2017-02-08 11:15:34

Мирослав Габорак: Не допустимо ліквідації коледжів і технікумів

У нинішніх складних соціально-економічних умовах надзвичайно важливою у вирішенні актуальних проблем сьогодення є злагоджена діяльність трудових колективів, пошук єдино правильних шляхів їх розв’язання.

Внаслідок індиферентного ставлення до виконання своїх обов’язків окремими посадовцями Міносвіти та народними депутатами виникає загроза ліквідації однієї з основних освітніх ланок України – ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. Згідно Закону України «Про вищу освіту» майже два роки статус коледжів та технікумів залишається невизначеним на законодавчому рівні, а термін прийому абітурієнтів на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», як виявляється, закінчився у 2016 році.

2017-02-06 16:25:36

Профактивісти у першого віце-прем’єр-міністра України

У Кабінеті міністрів України відбулась робоча нарада у першого віце-прем’єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва за участю представників Федерації профспілок України.

2017-02-06 15:55:02

Позитивні тенденції, соціальні ризики

З 1 січня 2017 року законодавчо підвищено рівень мінімальної зарплати працюючих, яка складає 3200 грн. Як впливає дана ситуація на роботу реального сектора економіки, яким мають бути дії соціальних партнерів: влади, роботодавців і профспілок? Дане питання стало предметом обговорення на засіданні виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Виступаючі підкреслили, що нинішня мінімальна зарплата за задумом Уряду покликана сприяти підвищенню життєвого рівня працюючої людини, збільшенню бюджетних надходжень. Водночас реалізація такого нововведення пов’язана з подоланням ряду труднощів, викликає суспільні ризики.

2017-02-03 14:49:36

Від Калуша до Авдіївки – на відстані серця

У Калуському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Івано-Франківської області уважно стежать за ситуацією в Авдіївці. І не тільки співчувають місцевим мешканцям, які терплять обстріли  бойовиків та кліматичні катаклізми, а й намагаються надати посильну допомогу нашим співгромадянам.

2017-02-03 09:14:32

Президія Профспілки працівників охорони здоров’я України затвердила Заяву щодо реформування галузі

Професійна спілка працівників охорони здоров’я України як представник майже 800-тисячної медичної громади, висловлює своє занепокоєння наростаючою кризою в галузі, яка може призвести до остаточної руйнації системи охорони здоров’я.

2017-02-02 16:32:44

Григорій Осовий: Прийняття соціально значимих рішень можливе лише у соціальному діалозі

З посиланням на посадових осіб міністерств і відомств у ЗМІ поширюються заяви, що нібито в Україні занадто велика кількість працівників, що користується правом дострокового виходу на пенсію, а МВФ вимагає скорочення кількості професій і посад, які дають право на дострокову пенсію.

2017-02-01 09:08:40

Як діяти профспілкам в умовах децентралізації?

Проблемні питання діяльності профспілок в умовах децентралізації влади і створення об’єднаних територіальних громад обговорено сьогодні у ФПУ за участю керівників всеукраїнських профспілок та профоб’єднань. Головував на засіданні заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий.

2017-01-31 16:11:41

Президія РПО: Припинення підготовки спеціалістів середньої ланки матиме катастрофічні соціальні наслідки

Президія стурбована ситуацією, що склалася в трудових колективах навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Вона зумовлена тим, що згідно з частиною третьою ст. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про вищу освіту" останній прийом на здобуття освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста був здійснений у 2016 році.

2017-01-31 15:28:17

Ініціатива Федерації професійних спілок України - створення Центру з підтримки трудових мігрантів

Україна перебуває у виняткових обставинах внаслідок глибокої політичної та економічної кризи. На початку 90-х років ми були приблизно на одному рівні економічного розвитку з такими країнами, як Польща, Словаччина, Болгарія і Румунія. Зараз же Україна відстає від них у кілька разів. Заробітна плата українців в 5-8 разів менша, ніж заробітна плата поляків, словаків, болгар та румун.

2017-01-30 16:12:50

Богдан Бойчук: В умовах децентралізації найголовніше – зберегти духовну сферу

Процес децентралізації в області, здавалося, тільки зрушив з місця, як у побуті та ЗМІ вже обговорюються питання впливу адміністративно-територіальної реформи на різні сфери життєдіяльності людини. Про те, як позначиться послаблення централізації органів місцевої влади на культурній галузі, розмірковує голова обласної організації профспілки працівників культури Богдан Бойчук.