2017-01-31 15:28:17

Ініціатива Федерації професійних спілок України - створення Центру з підтримки трудових мігрантів

Україна перебуває у виняткових обставинах внаслідок глибокої політичної та економічної кризи. На початку 90-х років ми були приблизно на одному рівні економічного розвитку з такими країнами, як Польща, Словаччина, Болгарія і Румунія. Зараз же Україна відстає від них у кілька разів. Заробітна плата українців в 5-8 разів менша, ніж заробітна плата поляків, словаків, болгар та румун.

2017-01-30 16:12:50

Богдан Бойчук: В умовах децентралізації найголовніше – зберегти духовну сферу

Процес децентралізації в області, здавалося, тільки зрушив з місця, як у побуті та ЗМІ вже обговорюються питання впливу адміністративно-територіальної реформи на різні сфери життєдіяльності людини. Про те, як позначиться послаблення централізації органів місцевої влади на культурній галузі, розмірковує голова обласної організації профспілки працівників культури Богдан Бойчук.

2017-01-30 15:05:31

Актуальні питання розглянуто на засіданні президії Ради профспілок області

Зокрема обговорено ситуацію, яка створилася в навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації. В цих закладах припинено прийом учнів, що вкрай негативно позначиться на підготовці молодших спеціалістів для народного господарства. З цього приводу вирішено направити відповідні звернення до Верховної Ради, Міністерства освіти України та до органів місцевого самоврядування.

На президії також заслухано питання про стан виробничого травматизму на підприємствах та в організаціях області в 2016 році.

Прийнято рішення провести засідання РПО 23 березня поточного року, на якому проаналізувати хід виконання Територіальної угоди на 2016 рік, укладеної між облдержадміністрацією, обласними об"єднаннями організацій роботодавців та Радою профспілок області.

2017-01-30 13:35:36

Відбулася робоча зустріч Григорія Осового з Главою держави

Відбулася робоча зустріч Президента України Петра Порошенка з Головою ФПУ, Співголовою НТСЕР Григорієм Осовим, заступником Голови ФПУ Володимиром Саєнком і представником профспілок України у парламенті Сергієм Капліним. Лідер профспілок поінформував Президента України про діяльність профспілок у сфері захисту законних прав та інтересів працівників.

2017-01-27 14:59:45

Європейські сусіди розпочали боротьбу за українських заробітчан

Через складну економічну ситуацію в країні все більше українців шукають щастя за кордоном. Так, лише Польща у 2016 році видала для громадян України близько 1,3 мільйона запрошень на тимчасову роботу. А кількість дозволів на постійну роботу наближається до 125 тисяч.

2017-01-27 14:01:24

Як мати велику пенсію, дізнавалися у школі майбутнього пенсіонера

В Коломийському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України відбулося чергове заняття "Школи майбутнього пенсіонера". Особливістю цього «уроку» було те, що заступник начальника відділу обслуговування громадян Ганна Гринюк вела його в залі центру зайнятості із безробітними передпенсійного віку.

2017-01-27 10:09:43

Захисту прав вразливих категорій населення – ефективний контроль профспілок

«Свобода об’єднань Україні та захист прав вразливих категорій населення (мігранти, внутрішньо переміщені особи та інші)» - під такою назвою 26 січня у столичному готелі «Хаятт» відбувся круглий стіл, у якому взяли участь представники міжнародних організацій, українських профспілок, Уповноваженого ВР з прав людини, експерти.

2017-01-26 16:52:18

Зеновій Павлишин: Кому вигідні високі комунальні тарифи?

У наших квартирах повинні бути тепло і затишок, створені належні умови для нормального проживання. Про це постійно дбають працівники житлово-комунальних підприємств і організацій. А ще вони турбуються про розчистку доріг і дворів, утримання в належному стані комунікацій, що так важливо в нинішній зимовий час. А який соціальний захист мають трудівники даної галузі? Це питання стало предметом розмови кореспондента газети «Єдність» з головою обласної організації профспілки працівників житлокомунгоспу, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення Зеновієм Павлишиним (на фото в центрі).

2017-01-26 13:54:26

3200: питання, роз"яснення, контроль

Зміни в законодавстві щодо оплати праці та підвищення мінімалки зараз ставлять у глухий кут багатьох бухгалтерів. Як нараховувати надбавки та додаткові виплати? Мінсоцполітики оприлюднило спеціальне роз’яснення. Згідно нього підготовлено інфографіку щодо нарахування різноманітних виплат.

2017-01-25 17:04:00

Сторони соціального діалогу працюють над законопроектом "Про колективні договори та угоди"

25 січня у Федерації профспілок України відбулося засідання тристоронньої робочої групи НТСЕР з підготовки законопроекту "Про колективні договори та угоди".

У засіданні взяв участь заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, представники всеукраїнських профспілок - членських організацій ФПУ, Департаменту соціального страхування та партнерства Міністерства соціальної політики України, Федерації роботодавців України, секретаріату НТСЕР.