2015-11-13 09:03:53

ПРО НАЦІОНАЛЬНУ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНІСТЬ і МИЛО, ЯКЕ НЕ МИЛИТЬ

Відбулася п’ята звітно-виборна конференція обласної організації профспілки працівників нафтової і газової промисловості, де заслухано й обговорено звіт її голови Святослава Остап’юка за період з 4 листопада 2010 по 5 листопада 2015 років, звіт ревізійної комісії та обрано голову профспілки на наступний період діяльності. В роботі конференції взяли участь Володимир Дмитришин, голова ЦК профспілки галузі, Ігор Басюк, Євстахій Крижанівський, ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу.

2015-11-13 09:00:01

Парламентський Комітет з питань соціальної політики підтримав законодавчі пропозиції СПО профспілок

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення за дорученням Голови ВРУ розглянув звернення СПО об’єднань профспілок з проханням невідкладного прийняття пакету соціальних законопроектів.

2015-11-13 08:58:14

Проект Трудового кодексу направлено на міжнародну експертизу

11 листопада ц.р. голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова підписала звернення до МОП, відповідно до якого буде проведено експертизу проекту Трудового кодексу України на предмет його відповідності Конвенціям МОП та іншим нормам міжнародного права.

2015-11-10 13:00:39

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України ...

Профспілки критично оцінюють проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо встановлення індикативної заробітної плати та стимулювання виходу з тіні обчислення та нарахування заробітних плат», внесений народним депутатом України Мартиняком С.В. (реєстр. № 3210 від 02.10.2015 р.).

Законопроектом пропонується наступне:

2015-11-09 12:30:24

МОЛОДЬ ПРАГНЕ РіІШУЧИХ ЗМІН

3 листопада 2015 року в м. Києві відбулося засідання Молодіжної ради Федерації профспілок України, в якому взяла участь голова молодіжної ради Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників держустанов – Оксана Мітченко, провідний спеціаліст відділу організаційно-правової та кадрової роботи обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Учасників молодіжного форуму привітали голова Федерації профспілок України  Григорій Осовий та  його заступник – Володимир Саєнко. Вони підкреслили важливість залучення молоді до профспілкового руху, що є одним з пріоритетних напрямків у діяльності ФПУ, галузевих профспілок. Саме подальший розвиток молодіжної політики у профспілках сприятиме активізації профспілкової діяльності щодо соціально-економічного і трудового захисту спілчан, особливо молодих членів профспілки.

2015-11-09 09:13:31

Зустріч Голови ФПУ в Адміністрації Президента України

Згідно із досягнутою попередньо домовленістю щодо проведення регулярних зустрічей 4 листопада відбулась чергова робоча зустріч Голови ФПУ Григорія Осового з Главою Адміністрації Президента України Борисом Ложкіним.
Г.Осовий поінформував очильника АП про ті болючі питання, що турбують більшість працівників, і які з моменту попередньої зустрічі двох керівників, так і не вдалося вирішити. Незадоволення людей, перш за все пов’язано зі зростанням безробіття, падінням реальних доходів працівників, збільшенням боргів по зарплаті, скасуванням санатрон-курортного лікування та дитячого оздоровлення. Негатив викликає зростання цін і тарифів, тому, за словами профспілкового лідера, протестний потенціал у трудових колективах накопичується, що негативно впливає на стан соціально-трудових відносин і навіть призвело до виникнення колективного трудового спору профспілок з урядом і роботодавцями.

2015-11-06 11:54:42

Лікар, археолог, громадський діяч МИКОЛА КАРДАЩУК: «МИ ЕТНІЧНА нація НА своїй БОГОМ ДАНІЙ ЗЕМЛІ, БЕЗ СТАРШИХ БРАТІВ-САМОЗВАНЦІВ…»

Східні Карпати, де розташований географічний центр Європи, -  це колиска ранніх слов’ян і українського народу. Саме в цій місцевості більше мільйона років тому мешкали первісні люди – гірські племена карпи, які розвинулися у цивілізоване суспільство, що має рідну материнську українську мову і високу народну культуру. Таке твердження знайдемо в книзі «Хто ми? Хто наші пращури? Звідки пішла -постала Україна? Миколи Кардащука. 

2015-11-06 10:14:45

ДО СТА НЕОПОДАТКОВУВАНИХ МІНІМУМІВ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВ МОБІЛІЗОВАНИХ

Верховна Рада запровадила штрафи за звільнення роботодавцями мобілізованих українців. За ухвалення відповідного законопроекту проголосували 234 народних депутатів.Законопроектом пропонується встановити штраф у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

2015-11-06 10:11:35

Верховна Рада схвалила у першому читанні новий проект Трудового кодексу

За відповідне рішення проголосувало 258 нардепів. Необхідність прийняття  кодексу спричинена тим, що усі трудові відносини на сьогодні регулюються радянським кодексом від 1971 року.Глава профільного парламентського комітету з питань соціальної політики Людмила Денисова, представляючи проект Трудового кодексу зазначила, що проект кодексу передбачає, що укладення трудового договору буде можливо тільки в письмовій формі."Що стосується умов оплати праці, у документі встановлений заборона роботодавцю змінювати умови праці в односторонньому порядку, збільшена з 20 до 30% доплата за роботу в нічний час. Зросла з подвійного до потрійного і доплата за понаднормові години роботи, підвищено розмір вихідної допомоги працівника в разі скорочення залежно від стажу особи", - розповіла Денісова.

2015-11-06 10:05:40

А ВИ ПРОГОЛОСУВАЛИ ЗА ПЕТИЦІЮ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ? ЧИТАЙ І ПРОГОЛОСУЙ!

НАБИРАЄМО: https:// petition.president.gov.ua/petition/10961 .  НЕ будь байдужим до своєї долі, знай і вмій їх захистити. 

Конституція України гарантує кожному право на безпечні здорові умови праці та соціальний захист.  Законом УКраїни від 28 грудня 2014 року № 77-VIII Верховна Рада УКраїни за ініціативою Уряду ліквідувала з 2015 року таку необхідну профілактичну соціальну послугу як відновлення здоров2я працівників і студентів у санаторно-курортних закладах, санаторіях-профілакторіях виробничих підприємств та навчальних закладів за рахунок коштів соціального страхування , скасовано фінансову підтримку оздоровлення дітей.