2022-10-03 15:00:46

Всесвітній день дій за гідну працю: справедлива оплата праці

Цьогорічний Всесвітній день боротьби за гідну працю, який традиційно відзначатимуть 7 жовтня, присвячений прагненню справедливої оплати праці для мільйонів працівників по всьому світу.

Шалена інфляція, спричинена надприбутками потужних корпорацій, які контролюють енергетику, транспорт, продовольство та інші життєво важливі товари, призводить до того, що все більше працівників та їхніх родин опиняються за межею бідності.

2022-10-03 10:43:53

ЧАС ПРОДОВЖИТИ ПЕРЕДПЛАТУ

ПРОФСПІЛКОВІ видання, не припиняли свій вихід з початку військової агресії росії проти України. І зараз, виходячи в друкованому форматі, наближають оперативну профспілкову інформацію безпосередньо до первинних організацій, профспілкових кадрів і активу на місцях, членів профспілок, широкої читацької аудиторії. САМЕ ЧАС ПЕРЕДПЛАТИТИ 

"Профспілкові вісті" і "Бібліотечку голови профкому" на 2023 рік. 

ВАРТІСТЬ ПЕРЕДПЛАТИ ПРОФСПІЛКОВИХ ВИДАНЬ на 2023 рік

22152 – Газета «ПРОФСПІЛКОВІ ВІСТІ» – 345,48 грн.

22909 – Журнал «БІБЛІОТЕЧКА ГОЛОВИ ПРОФСПІЛКОВОГО КОМІТЕТУ» – 137,76 грн.

 

 

2022-10-03 10:05:41

День донора – на підтримку ЗСУ

З ініціативи студентського профкому Івано-Франківського національного медичного університету студенти і викладачі ІФНМУ здавали кров на підтримку ЗСУ та всіх, хто потребує. Захід організували на базі Прикарпатського обласного центру крові з благодійною метою.

Попередньо зареєструвалися кілька десятків студентів і викладачів Фахового медичного коледжу та університету. Інші проходили процедуру реєстрації вже перед початком здачі крові й загалом до акції долучилися 55 учасників.

2022-10-03 09:38:17

ВЧИМО ПРОФСПІЛКОВИХ АКТИВІСТІВ

Івано-Франківський обласний комітет Профспілки працівників державних установ України провів семінар-навчання для членів президії, голів комісій обласної організації та  голів районних, міських і первинних організацій. Його програма була підібрана з врахуванням актуальності та побажань самих профактивістів.

          Відкриваючи семінар, голова обласної організації  Профспілки Ніна Гушпіт проінформувала його учасників про діяльність обласного комітету в поточному році щодо соціального захисту працівників галузі, зміну пріоритетів в умовах дії воєнного стану та допомогу підрозділам Збройних сил України, територіальної оборони, населенню, що постраждало від російської агресії і спілчанам. Вона також донесла до слухачів  зміст питань, які розглядалися на вересневому засіданні президії Центрального комітету Профспілки та плани на найближчу перспективу. 

2022-09-30 11:02:30

Шановні профспілчани, працівники освіти!

Рада профспілок області надсилає вам найкращі вітання з професійним святом.

Це свято об’єднує ціле суспільство, адже з учителя починається життєвий шлях кожної людини. З його уроків разом зі сім’єю дитина починає проявити таланти, набувати моральних і духовних цінностей, пізнавати героїв своєї країни, а потім обирати вірний життєвий шлях.

Висловлюємо вам свою глибоку повагу та вдячність за високий професіоналізм, невтомний творчий пошук і прагнення виростити яскраві особистості, соціально активних громадян, справжніх патріотів України.

Щиро бажаємо вам міцного здоров’я, життєвої сили, енергії та наснаги для досягнення нових успіхів у професійній діяльності! Хай буде над нами мирне небо.

З професійним святом!

З повагою,

В.о. Голови Ради профспілок області                        Володимир    Уєвич

 

2022-09-30 09:25:26

ТРИМАЄМО РУКУ НА ПУЛЬСІ

28 вересня відбулося чергове засідання президії Івано-Франківського обласного комітету Профспілки працівників державних установ України, яке розпочалося з хвилини мовчання за загиблими під час  російської збройної агресії  проти  України. Головним його лейтмотивом було надання профспілковими організаціями та трудовими колективами галузі всебічної допомоги підрозділам Збройних сил України і територіальної оборони, постраждалому населенню та спілчанам, на що ними спрямовано понад 5,1 млн. коштів профспілкових внесків та заробітної плати. Сотні членів галузевої Профспілки беруть активну участь у волонтерській діяльності. У прийнятій постанові рекомендовано виборним органам усіх рівнів продовжувати цю роботу.

2022-09-30 09:20:34

У ПОСТІЙНОМУ НАВЧАННІ

В.о. заступника голови Ради профспілок області Олександра Гринів взяла участь у навчальному семінарі, організованому обласною організацією профспілки працівників держустанов для профактиву. Учасників заходу проінформовано про основні зміни трудового законодавства та роль профспілок в умовах воєнного часу. Особливе зацікавлення у присутніх викликало ознайомлення з кращими практиками  здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю. Окрім того , було надано відповіді на ряд питань, зокрема, щодо призупинення дії окремих положень колективних договорів, співпраці з Управлінням Держпраці в області, реєстру грубих порушень трудових прав  працівників і діяльності профспілок тощо

2022-09-29 13:56:19

ЩИРО СПІВЧУВАЄМО КОЛЕЗІ

Рада  профспілок області висловлює глибоке співчуття

ОСУДАР Олександрі Петрівні, голові обласної організації профспілки працівників Укрпошти з приводу передчасної смерті  матері.

Нехай наше співчуття допоможе Вам і родині перенести біль і гіркоту втрати.

 

2022-09-29 13:17:10

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ РАДИ ПРОФСПІЛОК ОБЛАСТІ

29 вересня  відбулося засідання Ради профспілок Івано-Франківської області. За результатами розгляду питань порядку денного внесено зміни до Положення про Раду профспілок області. Також оголошено про підготовку до звітно-виборної конференції Ради, яку заплановано провести в грудні поточного року. Головним питанням, яке обговорили учасники зібрання, це  - Про роботу Ради профспілок області, членських організацій щодо забезпечення трудових і соціально-економічних прав працівників в умовах воєнного стану в Україні. З доповіддю виступив в.о. Голови Ради профспілок області  В.Уєвич.

2022-09-29 09:06:14

З 1 жовтня 2022 року змінюються розміри пенсійних виплат для окремих категорій пенсіонерів та умови їх призначення.

1.                Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. №963 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому», до пенсій особам, яким виповнилося від 70 до 75 років, встановлюватиметься з 1 жовтня щомісячна компенсаційна виплата у розмірі до 300 грн. Після встановлення такої виплати загальна сума пенсії не може перевищувати розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2020 рік, з якої сплачено страхові внески, тобто 10340 грн. Якщо, наприклад, пенсія до підвищення становила 10140 грн, то зазначене підвищення до пенсії буде встановлено не 300 грн, а 200 грн, а до пенсії понад 10340 грн підвищення не встановлюватиметься.