2015-04-20 09:50:22

Від безробіття рятуватимуть – громадські роботи?

16 квітня відбулося засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості населення Івано-франківської області під головуванням першого заступника голови Ради профспілок області, заступника голови Координаційного комітету  Володимира Уєвича.

Заслухано питання: Про стан ринку праці та роботу служби зайнятості Івано-Франківської області у січні – березні 2015 року (доповідав Григорій Горбаль, директор обласного центру зайнятості зайнятості; Про організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру; Про проблемні питання у сфері неповнолітніх ( доп. Тарас Басюга, перший заступник директора обласного центру зайнятості); Про новини в законодавстві про зайнятість   населення ( доп. Марія Роговик, начальник юридичного відділу). Обрано голову Координаційного комітету сприяння зайнятості населення Івано-Франківської області. Ним став Ігор Михайлович Пасічняк, заступник голови облдержадміністрації. Про участь профспілок області у захисті прав працюючих людей зазначив у своєму виступі В.Уєвич. Офіційна статистика щодо безробіття в країні значно нижча реального стану, який можна назвати загрозливим. Зрозуміло, що без зміни політичних акцентів на економічні цих проблем не вирішити,- вважають профспілки. 

2015-04-17 09:39:24

Представники профспілок чесно попередили - на підприємствах зростають протестні настрої

Цієї зустрічі з прем'єром профспілки і роботодавці домагалися рік. Уряду намагаються донести реальну ситуацію в економіці.
"Це питання не війни - це реально питання відсутності суттєвих реформ. Це монолог, це монолог влади з самою собою", - говорить Олег Боярин, член президії ФРУ, голова об'єднання "Укравтопром".

2015-04-17 09:22:33

Сталося: А.Яценюк оголосив про відновлення соціального діалогу в інтересах громадян України

16 квітня 2015 року у клубі Кабміну за участю Прем’єр – міністра України Арсенія Яценюка відбулося засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, на якому обговорено стан і перспективи соціально-економічного розвитку України на 2015–2016 роки в контексті започаткованих реформ і курсу держави на євроінтеграцію.
З профспілкової Сторони у засіданні взяли участь Г.В.Осовий - Співголова Національної ради від профспілкової сторони, Голова Федерації профспілок України;
С.М.Кондрюк – заступник Співголови НТСЕР, заступник Голови ФПУ, керівники ЦК галузевих профспілок та територіальних профоб’єднань, керівники СПО об’єднань профспілок.
На початку роботи Міністр соціальної політики П.В.Розенко оголосив про те, що відсьогодні соціальний діалог в країні має стати реальним.А.П.Яценюк у своєму виступі, з якого розпочалося засідання НТСЕР, також проголосив про особисту готовність до ведення конструктивного діалогу як з роботодавцями так і з профспілками, і також оголосив про початок відновлення соціального діалогу в інтересах громадян України.

2015-04-15 14:38:11

ЗАСІДАННЯ СПО. Профспілки висунули вимоги до Уряду та роботодавців

14 квітня СПО об'єднань профспілок на своєму засіданні під головуванням Голови СПО Григорія Осового затвердив вимоги до Уряду України щодо встановлення нових соціально-економічних умов праці, невиконання законодавства про працю та положень Генеральної угоди на 2010 - 2012 роки.

2015-04-10 10:56:09

Офіційні цифри щодо безробіття в Україні занижені у десять разів

Безробітними в Україні зараз є п'ять мільйонів осіб, хоча ця цифра і не звучить в офіційній статистиці. Про це заявив глава правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк під час брифінгу в інформаційної агенції «Укрінформ» на тему «Стан ринку праці України. Нові підходи в діяльності Державної служби зайнятості». В заході також взяв участь Голова Державної служби зайнятості Ярослав Кашуба.

2015-04-10 10:45:09

Профспілки не є платниками податку на прибуток

Від Державної фіскальної служби України надійшла відповідь на запит ФПУ щодо порядку оподаткування профспілкових організацій ).

У зазначеному листі ДФСУ зазначає, зокрема, що:

2015-04-09 12:19:18

Оплата лікарняних листів за рахунок коштів підприємства

Законом України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» викладено в новій редакції Закон України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та визнано таким, що втратив чинність, Закон України від 18.01.2001 № 2240-III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».

2015-04-09 10:19:17

Шановні колеги!

Прийміть найщиріші привітання з нагоди Великодніх свят!

У світле свято Великодня хай буде з Вами ласка Господня!

Нехай смачна біленька паска приносить в дім добро і ласку!

Ніколи хай не буде горя і біди, а радість у серцях живе завжди!

 

Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!

 

 ГОЛОВА РАДИ ПРОФСПІЛОК 

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ                                                                                І.Є.БАСЮК

2015-04-09 10:14:16

28 квітня – Всесвітній день охорони праці Девіз 2015 року – «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці»

3 квітня 2015 року відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2015 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні.  Оргкомітет прийняв за основу проект звернення до центральних та місцевих органів виконавчої влади, Ради  міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і...

2015-04-08 10:56:42

Корінь проблеми зрозумілий

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК  УКРАЇНИ зробила Заяву  ЩОДО СПРАВЕДЛИВОГО ОПОДАТКУВАННЯ 

Забезпечення справедливості в оподаткуванні є одним із стратегічних напрямів роботи Федерації профспілок України.

    ФПУ послідовно та цілеспрямовано відстоює позицію про те, що реформування податкової системи України має відбуватися за обов’язкової  участі всіх соціальних партнерів у напрямі забезпечення справедливого оподаткування і недопущення посилення податкового тиску на доходи незаможних верств населення, враховуючи загальносвітові тенденції, зокрема директиви ЄС. Одночасно наголошуємо, що Федерація профспілок України підтримує позицію Європейських профспілок, які у спільній заяві: