2016-02-18 15:12:33

З В Е Р Н Е Н Н Я Сторін соціального діалогу Івано-Франківської області з нагоди відзначення Всесвітнього дня соціальної справедливості

20 лютого щорічно в Україні відзначається Всесвітній день соціальної справедливості. Цей день в умовах економічної кризи загострив існуючі та очікувані соціальні проблеми. Особливе занепокоєння викликає зростаюча соціальна нерівність в суспільстві. Здійснюється надмірне збагачення олігархічної верхівки країни за рахунок різкого погіршення умов існування більшості співвітчизників. За останній час доходи населення скоротилися в 5 разів. Штучне замороження зарплат, пенсій відбувається одночасно з ростом інфляції, яка в 2015 році в країні перевищила 40 відсотків. Різко зростають ціни на продовольство, енергоносії, комунальні послуги.Недолуга політика Уряду, Національного банку України призвели до катастрофічного зниження рівня життя людей найманої праці, поглиблення бідності серед молоді, багатодітних сімей, пенсіонерів, що є прямим порушенням Конституції України.Відсутність прозорості у діяльності державних органів влади, ігнорування соціального діалогу з профспілками і роботодавцями в умовах суспільно-політичної нестабільності трагічно позначилося на долі населення країни.Розуміємо, що Україна перебуває сьогодні в стані військового конфлікту на Сході, але перекладати увесь тягар кризи виключно на плечі громадян неприпустимо.Вирішення проблем країни не може здійснюватись за рахунок “витрушування кишень” вчителів, працівників охорони здоров’я, соціальної сфери, культури, державних службовців найнижчої ланки, рядових виробничників, пенсіонерів.В зв’язку з цим звертаємося до Президента, Уряду та Верховної Ради України:

2016-02-18 14:57:55

"ПРО НЕСПРАВЕДЛИВІСТЬ" НАПЕРЕДОДНІ ДНЯ СПРАВЕДЛИВОСТІ

З метою привернення уваги суспільства, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань соціальної справедливості та більш активного впровадження в життя заходів, спрямованих на її реалізацію як на державному, так і на місцевому рівнях, щорічно 20 лютого відзначається Всесвітній день соціальної справедливості.

З цієї нагоди 17.02.2016 року в управлінні праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації проведено розширене засідання постійно діючої робочої групи обласної тристоронньої соціально-економічної ради.

2016-02-18 09:57:05

ФАЛЬСТАРТ, або СТРАЙКУВАТИ ЧИ НІ? ХТО ЗА НАС ВИРІШУЄ?

29 січня 2016 року, наступного дня після засідання Ради профспілок Івано-Франківської області, де більшість профактивістів Прикарпаття  заявила про готовність брати участь в запланованих акціях протесту і на Всеукраїнському, і на місцевому рівнях, приурочених до дня соціальної справедливості 20 лютого, відбулося засідання президії Федерації Профспілок України  в Києві, в якій взяв участь голова Ради профспілок області І.Басюк. Серед інших головних для профспілчан питань, звичайно ж першочерговим  було питання підготовки до оголошеної Всеукраїнської акції протесту у вигляді страйку.  Однак, ошелешила зібрана ФПУ інформація «Про результати опитування членських організацій щодо Всеукраїнської профспілкової  акції до Дня соціальної справедливості», яка і вирішила долю питання на цьому етапі.

2016-02-18 09:50:38

ХТО КУПИТЬ КОЛОМИЙСЬКИЙ «ПРУТ» ?

У вкрай важкому становищі опинилося державне підприємство «Коломийський експерементальний завод програмованих радіоелектронних учбових терміналів «Прут», яке з березня 2015 року знаходиться в управлінні Фонду державного майна України. Його виробнича діяльність призупинена вже більше двох років. Заборгованість по заробітній платі працівникам постійно зростає і становить зараз 332 тис. грн. На рахунки та майно заводу накладено арешт.

