2015-03-17 15:12:54

Слово має вагу

Наталія Асатурян: «Журналістика вимагає… відповідальності»

З нагоди Міжнародного дня жінки Президент України Петро Порошенко присвоїв двом прикарпаткам звання «Заслужених». Про це йдеться на офіційному веб-сайті Глави держави. Серед нагороджених – Наталія Зиновіївна Асатурян, заступник директора творчо-виробничого об’єднання "Радіо "Карпати" Івано-Франківської обласної державної телерадіокомпанії .

Вітаємо нашу профспілчанку, яка до того ж в березні святкує свій День народження. Принагідно кілька запитань до відомої, талановитої журналістки.

2015-03-17 09:49:10

Якщо робота - служба ближнім

Заступник директора департаменту соцполітики Івано-Франківської ОДА, начальник управління праці, Ярослава Ульванська народилася на Рожнятівщині, нині опікується її проблемами як депутат рідного їй округу.  Вона  – з родини суджених, вивезених у Сибір. У 90-ті, коли народжувався «Рух», була серед перших засновників осередку в органах обласної виконавчої влади. Поєднати владу і правду – дуже важко. Якось їй це таки вдається. Серед людей, які найбільше вплинули на світогляд, вчили мати і відстоювати свою позицію, називає Миколу Яковину, Вячеслава Чорновола, братів Горинів… Дуже вдячна своїм батькам, які навчили віри, любові, обов’язку. Вміє грати на кількох клавішних інструментах; цікава співрозмовниця. Зорганізувала рідне – рожнятівське - земляцтво – з тих, хто має обстоювати інтереси рідного краю. А ще – надзвичайно працелюбна. Життєві випробування, каже, зробили чутливою до чужого болю. Тому свою працю називає… службою ближнім.

2015-03-16 12:50:48

Міні-футбол: спортивна напруга

Вже традиційними стали змагання з міні-футболу на призи газети “Єдність”. Їх організатори – Рада профспілок області та крайова організація ФСТ “Україна”. Цьогоріч такі змагання, які проходили в спортивному залі Івано-Франківської ЗОШ№24, були доволі представницькими. В них взяли участь 8 команд. Спортивні дружини захищали честь галузевих профоб”єднань працівників охорони здоров”я, енергетики, культури, харчової, хімічної промисловості, будівництва та державних установ.

2015-03-13 11:40:43

А де світло в тунелі?

Нещодавно відбувся круглий стіл на актуальну для кожного тему: «Платити за все і більше: чи справедливі рекомендації МВФ для пересічного українця?». Цей важливий захід організований ГО «Рух за справедливість» з м.Києва за участю представників громадськості, профспілок, науковців та підприємців Прикарпаття. У ході відвертої дискусії обговорені важливі питання сьогодення.   

2015-03-13 09:42:07

ОХОРОНА ПРАЦІ – СПРАВА ДЕРЖАВНА

Виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань при відділеннях в містах та районах області створено консультативні пункти з питань охорони праці. Тут впроваджено систему інформування роботодавця про організацію роботи з охорони праці на підприємстві. Зокрема, особлива увага приділяється керівникам новостворених підприємств, що використовують найману працю вперше.

2015-03-13 09:38:18

Ініціатива спілчан заохочується

Відбулася звітно-виборна конференція обласної організації профспілки Пенсійного фонду України. Як зазначила доповідач, голова галузевого профоб”єднання Стефарія Кафарська, делегати конференції у звітному періоді одним з важливих засобів регулювання трудових і соціально-економічних відносин стали колективні договори, укладені з адміністраціями обласного, міських та регіональних управлінь Фонду.    Значна увага приділялася поліпшенню умов роботи та виробничого побуту працівників. Зокрема, виділялися кошти для придбання кондиціонерів, принтерів, мікрохвильвих печей та іншої побутової техніки.

2015-03-13 09:34:52

У БЕЗПЕКУ ЕНЕРГЕТИКІВ ІНВЕСТОВАНО КОШТИ

Аби поліпшити умови праці та промислову безпеку на Бурштинській ТЕС ДТЕК витратив в 2014 році більше 10 млн грн. На ці кошти були придбані сучасний спецодяг і захисні засоби для всіх енергетиків електростанції, оновлено освітлення та санітарно-побутові умови у приміщеннях, а також триває встановлення промислової автоматичної системи пожежогасіння у машинному залі станції.  

2015-03-12 09:19:58

Профспілки за вступ України в НАТО

 Відбулася нарада –семінар та засідання президії Івано-Франківського обласного комітету профспілки працівників державних установ. Лейтмотивом цих заходів була позиція профспілкового активу щодо забезпечення у державі конституційного права громадян на гідний життєвий рівень.

2015-03-10 15:36:26

Швидше одужуй, Тарасе!

Вона - одна з тисяч матерів-страдниць, які нині двигають тяжезний  хрест разом зі своїми дітьми, котрі були чи є тепер воїнами АТО. Одні з них – вже  Герої, котрі  навічно в нашій пам’яті,  а в матерів – чорні хустки; інші – воюють за себе і за тих, хто впали, вірячи, що перемога за нами. ЇЇ ж син Тарас Мокляк – терпить  численні рани на лікарняному ліжку, і таких тисячі - щоб таки прийшов на нашу землю Великдень.

2015-03-04 14:31:53

Пропозиції профспілок залишились не почутими

Верховна Рада України ухвалила запропоновані Урядом зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (законопроект реєстр. №2147 від 16.02.2015). На жаль, пропозиції профспілок щодо підвищення соціальних стандартів та гарантій залишились не почутими. І це в умовах стрімкого зростання інфляційного тиску (сукупна прогнозована інфляція 2014–2015 років перевищує 50 %), чотирьохразової девальвації гривні, і, як наслідок, катастрофічного падіння рівня життя значної частини населення країни через поглиблення дисбалансу розмірів трудових доходів та цін і тарифів. Адже основні державні соціальні стандарти та гарантії залишаються замороженими на рівні 2013 року. Тобто прожитковий мінімум для працездатних осіб та мінімальна заробітна плата складає 1218 гривень, розмір мінімальної пенсії – 949 гривень. А заплановане при прийнятті Держбюджету-2015 деяке підвищення цих соціальних гарантій у грудні ц.р. (на 13%) не компенсує навіть на третину рівень інфляції 2014-2015 років.