2015-03-04 14:31:53

Пропозиції профспілок залишились не почутими

Верховна Рада України ухвалила запропоновані Урядом зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (законопроект реєстр. №2147 від 16.02.2015). На жаль, пропозиції профспілок щодо підвищення соціальних стандартів та гарантій залишились не почутими. І це в умовах стрімкого зростання інфляційного тиску (сукупна прогнозована інфляція 2014–2015 років перевищує 50 %), чотирьохразової девальвації гривні, і, як наслідок, катастрофічного падіння рівня життя значної частини населення країни через поглиблення дисбалансу розмірів трудових доходів та цін і тарифів. Адже основні державні соціальні стандарти та гарантії залишаються замороженими на рівні 2013 року. Тобто прожитковий мінімум для працездатних осіб та мінімальна заробітна плата складає 1218 гривень, розмір мінімальної пенсії – 949 гривень. А заплановане при прийнятті Держбюджету-2015 деяке підвищення цих соціальних гарантій у грудні ц.р. (на 13%) не компенсує навіть на третину рівень інфляції 2014-2015 років.

2015-03-02 14:45:12

Бог і Україна. Хай цей імператив буде святим і для ВАС!

Президенту України П.Порошенку, Голові Верховної Ради В.Гройсману, Прем’єр-міністру України А.Яценюку, державним і місцевим органам влади,  роботодавцям

  ЗВЕРНЕННЯ

Рада  профспілок Івано-Франківської  області висловлює стурбованість членів профспілок, профспілкових організацій Прикарпаття становищем, що склалося  в державі  у зв’язку з фінансово-економічною кризою, яка  болюче вражає всі верстви населення.

 Профспілки обурені недолугою політикою Кабінету Міністрів, Національного банку України щодо «затягування пасків», яка трансформувалася у «безстрокову шокову терапію» для українців, серед яких 85 відсотків - незаможні, бідні і злиденні громадяни.

За останній час доходи населення скоротилися в 5 разів. Штучне заморожування зарплат, пенсій відбувається на тлі різкого зростання цін на продовольство, ліки, енергоносії, комунальні послуги; триває різке знецінення гривні. Така політика призвела до  катастрофічного зниження рівня життя людей найманої праці, поглиблення бідності серед молоді, багатодітних сімей, пенсіонерів, що є порушенням Конституції України, зокрема, права на достатній життєвий рівень. Ситуація вкрай загрозлива. Визначений ООН рівень злиденності  становить 5 доларів на день. Середній рівень заробітних плат працюючих людей та пенсій українців є значно менший за цей рівень злиденності.

2015-02-27 16:20:10

ДЕПУТАТИ, НЕ ДОПУСТІТЬ НЕЗАКОННИХ РІШЕНЬ!

Голова ФПУ Голова СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий звернувся до депутатських фракцій Верховної Ради України «Блок Петра Порошенка» і «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» із закликом підтримати при голосуванні законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо підвищення соціальних стандартів та гарантій)» (реєстр. № 2239 від 25.02.2015).  

2015-02-27 12:10:08

На Вас надія, народні обранці!

На засіданні Президії Ради профспілок Івано-Франківської області  активно обговорено останні Урядові ініціативи та, зокрема, законопроекти  №№2212, 2147, які направлені дл прийняття Верховною Радою України. З цього приводу прийнято документ Звернення до керівників фракцій ВР та народних депутатів.

2015-02-27 09:46:19

Одні - багаті, інші -"крайні"

Підвищення енергетичної безпеки держави в умовах нерівноправних стосунків споживачів з постачальниками тепла, газу, води, електроенергії має забезпечуватися не за рахунок підвищення цін (тарифів) для зубожілих споживачів, а шляхом забезпечення відкритості, прозорості державної політики встановлення цін і тарифів на соціально важливі товари та послуги, їх економічної обґрунтованості, запровадження дієвого контролю із залученням громадськості до процесу надання цих послуг населенню монополістами, усунення зловживань у сфері паливно-енергетичного комплексу, належного ефективного упереджуючого захисту вразливих прошарків населення.

2015-02-27 09:36:50

Сергій Кондрюк: «Український працівник має бути повноцінним громадянином, який своєю працею забезпечує себе і свою сім’ю»

Лави безробітних в Україні за останній час поповнило 1млн. 100 тисяч осіб. Про це заявив на прес-конференції в прес-центрі інформаційно-аналітичної агенції «Главком» перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк. Він підкреслив, що безробіття в країні зростає через падіння платоспроможного попиту населення.

2015-02-27 09:29:18

Прожитковий мінімум українців втричі нижчий за визначений ООН рівень злиденності

За наполяганням СПО об’єднань профспілок та на виконання вимог чинної Генеральної угоди розпочато переговори Сторін соціального діалогу щодо перегляду розміру мінімальної заробітної плати у 2015 році.
У ході обговорення зазначалося, що станом на сьогодні державна гарантія – мінімальна заробітна плата на 400 гривень є меншою за фактичний прожитковий мінімум (в цінах січня 2015 року – 1611 грн.) і ледь перевищує 43 $ в місяць, що втричі нижче визначеного ООН рівня злиденності у 5 доларів США на день.

2015-02-24 12:01:37

Надто далеко влада від народу

У Всесвітній день соціальної справедливості , який співпадає з річницею Революції гідності в Україні, відбулося засідання робочої групи Івано-Франківської обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Розглянуто аспекти соціально-економічної ситуації в Україні та дії сторін соціального діалогу  щодо розв’язання особливо проблемних зараз в області соціальних питань, особливо ж, що стосуються збереження трудових ресурсів, недопущення безпідставних скорочень працівників, захисту прав працюючих. Окрема розмова  велася також про добровольців, які чомусь не мають статусу учасників АТО, переселенців  та підтримку волонтерського руху тощо.

2015-02-19 15:46:19

ЗАЯВА з нагоди Дня соціальної справедливості

20 лютого в Україні відзначається День соціальної справедливості, запроваджений Указом Президента України від 4 листопада 2011 року № 1021 з ініціативи ФПУ. Ця дата вибрана не випадково, адже саме в цей день за підтримкою Організації Об’єднаних Націй, починаючи з 2009 року, відзначається Всесвітній день соціальної справедливості.

2015-02-19 15:43:12

Комітетські слухання з проблем дитячого оздоровлення

18 лютого ц.р. відбулися слухання в комітеті Верховної Ради України з питань сім ї, молодіжної політики та спорту на тему «Забезпечення функціонування закладів оздоровлення та відпочинку дітей за нових законодавчих умов» за участю представників органів центральної влади та місцевого самоврядування, а також Федерації профспілок України.