур привласнити будинки профспілок на місцях, які останнім часом стали все частішими.

Так, у Полтаві забирають Будинок профспілок для потреб прокуратури, в Ужгороді Будинок профспілок передають Державній судовій Адміністрації, в Івано-Франківську Будинок профспілок вже передано до комунальної власності. Такі ж не правові дії застосовуються і до профспілкових оздоровниць та спортивних об’єктів, навчальних центрів профспілок - в Чернігові, Хмельницькому тощо.

2018-02-26 15:22:29

Про засідання “круглого столу” щодо дій соціальних партнерів в умовах децентралізації влади

26 лютого  2018 року за ініціативою департаменту соціальної політики обласної державної адміністрації проведено круглий стіл, на якому обговорено подальші дії соціальних партнерів в умовах децентралізації влади та залучення новоутворених об’єднаних територіальних громад до соціального діалогу .В даному заході взяли участь голова ради профспілок області І.Басюк, його перший заступник В.Уєвич, заступник начальника управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації – начальник відділу з питань оплати праці, соціально-трудових відносин та правового регулювання у сфері праці  О.Гринів, заступник голови – виконавчий директор обласного об’єднання організацій роботодавців В.Скригунець.

2018-02-23 12:41:14

Керівникам членських організацій ФПУ Про навчання з питань охорони праці технічних інспекторів праці та інших представників профспілок з питань охорони праці

Шановні колеги!

Відповідно до Плану роботи ФПУ на І півріччя 2018 року, затвердженого Постановою Президії ФПУ від 21.12.2018 №П-12-6 (п. 65) та Розпорядження в.о. Голови ФПУ Саєнка В.В. від 16.02.2018 № 17 в період з 19 по 30 березня 2018 року буде проведено  навчання і перевірку знань з питань охорони праці технічних інспекторів праці та інших представників профспілок. Розклад занять сформовано відповідно до Плану та Програми навчання, затверджених Постановою Президії ФПУ від 28.02.2013 № П-16-12, додається (додаток 1).

Навчання проходитиме на базі Академії праці, соціальних відносин та туризму ФПУ (далі – АПСВТ) за адресою: м. Київ, Велика окружна дорога, 3, третій поверх, ауд. 307.  Проїзд: до станції метро «Теремки». 

2018-02-21 12:16:51

«Якщо влада стає…безперервною змовою»

20 лютого, у Всесвітній День соціальної справедливості, відбулося засідання Івано-Франківської обласної Тристоронньої соціально-економічної ради за участі: Ульванської Я.С., заступника директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації-начальника управління праці, заступника співголови обласної тристоронньої соціально-економічної ради від сторони облдержадміністрації; Басюка І.Є., голови Ради профспілок області, співголови обласної тристоронньої соціально-економічної ради від профспілок та Скригунця В.П., заступника голови, виконавчого директора обласного об’єднання організацій роботодавців, заступника співголови від сторони роботодавців.

На порядок денний зустрічі було винесено питання «Про дії сторін соціального діалогу щодо забезпечення в області соціальної справедливості та підписання Співголовами ОТСЕР Територіальної угоди між облдержаміністрацією, обласним об’єднанням організацій роботодавців та Радою профспілок області на 2018-2020 роки.

2018-02-19 13:44:43

У світлі і за ширмою змін КАБМІН СТИМУЛЮЄ ПЕРЕРОЗПОДІЛ РИНКУ ПЕРЕВЕЗЕНЬ,

Як відомо, з 1 січня 2018 року набув чинності закон України про реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування. Передбачено передачу доріг місцевого значення зі сфери управління Укравтодорів місцевим органам влади. Також почали діяти нові вимоги до виконання ремонтно- будівельних робіт та експлуатації доріг.

Інше питання, яке бурлить на ринку перевезень – стримування владою страйку перевізників з вимогами підняття тарифів на проїзд та повернення державою коштів за здійснені перевезення пільгових категорій населення.

Про ці та інші питання говоримо з головою обласної організації професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства Іваном Гавриляком.

«ХІБА МИ НЕ ЗНАЄМО ЧИЄ ЦЕ ЛОБІ?»…

2018-02-16 12:58:02

ПЕНСІЯ ПО-НОВОМУ. ЗА ВІКОМ

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії» змінено норми статті 26 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якими визначено умови призначення пенсій за віком.

2018-02-16 12:53:21

УМОВИ ПРАЦІ - ВСЬОМУ ПОЧАТОК

Про  стан виробничого травматизму на підприємствах     Івано-Франківської області в 2017 році

Одним з факторів, який впливає на здоров'я і безпеку людини, є умови праці на робочому місці. На жаль, доводиться часто констатувати, що умови і рівень охорони праці на багатьох підприємствах ще далекі від рівня, досягнутого розвиненими країнами. Свідченням цього є гірка статистика нещасних випадків, на виробництві, що сталися через шкідливі і небезпечні умови праці.

2018-02-16 12:49:32

КРУГЛИЙ СТІЛ. Політика цін і тарифів має відповідати принципу соціальної справедливості

Не допускати звуження чи порушення конституційних прав громадян  при реформуванні сфери надання житлово-комунальних послуг, цінової політики на соціально-значущі продовольчі товари та надання пільг у грошовій формі. З такою вимогою звернулися 15 лютого  учасники круглого столу «Нова політика цін і тарифів на соціально значущі товари і послуги: чи збережено принципи соціальної справедливості?».

2018-02-11 11:22:26

ПЕРЕД ГЕНЕРАЛЬНОЮ УГОДОЮ: ПРОФСПІЛКИ "ОЗАДАЧИЛИ" ПРОФІЛЬНИЙ ПАРЛАМЕНТСЬКИЙ КОМІТЕТ

Голова ФПУ Григорій Осовий у ході робочої зустрічі з Головою Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення ВР України Людмилою Денісовою порушив низку актуальних соціально-економічних питань, зокрема щодо необхідності доведення розміру мінімальної заробітної плати до фактичного прожиткового мінімуму, на чому наполягають профспілки.

2018-02-08 11:26:10

Оголошується обласний огляд – конкурс «Краще підприємство з охорони праці»

Спільним наказом Управління Держпраці в Івано-Франківській області та Управління виконавчої дирекції Фонду соціального  страхування України в Івано-Франківській  області від 30.01.2018 №47Д/34-од затверджено     Положення  про обласний огляд - конкурс "Краще підприємство з охорони праці" та створено комісію.