2018-03-30 13:54:35

СОЦІУМ. АМОРАЛЬНИЙ РАДЯНСЬКИЙ СОВОК НЕ ЗДАЄТЬСЯ

Третій рік в Івано-Франківську діє Громадська спілка «Івано-Франківська міська асоціація учасників АТО». Нині на її рахунку ініціативи, які показують приклади успішного вирішення найбільш проблемних питань, з якими часто сам на сам полишені воїни - недавні учасники бойових дій на Сході України. Здавалось би на рівні ініціатив - задумують неможливе. Проте – результати викликають щире захоплення людьми, які повернулися в мирне життя і знаходять спосіб допомогти собі і побратимам, яким  ще дуже не просто…

Про це розмовляємо з ГОЛОВОЮ ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ "ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА МІСЬКА АСОЦІАЦІЯ УЧАСНИКІВ АТО" .

ВАСИЛЬ АНДРІЇВ: «МИ НЕ ЧЕКАЄМО, ЩОБ НАМ ВСЕ ДАЛА  ДЕРЖАВА, І Є ПРОТИВНИКАМИ ПОЛІТИЧНИХ СПРОБ БРАТИ НАШІ ЗАСЛУГИ НА СВОЇ ЩИТИ…»

2018-03-29 10:20:46

РЕЗОЛЮЦІЯ учасників мирної громадської акції протесту.ОСВІТА

Ми, учасники мирної громадської акції протесту, виходячи з необхідності належного фінансування галузі «Освіта» та негайного врегулювання освітянських питань, врахувати реальну ситуацію із забезпечення фінансування:

2018-03-28 14:26:44

МАЄТЕ БОРГИ З ВИПЛАТИ АЛІМЕНТІВ? ЦЯ ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВАС...

Нещодавно 06.02.2018р.  вступив в силу закон №7277 «Про посилення відповідальності за несплату аліментів», який вніс зміни до Сімейного кодексу. Завдяки цим нововведенням тепер один з батьків має право тимчасово вивезти дитину за кордон без дозволу іншого, який заборгував аліменти.

Для того, щоб вивезти дитину тимчасово за кордон з метою лікування, навчання чи відпочинку ,без дозволу боржника по аліментах, треба отримати довідку про наявність заборгованості по сплаті аліментів. До речі,  розмір  заборгованості  за аліментами   сумарно має становити  суму більшу , ніж потрібно заплатити за шість місяців. Така довідка видається органом державної виконавчої служби протягом 10 днів на вимогу стягувача і дійсна протягом одного місяця з дня видачі. Підставою видачі довідки  по –перше : має бути рішення суду  про визначення місця проживання дитини ( або з батьком, або з матір»ю); по друге : повинні бути присуджені аліменти; по третє: має відбутися примусове стягнення  аліментів через виконавчу службу.

2018-03-28 11:59:59

Додаткова відпустка працівникам за роботу на персональних комп’ютерах

Згідно з пунктом 1 статті 8 Закону України «Про відпустки» окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці – тривалістю до 35 календарних днів.

2018-03-28 11:50:46

РЕЗОЛЮЦІЯ ПРОТЕСТНОГО МІТИНГУ. 27 березня.2018 р. МЕДИЦИНА

 Ми,учасники сьогоднішнього мітингу,від імені медичної  спільноти Івано-Франківщини, висловлюємо свій протест з приводу відсутності дієвих кроків  з боку владних структур до безумовного додержання законодавства та Конституції України щодо належного фінансування охорони здоров’я та неухильного  забезпечення права працівників галузі на працю та гідну її оплату.

2018-03-28 11:42:03

В Івано-Франківську освітяни та медики вийшли на мітинг протесту під адмінбудинок

Гасла були емоційними й красномовними: "Медицині професійну реформу, а не знищення", "Хочу жити гідно!", "Не шоколадну брехню, а гідну платню", "Реформи освіти - міраж"…

У виступах звучали вагомі причини, чому люди не задоволені ставленням держави до себе. Оцінка результатів проведених реформ -  «погіршення у всіх сферах життєдіяльності суспільства».

2018-03-27 12:23:04

Пенсії для людей зі значним стажем та низькими зарплатами будуть збільшені без зміни пенсійної формули – Андрій Рева

Міністр соціальної політики Андрій Рева в інтерв’ю журналістам розповів про варіанти вирішення проблеми низьких пенсійних виплат для людей зі значним розміром трудового стажу та малими зарплатами: «Проблема полягає в тому, що суми внесків до пенсійної системи є різними. З 2000-го року все прозоро та зрозуміло – державного регулювання практично не було. А ось трудовий стаж людей, які вийшли на пенсію до 2000-го року, прийшовся переважно на радянські часи. І тут виникають запитання, тому що тоді держава регулювала зарплати – фактично встановлювало їх. До того ж, були сфери, які хронічно недофінансовувались. Наприклад, селяни в колгоспі – що вони могли на трудоднях заробити? Навіть коли їм почали платити після 1965 року, це були копійки. А санітарка, молодший медичний персонал, зарплати 60-80 карбованців. 40 років людина працювала і має пенсію 1300-1400 гривень»

2018-03-27 10:19:17

Затверджено Порядок формування спроможних мереж первинної допомоги

Міністерство охорони здоров’я разом з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробили та затвердили Порядок формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги. Тепер є законодавче підґрунтя для прийняття планів розбудови мережі «первинки» у сільській місцевості, щоб кожен українець, незалежно від місця проживання, міг своєчасно отримати якісну медичну допомогу.

2018-03-26 10:02:53

І шана, і винагорода

До 100-річчя утворення технічної інспекції праці профспілок в Україні та 60-річчя її діяльності в області

Президія Ради профспілок області відзначила технічних інспекторів, які багато років пропрацювали в цій сфері. У святковій Постанові з цієї нагоди зазначено, що

"За багаторічну сумлінну працю в профспілках, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок по здійсненню контролю у сфері дотримання законодавства про охорону праці, створення здорових і безпечних умов працівникам підприємств, установ, організацій області та з нагоди 100-річчя утворення технічної інспекції праці профспілок в Україні та 60-річчя її діяльності в Раді профспілок Івано-Франківської області нагородити Почесними грамотами Ради профспілок області з виплатою грошових винагород:

2018-03-26 09:20:13

МЕДИЧНА РЕФОРМА: місце пацієнта

Медична реформа здійснюється за європейською моделлю сімейної медицини. Прийнято закон, який визначає основні віхи розвитку сімейної медицини. Сьогодні ми стоїмо на нульовій, початковій позначці, в очікуванні змін, які мають відбутися за рік - півтора. Саме про ці зміни та місце пацієнта у процесі реформування йшла мова під час семінару для профспілкового активу, який організувала Федерація профспілок Кіровоградської області. Відкрила захід заступник голови ФПО Оксана Терлецька.