2018-01-11 13:03:20

СТВОРИМО РАЗОМ: УКРАЇНСЬКА МАПА ДИСКРИМІНАЦІЇ

Стаття 24 Конституції чітко зазначає « Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.»

2018-01-11 12:52:30

ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ АПК СТАВИТЬ ПИТАННЯ: «ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА, ЧИ «ПОКЛІН ДО РАНТЬЄ»?

Хто виграє і хто мав би виграти від запровадження земельної реформи? Теперішні владні ініціативи націлені на захист інтересів землевласників чи держава стоїть на боці землеробів? Знайти відповіді на болючі питання, що все гостріше постають у зв’язку із трансформацією земельних відносин і намірами відмінити мораторій на продаж землі намагались учасники міжнародної конференції «Земельна реформа. Забезпечення сталого використання земельних ресурсів та розвиток сільських територій. Дотримання фундаментальних трудових і соціальних прав селян і найманих працівників»

2018-01-11 12:18:41

А ВИ ВЖЕ ВИБРАЛИ СОБІ ЛІКАРЯ?

Медреформа в дії: що мають зробити заклади первинної допомоги у 2018 році Комунальні заклади первинної допомоги у поточному році повинні:

- реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство; Лише медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

2018-01-10 13:18:27

Шкідливе виробництво: ЯКЩО ПІЛЬГИ НІ ПІДТВЕРДЖЕНІ, НІ СКАСОВАНІ, або

ПРО АТЕСТАЦІЮ ЛАБОРАТОРІЙ  на право здійснення ними санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища та трудового процесу. У Федерації профспілок України розглянуто звернення окремих членських організацій ФПУ щодо ситуації , яка склалася з проведенням атестації робочих місць за умовами праці.

2018-01-10 10:01:09

ВЕЛИКА ХАТА - ЦЕ РОЗКІШ!

У 2018 році податок на нерухомість нараховуватиметься фізичним особам — власникам об’єктів нерухомості за звітний 2017 рік, нагадують в головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.Так, підпунктом 266.5.1 Податкового кодексу України передбачено, що ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 м2 бази оподаткування.

2018-01-10 09:41:23

Заходи щодо захисту національного виробника та недопущення зменшення трудового потенціалу

У засіданні взяли участь Голова ФПУ Григорій Осовий, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, керівники ЦК Профспілок – представників реального сектору економіки. Вони підбіли підсумки проведеної минулого року роботи та визначили подальші кроки у сфері формування і реалізації державної промислової політики.

2018-01-10 09:35:49

Зміни з 1 січня 2018 року у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування

Організаційні зміни.

1 січня 2018 року завершилось злиття фондів соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та від нещасних випадків на виробництві, метою якого було зменшення адміністративно-господарських видатків системи соціального страхування. Фонд соціального страхування України з нового року розпочав свою роботу з новою структурою своїх робочих органів та на третину скороченим штатом. Загалом адміністративно-господарські видатки Фонду у 2018 році порівняно з минулим роком мають скоротитися на 8,3% або на 106,4 млн. грн.

2018-01-09 09:53:16

ОСВІТА. Як реформа змінить життя вчителя, школи та учня?

5 вересня 2017 року Верховна Рада проголосувала за “Закон про освіту”. Як реформа змінить життя вчителя, школи та учня?

Цьогоріч реформу освіти як експеремент запустили в 100 українських школах. Тож за новими правилами частина першачків навчається вже зараз. А на повний запуск реформи варто розраховувати вже з вересня 2018. Але нововведення стосуватиметься лише дітей, які прийдуть до першого класу. То як саме реформа вплине на кожного з учасників навчального процесу в разі ідеального функціонування.

2018-01-09 09:38:23

У бюджеті 2018 року закладено більше 1млрд грн на продовження урядових програм з підтримки освітньої інфраструктури

1млдр 150млн 101тис грн планується витратити в 2018 році на продовження програм з покращення освітньої інфраструктури – закупівлю автобусів для підвезення дітей до опорних шкіл, обладнання природничо-математичних кабінетів та розвиток інклюзивної освіти. Відповідні кошти закладено в державний бюджет на 2018 рік.

2018-01-03 13:47:03

Профспілки – у фарватері боротьби за трудові права

Кабмін на своєму останньому у цьому році засіданні 27 грудня  розглянув і ухвалив низку проектів постанов Уряду стосовно діяльності медичних закладів. З питань про затвердження Методики розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування та Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, а також про утворення спостережної ради при таких закладах і внесення змін до Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я слово взяв Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.