2018-01-25 09:39:24

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: ЩО ГАРАНТУЄ УКРАЇНСЬКИЙ «КУЛЬТУРНИЙ МІНІМУМ»?

Є таке поняття, як «культурний мінімум», що обумовлений в споживчому кошику українців. Цю позицію Уряд востаннє переглядав у жовтні 2016 року. Згідно з цим документом, щороку українці повинні мати можливість купувати півдюжини книг (дюжина – це поштучно, 12),  а також не менше шести разів за рік відвідувати заклади культури (кінотеатри, музеї, клуби...) .Позаяк на ці процеси вплине децентралізація, яка проходить в державі, Міністерство культури України перейнялося питанням можливості рівноцінного професійного забезпечення закладами культури цих соціальних гарантій населенню за місцем проживання( йдеться про базовий рівень).

2018-01-25 09:32:24

Галина НИКОРОВИЧ: « Якщо говорити про тенденції діяльності нашої об’єднаної служби, то вона - більш принципова і вимоглива»…

Г.Я. Никорович очолює первинну профспілкову організацію Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Профспілчанською роботою займається на громадських засадах багато років. Про свою колегу голова обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу Ганна Чорній якнайкращої думки. « Г. Никорович - це дуже ініціативна і авторитетна людина. З її думкою рахуються колеги і керівництво. Попри велику зайнятість, відповідальну посаду, пані Галина встигає знати про всі проблемні питання колективу і колег, що в компетенції профспілки. На таких людях тримається справа, до якої ми покликані – відстоювання інтересів людей. Велика їй вдячність», - зазначає Г.Чорній.

Ми запросили Галину Ярославівну до розмови на сторінках газети, з тим, щоб почути, як почався рік. Чим займається лабораторія, які вона виконує обов’язки?  А, передовсім, як працює профспілка в організації?

І ось що ми довідалися з розповіді.

2018-01-25 09:27:00

«МИ ПОЧАЛИ ІНШИЙ, УСПІШНИЙ ВІДЛІК ЧАСУ»

Знане нині як ПрАТ «Івано-Франківська харчосмакова фабрика» ТМ «Ксенія» підприємство має більш, ніж 70-річну історію з часу свого заснування. Відтоді фабрика пережила різні періоди свого буття – від найбільшого піднесення, до практично руїни на зламі 90-х, коли розкрадалося обладнання, руйнувалися виробничі потужності, йшли з підприємства люди. З такої непростої ситуації У кінці 90-х - на початку 2000-х років з новим керівником і наново сформованою командою тут почали інший, успішний відлік часу.

Про нинішні здобутки і плани, про колектив і його роботу, смачну і якісну продукцію підприємства та співпрацю профспілки і адміністрації – у розмові із заступницями директора - з персоналу Тетяною Прошак, та з комерційних питань Марією Домчак, а також - з головою профспілкової організації підприємства Іриною Семак

2018-01-23 13:04:10

"Укрнафта" хоче продовжити видобуток надр на семи прикарпатських родовищах

Голова правління ПАТ "Укрнафта" Марк Роллінс звернувся до голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука щодо продовження спецдозволів на користування нафтогазоносними надрами у 2018 році.Мова йде про родовища для видобутку вуглеводнів, що знаходяться на території Івано-Франківської області, інформує кореспондент Бліц-Інфо. До травня завершиться строк дії семи спеціальних дозволів ПАТ "Укрнафта" на користування нафтогазоносними надрами з метою видобутку вуглеводнів. Майже всі вони були видані у 1998 році.
2018-01-22 12:58:38

В облдержадміністрації презентували пілотний проект реформування музейної галузі Прикарпаття

В облдержадміністрації за участю голови облдержадміністрації Олега Гончарука, народного депутата України Анатолія Матвієнка відбулася презентація концепції реформування Яремчанського музею етнографії та екології Карпатського краю, який стане пілотним проектом з комплексного оновлення музеїв Прикарпаття.

2018-01-22 12:34:09

Заява стане основою для переговорів про новий соціальний договір між урядами, бізнесом і працівниками

У Ватикані відбулася історична подія – Святий Престол запросив представників профспілок з усього світу для діалогу з питань економічної справедливості. У конференції під назвою «Від енцикліки «Populorum progressio» до «Laudato si»: Праця та організації трудящих – у центрі цілісного, стійкого та братерського людського розвитку» взяли участь понад 300 профспілкових лідерів з різних країн світу.

2018-01-22 10:56:34

З ДНЕМ СОБОРНОСТІ, УКРАЇНО!

22 січня - величне державне свято на честь Дня проголошення в 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки (УНР) та  Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в єдину українську державу.

У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, в листопаді утворилася Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР).

У грудні 1918 року лідери цих двох держав у Фастові підписали попередній об'єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов в українську історію як Акт «Злуки» (Велика Злука), був обнародуваний у Києві, на Софійській площі.

День Соборності України символізує єдність українських земель. І хоча державі того часу не вдалося зберегти надовго свою єдність та незалежність, Акт Злуки був реальним втіленням багатовікової мрії українців про свою суверенну державу.

З тих пір кожен рік, 22 січня, на вулицях Києва та інших міст України можна бачити "живі ланцюги", які символізують історичне об'єднання країни.

Вітаємо український народ з величним державним святом! Дай, Боже, всім нам щирої любові до своєї землі і єдності - повік. 

 

З повагою, голова Ради профспілок області:                                                 Ігор Басюк

 

2018-01-16 11:45:26

ЗИМОВІ ТРАВМОНЕБЕЗПЕЧНІ ФАКТОРИ

«Прийшли похолодання, заморозки та ожеледь. Зима, звичайно, чудова пора року, проте насолоджуватися її красотами у побуті та виконувати роботи іноді заважають шляхи та тротуари, що перетворюються у морозну погоду у суцільну ковзанку, падіння бурульок, льодових (снігових) наростів та крижаних брил. Тому, варто звернути увагу на так звані «зимові травмонебезпечні виробничі фактори (чинники)», наголошує головний технічний інспектор в області В.Могильовський. З Цього приводу пропонує роз'яснення. 

2018-01-12 09:54:13

РЕАГУВАННЯ УРЯДУ НА ВИМОГИ ПРОФСПІЛОК ЩОДО ЗАХМАРНИХ ЗАРПЛАТ ОКРЕМИХ КЕРІВНИКІВ

Міністерство соціальної політики на виконання доручення Кабінету Міністрів України вiд 29.11.2017 № 47572/1/1-17 розглянуло лист щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України вiд 19.05.1999  №859 „Про умови i розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних пiдприємств" та надало відповідь Спільному представницькому органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні. (додається).

2018-01-12 09:51:47

Уряд ухвалив рішення про перенесення робочих днів у 2018 році

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України  «Про перенесення робочих днів у 2018 році» для працівників підприємств, установ та організацій, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), крім органів Пенсійного фонду, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ, у 2018 році перенесено робочі дні з: