2022-09-30 09:20:34

У ПОСТІЙНОМУ НАВЧАННІ

В.о. заступника голови Ради профспілок області Олександра Гринів взяла участь у навчальному семінарі, організованому обласною організацією профспілки працівників держустанов для профактиву. Учасників заходу проінформовано про основні зміни трудового законодавства та роль профспілок в умовах воєнного часу. Особливе зацікавлення у присутніх викликало ознайомлення з кращими практиками  здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю. Окрім того , було надано відповіді на ряд питань, зокрема, щодо призупинення дії окремих положень колективних договорів, співпраці з Управлінням Держпраці в області, реєстру грубих порушень трудових прав  працівників і діяльності профспілок тощо

2022-09-29 13:56:19

ЩИРО СПІВЧУВАЄМО КОЛЕЗІ

Рада  профспілок області висловлює глибоке співчуття

ОСУДАР Олександрі Петрівні, голові обласної організації профспілки працівників Укрпошти з приводу передчасної смерті  матері.

Нехай наше співчуття допоможе Вам і родині перенести біль і гіркоту втрати.

 

2022-09-29 13:17:10

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ РАДИ ПРОФСПІЛОК ОБЛАСТІ

29 вересня  відбулося засідання Ради профспілок Івано-Франківської області. За результатами розгляду питань порядку денного внесено зміни до Положення про Раду профспілок області. Також оголошено про підготовку до звітно-виборної конференції Ради, яку заплановано провести в грудні поточного року. Головним питанням, яке обговорили учасники зібрання, це  - Про роботу Ради профспілок області, членських організацій щодо забезпечення трудових і соціально-економічних прав працівників в умовах воєнного стану в Україні. З доповіддю виступив в.о. Голови Ради профспілок області  В.Уєвич.

2022-09-29 09:06:14

З 1 жовтня 2022 року змінюються розміри пенсійних виплат для окремих категорій пенсіонерів та умови їх призначення.

1.                Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. №963 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому», до пенсій особам, яким виповнилося від 70 до 75 років, встановлюватиметься з 1 жовтня щомісячна компенсаційна виплата у розмірі до 300 грн. Після встановлення такої виплати загальна сума пенсії не може перевищувати розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2020 рік, з якої сплачено страхові внески, тобто 10340 грн. Якщо, наприклад, пенсія до підвищення становила 10140 грн, то зазначене підвищення до пенсії буде встановлено не 300 грн, а 200 грн, а до пенсії понад 10340 грн підвищення не встановлюватиметься.

2022-09-28 10:24:37

ЗІ СВЯТОМ, БІБЛІОТЕКАРІ!

Шановні працівники бібліотек!

Рада профспілок області шле найщиріші вітання з нагоди  Всеукраїнського дня бібліотек.

Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, з української книги починається український дух, причетність до історичної і культурної спадщини свого народу.

Сьогодні книгозбірні – це заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства.

Справжніми помічниками та порадниками на шляху до глибин знань і мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам відкривати нові імена  письменників і поетів, науковців, також бути обізнаними у сучасних тенденціях і проблемах, пізнавати реальну картину світу. Ви допомагаєте виховувати молоде покоління свідомими і освіченими громадянами суспільства.

Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, миру, творчої наснаги, міцного здоров’я, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

З повагою,

В.о. Голови Ради профспілок області                          Володимир Уєвич

 

2022-09-28 10:09:20

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА ПРОФСПІЛКОВИХ ВИДАНЬ

 22152 – Газета «ПРОФСПІЛКОВІ ВІСТІ» – 345,48 грн.

22909 – Журнал «БІБЛІОТЕЧКА ГОЛОВИ ПРОФСПІЛКОВОГО КОМІТЕТУ» – 137,76 грн.

2022-09-27 09:47:41

ЧИ БУДЕ ЛІКВІДОВАНО ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ, ПОКИ ЩО ПИТАННЯ

Верховною Радою України 21 вересня 2022 року прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який було внесено (реєстр. №3663) до Верховної Ради ще у червні 2020 року (народний депутат України Папієв М.М.).

Законопроект категорично не підтримали профспілки, об’єднання роботодавців і громадськість. Проект також не підтримували Мінсоцполітики (яке забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері загальнообов’язкового державного соціального та пенсійного страхування), і Пенсійний фонд. Мінюстом та іншими органами вносилися суттєві зауваження, які свідчили про неможливість його прийняття.

2022-09-26 10:30:55

Відбулося засідання обласної ради Профспілки працівників охорони здоров’я

20 вересня відбулося засідання обласної ради Профспілки працівників охорони здоров'я України за участю голів первинних профспілкових організацій та профактивістів, рекомендованих до Молодіжної ради при обласній раді Профспілки. Оскільки в умовах військового стану і карантинних обмежень через коронавірус нема змоги проводити, як раніше, спільні засідання пленуму профспілки і колегії департаменту охорони здоров'я, від ДОЗ ОДА участь у зібранні взяв заступник директора департаменту Володимир Дзьомбак.Перед початком розгляду робочих питань учасники пленуму вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих під час російсько-української війни.

2022-09-26 09:25:40

З ДНЕМ ТУРИЗМУ!

Шановні профспілчани, працівники туристичної галузі!  Рада профспілок області надсилає вам найщиріші вітання з професійним святом. Це свято тих, кого ваблять  близькі й далекі мандрівки, активний і змістовний відпочинок. Туризм останнім часом набув широкого розвитку, – це ціла сфера життя, що охоплює мільйони людей, різні галузі економіки, екологію та виробництво, сприяє пожвавленню вітчизняних та міжнародних обмінів.

Пройде небагато часу і наша область стане, сподіваємось, однією  з найулюбленіших  місць, куди приїздитимуть з усіх куточків світу.

Бажаємо вам натхнення в праці, міцного здоров’я, миру і достатку.

З повагою,

В.о. Голови Ради профспілок  області    Володимир Уєвич

 

 

2022-09-23 09:15:28

З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ, КОЛЕГИ!

З ДНЕМ  МАШИНОБУДІВНИКА!

Шановні машинобудівники-профспілчани!

Рада профспілок області  щиро вітає вас з професійним святом.

Завдяки вашому професіоналізму життя не стоїть на місці, індустрія розвивається бурхливими темпами. Тож нехай ваша праця буде затребуваною, високооплачуваною і перспективною. Цікавих ідей, високих звершень та  добрих винаходів!

Бажаємо вам миру, злагоди, добробуту.

З повагою,

В.о. Голови Ради профспілок  області                                     Володимир   Уєвич