2016-02-18 09:48:29

БАРВИ ЛОЛИНСЬКОГО ЛІТА

2016-ий – оголошено роком Івана Франка. В нинішньому році минає 160 років з дня народження Каменяра та сторіччя –від часу його смерті. «Єдність» планує публікувати серію матеріалів про перебування І.Франка на Прикарпатті. В сьогоднішньому номері мова піде про село Лолин Долинського району.

2016-02-18 09:44:32

РІДНА ЗЕМЛИЦЯ Й УВІ СНІ СНИТЬСЯ

З давніх давен прийшли до нас і завоювали популярність мистецькі дійства: колядки, щедрівки, вертепи, гаївки. Як популяризуються сьогодні ці народні звичаї на Прикарпатті? Про це кореспондент «Єдності» веде розмову із завідуючою відділом фольклору та етнографії навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Стефанією Капустинською.

2016-02-15 10:03:15

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН З ОСОБИСТИХ ПИТАНЬ КЕРІВНИЦТВОМ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Затверджено графік прийому громадян з особистих питань керівництвом облдержадміністрації у 2016 році.

ГОНЧАРУК ОЛЕГ РОМАНОВИЧ, голова ОДА  - перший понеділок місяці   з 11 год.

БАСАРАБ СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ, перший заступник голови ОДА  - перший та третій вівторок місяця з 11 год.

ПАРАНЮК ЯРОСЛАВ ДМИТРОВИЧ, заступник голови ОДА – другий та четвертий четвер місяця з 11 год.

ПАСІЧНЯК ІГОР МИХАЙЛОВИЧ, заступник голови ОДА – перша та третя середа місяця з 11 год.

КРЕЦУЛ ВАЛЕРІЙ ВЯЧЕСЛАВОВИЧ, керівник апарату ОДА – друга та четверта середа місяця з 11 год.

2016-02-15 09:49:06

НОВЕ ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ ТВОРИТИ МОЛОДИМ

Під таким девізом в Івано-Франківську 10 лютого 2016 року пройшов «круглий стіл», для голів молодіжних рад районних (міських) організацій профспілки та молодих профактивістів, працівників держустанов.

Передумовою проведення заходу було те, що з 1 травня 2016 року вступає в дію Закон України «Про державну службу», який несе багато змін та нововведень в діяльність державних службовців, третину яких в області молодь до 35 років. Тому, про новації в законодавстві про державну службу, а також особливості і привабливість державної служби для молоді розповіли в своїх виступах Валерій Крецул - керівник апарату обласної державної адміністрації, голова мандатної комісії обласної профспілки та Світлана Онишук - начальник міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби  у Чернівецькій, Івано-Франківській  та Тернопільській областях, член обласного комітету профспілки.

2016-02-10 14:56:57

ПРО ПЕНСІЙНІ НОВАЦІЇ

З 1 січня ц. р. вступили в дію закони, прийняті Верховною Радою в 2015 році, що призвели до змін у пенсійному законодавстві. Законодавчі новації стосуються як окремих категорій пенсіонерів, так і платників єдиного соціального внеску. Докладніше про це розповідає заступникначальника головного управління Пенсійного фонду України в області Роман Берчак.

– Законами України  «Про державний бюджет України на 2016 рік» (від 25. 12. 2015 № 928), «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (від 24.12.2015 № 909), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (від 24.12.2015 № 911), які набрали чинності з 1 січня 2016 р. врегульовано  питання пенсійного забезпечення у поточному  році.

Пенсії зростатимуть двічі

Пенсійні зміни стосуються насамперед збільшення мінімального розміру пенсії за віком. У 2016-му  мінімальні пенсійні виплати зростатимуть із 1074 грн. (станом на січень) у два етапи: з 1 травня - до 1130 грн. та з 1 грудня - до 1208 грн. Отже, протягом поточного року мінімальні пенсії будуть збільшені на 134 грн., або на 12,5%.

2016-02-08 09:09:07

День Івано-Франківського обкому профспілки працівників держустанов у Тлумацькому районі

4 лютого 2016 року обком профспілки провів день профактиву у Тлумацькому районі. Спочатку члени та працівники обкому профспілки взяли участь у звітних зборах первинної профорганізації районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та  зборах трудового колективу по виконанню колдоговору.