2015-06-24 12:38:01

УНОРМОВАНО ПОРЯДОК БЕЗОПЛАТНОГО ТА ПІЛЬГОВОГО ВІДПУСКУ ЛІКІВ

Прийнято постанову Уряду про внесення змін до постанови КМУ 1998 року, якою унормувався порядок безоплатного та пільгового відпуску лікарських заходів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування. Цей проект попередньо опрацьовувався та був підтриманий СПО об’єднань профспілок, - про це заявив Голова ФПУ Григорій Осовий. Постановою внесено уточнення до переліку категорій громадян, які відповідно до сучасного законодавства мають право на пільгове придбання ліків. На сьогодні таке право мають понад 6 млн. осіб. Більше половини з яких мають право отримувати безкоштовно ліки і трохи менше половини – за півціни.

ПЕРЕЛІК

груп населення, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно або на пільгових умовах.

2015-06-24 12:34:21

ЗАВТРА ВИ ВЖЕ НЕ ПРАЦЮЮЄТЕ

 Профспілковий комітет ПрАТ «Сегежа Оріана Україна» отримав офіційне повідомлення від генерального директора товариства О.Грищука про те, що запланована дата звільнення 53 –ох працівників Товариства. Це буде  – 15 вересня 2015 року. Скорочення буде стосуватися операторів конвеєрних ліній – 32 посади; складальників готової продукції – 16 посад; водіїв автонавантажувачів -4 посади та оператора різальної машини – 1 посада. Як зазначено в листі, « причина прийняття такого рішення – відсутність замовлень на продукцію, що виробляє підприємство, внаслідок чого немає можливості забезпечити роботою частину працівник/ Безуспішно провівши зустріч-переговори з адміністрацією Товариства щодо  перегляду наміру  скорочення людей, профспілки звернулися листом до голови обласної державної адміністрації та співголови тристоронньої соціально - економічної ради області п. О.Гончарука та  О.Гринів, в якому повідомляють наступне:

2015-06-23 10:53:27

Порошенка попросили не переслідувати лідерів профспілок

Генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу закликала Президента України Петра Порошенка запобігти переслідуванню профспілкових лідерів 

  У своєму листі до Президента України П.Порошенка Ш.Барроу наголосила на тому, що українські профспілки є голосом громадян, і в ці важкі для України часи вони підтримують демократію, стабільність та перспективи європейського майбутнього України.

2015-06-22 10:23:10

Чи можна вивести на «чисту воду» соціального партнера?

Вперше в історії українських правовідносин і соціального діалогу на вимогу профспілок відбувся Трудовий арбітраж на національному рівні з розгляду питання відповідальності організацій роботодавців за несвоєчасну оплату праці, який прийняв рішення зобов’язати роботодавців здійснити заходи на погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
Нагадаємо, що у відповідності до вимог Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», СПО об’єднань профспілок, за ініціативою членських організацій ФПУ, висунув вимоги, а в подальшому прийняв рішення про вступ у два національні колективні трудові спори (конфлікти).

2015-06-22 10:13:44

Соціальний діалог… як його розуміють урядовці

В Щорічному Посланні Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2015 році» Глава держави поставив Уряду чітке завдання «розпочати індексацію зарплат і пенсій», а саме: прискорити на кілька місяців позиції розгляду інфляції і індексації зарплат та пенсій (4 червня 2015 року).

2015-06-18 09:48:45

Зустріч в Міністерстві економіки

17 червня, в Кабінеті Міністрів України відбулась робоча зустріч представників СПО профспілок і галузевих організацій роботодавців з Міністром економічного розвитку і торгівлі України Айварасом Абромавичусом.
У своєму виступі міністр поінформував про стан економіки України та заходи, яки застосовує очолюване ним міністерство щодо проведення регуляторної політики у різних сферах національної економіки та підприємництва.

2015-06-18 09:45:19

Профспілки закликають народних депутатів підтримати "соціальний пакет" законів

Голова Спільного представницького органу об’єднань профспілок Григорій Осовий подякував керівників депутатських партій у ВР за те, що вони відгукнулися на звернення СПО об’єднань профспілок і взяли участь у робочій нараді представників профспілок і керівників усіх депутатських фракцій, що відбулась 15 червня у Парламенті.
У ній взяв участь Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, і за результатами якої він дав низку доручень щодо залучення профспілкових організацій до процесу підготовки законодавчих актів у соціальній сфері.

2015-06-17 09:44:53

Терпіння у народу на грані соціального вибуху

Вчора  під стінами Верховної Ради України профспілки зібрали багатотисячний мітинг громадян проти урядової політики підвищення цін на газ для населення і тарифів на комунальні послуги. Профспілки також вимагають від влади підвищення заробітних плат та пенсій.
З трибуни мітингу до співгромадян звернувся заступник Голови ФПУ, керівник антикризового профспілкового штабу Сергій Кондрюк.

2015-06-17 09:41:21

Підписано Угоду між КМУ і профспілками про утворення примирної комісії

16 червня в Міністерстві соціальної політики України відбулась церемонія підписання Угоди про утворення примирної комісії для вирішення колективного трудового спору між Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні та Кабінетом Міністрів України.
Свої підписи під документом поставили міністр соціальної політики Павло Розенко і перший заступник Голови СПО профспілок, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк.
А відкрив церемонію Голова Національної служби посередництва і примирення Олександр Окіс.

2015-06-17 09:33:53

ТРУДОВИЙ УЛЬТИМАТУМ

Громадянське суспільство, трудовий люд України після повалення корупційного режиму очікували на швидкі позитивні зміни у всіх сферах життя і просування країни курсом євроінтеграції. Минуло півтора роки, однак покращення не відбулося. Навпаки – колишні та нові проблеми все більше затягують людей у бідність та злидні, віддаляють Україну від цивілізованого розвитку.

Безпрецедентний економічний спад, девальвація гривні, тотальна дорожнеча і падіння водночас життєвого рівня людей удвічі викликали вкрай негативну реакцію трудівників, пенсіонерів, практично кожної української родини.