2016-02-08 09:09:07

День Івано-Франківського обкому профспілки працівників держустанов у Тлумацькому районі

4 лютого 2016 року обком профспілки провів день профактиву у Тлумацькому районі. Спочатку члени та працівники обкому профспілки взяли участь у звітних зборах первинної профорганізації районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та  зборах трудового колективу по виконанню колдоговору.

2016-02-05 12:37:03

Верховна Рада України ухвалила законопроекти щодо фінансування професійно-технічної освіти

 Верховна Рада ухвалила в цілому законопроекти про внесення змін до Бюджетного кодексу України та Закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансування професійно-технічної освіти (реєстр. № 3831-2 та реєстр. № 3830-3 відповідно), якими внесено зміни стосовно:
здійснення видатків на професійно-технічну освіту з бюджетів міст обласного значення – обласних центрів;
оплати поточних видатків професійно-технічних навчальних закладів в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти за рахунок освітньої субвенції;
передбачення субвенції на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах;
використання майна професійно-технічних навчальних закладів, вивільненого в рамках модернізації мережі.

2016-02-05 09:36:52

Профспілкові пропозиції до законопроектів щодо державного нагляду у сфері праці та охорони праці

СПО профспілок направив керівникам Комітетів та депутатських фракцій у Верховній Раді застереження і пропозиції до законопроектів з питань регулювання державного нагляду у сфері праці та охорони праці.Застереження і пропозиції в листі СПО стосуються законопроектів «Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (реєстр. №3153 від 18.09.2015) та «Про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо лібералізації системи державного нагляду» (реєстр №2418а від 21.07.2015 р
Заявлена авторами мета цих законопроектів - ліберізація державного нагляду в усіх його сферах, в тому числі і у сфері праці та охорони праці, який на відміну від інших його видів є правозахисним.

2016-02-04 10:38:04

ІНФОРМАЦІЯ Про результати опитування членських організацій щодо Всеукраїнської профспілкової акції до Дня соціальної справедливості

На виконання доручення Голови Федерації профспілок України щодо реалізації пропозицій ряду керівників членських організацій, озвучених на засіданні Президії ФПУ 24 грудня 2015 року, про подальші спільні дії профспілок, зокрема проведення акцій протесту у найближчий період, департаментом профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями було проведено таку роботу:

2016-02-03 14:36:35

ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДІЇ ФПУ щодо катастрофічної ситуації, що склалася в системі професійно-технічної освіти України

ЗВЕРНЕННЯ
Вельмишановний пане Президенте! Вельмишановний пане Голово Верховної Ради! Вельмишановний пане Прем’єр-міністре!
Звертаємося до Вас у зв’язку з катастрофічною ситуацією, що склалася в системі професійно-технічної освіти України через прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік». У статті 27 цього Закону дано доручення Кабінету Міністрів України: до 1 січня 2016 року забезпечити передачу в установленому порядку видатків на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах на фінансування з місцевих бюджетів. При цьому не розроблено самих механізмів передачі закладів системи ПТО на місцевий бюджет. Передача видатків здійснена без надання відповідних ресурсів бюджетам органів місцевого самоврядування. Це може призвести до незворотних наслідків – руйнування системи професійно-технічної освіти в Україні, що негативно позначиться на економіці країни та обороноздатності нашої держави.

2016-02-03 14:29:04

Уряд розглянув вимоги профспілок

На адресу Спільного представницького органу об’єднань профспілок надійшла відповідь Міністерства соціальної політики України про результати розгляду вимог до Уряду, що містилися в Резолюції учасників Всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій, які проходили в Києві 30 листопада 2015 року. Лист мнсоцполітики має 13 аркушів. З ним можна ознайомитися на сайті ФПУ, Нічого нового профспілки не довідалися.
 

2016-02-02 09:23:34

Заборгованість із заробітної плати на Прикарпатті зменшилася на 57 відсотків

На черговому засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка, розглянули питання про стан виконання завдань Уряду щодо погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, розташованих на території області, в тому числі підприємствах-банкрутах.

2016-01-28 16:34:58

ДО УВАГИ ПРОФАКТИВУ ТА ГРОМАДСЬКОСТІ!

29 січня 2016 року трудовими колективами професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ), батьківськими комітетами, профспілковими організаціями ПТНЗ заплановані пікети Кабінету міністрів України та Комітету ВРУ з питань науки і освіти.
Пікети заплановані для висловлення представниками профтехосвіти свого протесту загрозам її знищення та для підтримки позиції (викладено у вкладенні) професійно-технічної освіти під час проведення Комітетом Верховної ради України з питань науки і освіти (в 14-00 29.01.2016р.) Всеукраїнської наради з проблем ризиків функціонування системи професійно-технічної освіти в контексті прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».
Пікети розпочнуться о 12 годині біля Кабміну України (вул. Грушевського 12/2) та будівлі, де проходитиме нарада Комітету ВРУ (вул. Грушевського 18/2). Біля приміщення Міністерства освіти і науки України (пр. Перемоги 10) в 10 годин ранку відбудеться малий пікет в складі протестуючих із найближчих областей України.

2016-01-28 16:14:59

ПРОФСПІЛКИ ПРИКАРПАТТЯ ГОТОВІ СТРАЙКУВАТИ

28 січня на засіданні Ради профспілок Івано-Франківської області обговорено питання: «Про поточну ситуацію в державі та дії профспілок по захисту прав та інтересів спілчан».

              Голова Ради профспілок області Ігор Басюк у своїй доповіді зазначив, що «нинішня вкрай напружена і непроста ситуація в державі як ніколи вимагає консолідованих дій профспілок по захисту прав та інтересів людей, які довірили нам свою долю і є для нас роботодавцями. Захищаючи їх інтереси, ми захищаємо інтереси держави». Реальну оцінку діям влади дали нещодавні Всеукраїнські збори голів первинних профорганізацій, яка відображена в Резолюції зборів, зазначив доповідач, і ця Резолюція, що містила низку вимог до Верховної Ради України, до Уряду та Президента України  є за словами І.Басюка відправною точкою для дій профспілок сьогодні. Через те, що вимоги учасників зборів не почуті, що кожна інстанція влади фактично проігнорувала їх, профспілкам не залишається нічого іншого, як розпочати підготовку до Всеукраїнського страйку.

2016-01-27 15:13:57

ДО УВАГИ ПРОФАКТИВУ! МОЛОДЬ ЗАПРОШУЮТЬ НА ЗИМОВИЙ КАМПУС

Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Соціал-Демократична Платформа 26-29 лютого 2016 року на Закарпатті організовують для молодих профспілкових лідерів Зимовий кампус: "Оновлюємо країну. Формуємо моду на працю". 

За поданою інформацією під час заходу планується обговорення та розробка стратегії вирішення проблем щодо надання першого робочого місця, профорієнтації, пошуку причин "немодних" робочих професій, умов роботи та інших болючих молодіжних проблем праці в Україні.

Організатори запрошують до участі у кампусі представників молоді від профспілок.

Для участі необхідно пройти обов'язкову реєстрацію до 1 лютого 2016 року за посиланням:http.//bit.ly/WINTER SD CAMPUS, заповнивши відповідну анкету. 

Проживання, харчування та методичне забезпечення учасників здійснюється за рахунок Фонду. Проїзд та оплата добових - за рахунок відряджуючої сторони.