2015-02-18 12:54:32

Тут в кожного заняття до душі

У вересні 2013 року освітяни обласного центру одержали приміщення Будинку вчителя по вулиці Чорновола, 25. Зусиллями небайдужих людей та освітянської громадськості це приміщення було відремонтоване, а його кімнати умебльовані та належно оформлені. Тепер вони наповнилися звуками музики і співом, радістю зустрічей неординарних особистостей.

2015-02-18 12:50:01

Ритуальні танці навколо Феміди

У 2011-2012 роках газета «Надра і праця» чимало матеріалів присвятила висвітленню першого (і поки що єдиного) в пострадянській історії нафтогазової профспілки Прикарпаття випадку примусового звільнення кількох працівників без згоди профкому. Це мало місце в НГВУ «Долинанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» (начальник Гой М.Д.).

Все відбувалося за сценарієм банального «лохотрону». Контрольно-ревізійне управління товариства виявило чималі фінансові порушення та нестачі. В якості «стрілочників» було обрано працівників, які свого часу, щоб отримати чи то «утриматись» на роботі, змушені були підписати «липові» договори про матеріальну відповідальність.

2015-02-17 11:44:15

Захист трудових прав членів профспілки - конституційне право профспілок

Про це  особливо наголошувалося у звітній доповіді профкому та виступах на звітно-виборних зборах первинної профспілкової організації Тисменицького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників державних установ. Голова профкому Роман Мохняк детально проаналізував діяльність виборного органу профорганізації по соціально-економічному захисту працівників, співпраці з цих питань з адміністрацією центру, органами влади району та районним  комітетом профспілки. За ініціативою галузевої профспілки як області, так і України працівники центру взяли участь в  акції протесту перед Кабінетом Міністрів України, Міністерством соціальної політики у зв’язку з ліквідацією з 1 травня минулого року  служби фахівців із соціальної роботи, посади яких нещодавно запроваджені в Україні відповідно до світових стандартів у структурі районних, міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У результаті спільних дій керівництва області, району, органів місцевого самоврядування та профорганізації вдалося перевести на часткове фінансування  цієї служби за рахунок місцевого бюджету і забезпечити роботою значну частину соціальних працівників.

2015-02-16 16:09:16

Звернення Президії Ради профспілок Івано-Франківської області з нагоди Дня соціальної справедливості

У 2015 році Всесвітній день соціальної справедливості співпадає з річницею Революції  гідності в Україні, під час якої громадяни виявили патріотизм, мужність та героїзм, багато з них загинули, захищаючи демократичні цінності, права і свободи людини, національні інтереси нашої держави, її європейський вибір.

2015-02-13 15:17:47

М Е М О Р А Н Д У М про взаємодію між Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та Радою профспілок області

Фінансово-економічна та політична ситуація в Україні, неоголошена війна на сході держави призвели до невиправданих соціальних втрат і вимагають від органів виконавчої влади, об’єднань профспілок посилення співпраці та вироблення спільних дій, спрямованих на запобігання розвитку негативних процесів в економіці та соціально-трудовій сфері, відновлення виробничого та трудового потенціалу на засадах гідної праці.З цією метою, керуючись принципами соціального діалогу, Сторони домовились про наступне:

2015-02-13 10:00:22

Україна понад усе

В області створений і діє Громадський комітет по захисту України, до якого увійшли найбільші громадські інституції Прикарпаття, в тому числі Рада профспілок області. 12 лютого відбулося засідання комітету, де серед іншого, прийнята відозва до мешканців Івано-Франківщини. Подаємо текст документа.

Шановні краяни!

На нашу землю прийшла війна. Уже вкотре московський імперіалізм намагається підкорити собі волелюбний український народ. Під загрозою опинилася територіальна цілісність , незалежність нашої держави, мир і спокій на нашій землі. Анексована територія Криму, тисячі жертв на Донбасі, їхнє число з кожним днем зростає.

2015-02-12 14:23:14

Нас чекають колосальні соціальні потрясіння. І Революція Гідності може перерости в Революцію Соціальної Справедливості

Найактуальніші питання соціально-економічного захисту працівників, пропозиції профспілок щодо внесення змін у Державний бюджет України на 2015 рік були центральними темами під час зустрічі представників Федерації профспілок України, Міністерства соціальної політики України та Міністерства фінансів України, яка відбулась 10 лютого.

2015-02-11 12:20:26

Гарячі серця «Гіппократа»

Медична допомога у зоні АТО має не менше значення, аніж кількість набоїв чи захисної амуніції в українських бійців. Невчасно надана, вона повертається високою смертністю та  каліцтвами. Зрештою, воїнам надійніші, коли поруч  - лікар.                                                                                                                                                                                                                                                                                        Про надання допомоги захисникам Вітчизни, мешканцям окупованих територій, назрілі та актуальні проблеми медпрацівників кореспондент “Єдності” розмовляв з  головою обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Наталією БИРЧАК.

2015-02-11 11:47:37

ЗЕНОВІЙ ПАВЛИШИН: « ШУКАЄМО ВИХОДУ ІЗ «ГЛУХОГО КУТА»

Редакція продовжує розмову про найважливіші події профспілкового життя в 2014 році. Наш співрозмовник – голова обласної організації профспілки працівників житлокомунгоспу, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення З.Г.Павлишин. 

2015-02-11 11:12:04

Зміни в законодавстві УВЕСЬ ТЯГАР - НА ГРОМАДЯН?

З 1 січня 2015 року відбулися суттєві зміни в законодавстві України. Вони стосуються кожного громадянина, зачіпають інтереси  всіх працівників у трудових колективах. На, жаль, на переконання багатьох експертів, економістів, реформи, які робить і декларує уряд - не для людей, а за їх рахунок.

Осмислити ці зміни досить складно без правових роз’яснень та методологічної допомоги. В області триває широке інформування  населення. Профільні служби організовуються різні заходи, зокрема, семінари, практикуми, веб – конференцій тощо. Навчально-інформаційний семінар щодо останніх змін в діючому законодавстві нещодавно відбувся в приміщенні Ради профспілок області для керівників галузевих профоб’єднань області та бухгатерів.

 Пропонуємо увазі читачів  ключові моменти змін в законодавстві, про які говорили  фахівці.