2015-11-04 09:30:42

Чи потрібно ФПУ підписувати нову Генеральну угоду? Якщо так, то на який термін?

Це питання було серед перших на понеділковій нараді керівників профспілкових організацій області при голові РПО.На важливості відстоювання при підписанні Генеральної угоди на новий строк принципу соціальної справедливості, підвищення рівня забезпечення соціально-економічного захисту працівників наголошували учасники наради. Акцентовано що в таблиці розбіжностей проекту Угоди від ФПУ та Урядовому особливу увагу приділено найбільш актуальним та важливим, з точки зору профспілок, питанням, як-то заборгованість по виплаті заробітної плати, розміру мінімальної зарплати, охорони праці, забезпечення зростання основних державних соціальних стандартів та гарантій, затвердження оновлених наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг тощо.

2015-11-03 10:44:20

ПОДОЛАТИ КРИЗОВІ ПРОЦЕСИ

Минулого тижня відбулася звітно-виборча профспілкова конференція працівників будівництва, промисловості будматеріалів. Будівництво є однією з найважливіших галузей народного господарства. Проте сьогодні ця галузь істотно пробуксовує. Замовлення на будівельні роботи не забезпечуються належним фінансуванням, для цього бракує обігових коштів, виробничі потужності використовуються не на повну потужність. Які зусилля докладають будівельники на подолання кризових процесів, яка їх ефективність? Ці питання стояли в центрі уваги учасників обласної звітно-виборчої профспілкової конференції працівників будівництва, промисловості будматеріалів.

2015-11-02 09:55:07

Триває передплата на профспілкові видання. Хто володіє інформацією, той володіє світом.

Вартість передплати на 2016 рік становить:
22152 ГАЗЕТА «ПРОФСПІЛКОВІ ВІСТІ» – 173,64 грн.
22909 ЖУРНАЛ «БІБЛІОТЕЧКА ГОЛОВИ ПРОФСПІЛКОВОГО КОМІТЕТУ» – 72,60 грн.
Газета "Єдність". 30044 - 21грн.60 коп. на рік для юридичних осіб;

                                    99298 - 14грн.40 коп.

Видання широко висвітлюють діяльність Федерації профспілок України, галузевих і регіональних профспілок із захисту прав та інтересів трудящих. На шпальтах видань завжди – журналістські розслідування, дискусії, аналітика, соціальний захист, юридичні консультації, міжнародні новини, культура і спорт.


 

2015-11-02 09:41:28

Визначено завдання організацій профспілки у зв’язку з виборами до місцевих органів влади та децентралізацією

Обласний комітет профспілки працівників держустанов провів семінар профспілкового активу - голів районних, міських організацій профспілки, окремих первинних профорганізацій обласного центру на тему: «Про поточні завдання  організацій профспілки у зв’язку з виборами до місцевих органів влади та децентралізацією».

2015-10-06 14:30:17

ПРАЦЯ МАЄ БУТИ ГІДНОЮ

Кожного року 7 жовтня відзначається Всесвітній день дій за гідну працю. Ця подія завжди була і є мобілізуючим фактором для профспілчан. Адже саме вони взяли на себе роль всіма доступними їм способами і засобами творити нову державну політику в сфері праці і трудового законодавства. Три стовпи, на які опирається бачення профспілок – це:

2015-10-05 14:35:07

ДО УВАГИ ВСІХ ЧЛЕНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ! СОЛІДАРУЙМОСЯ

СОЛІДАРУЙМОСЯ

Кожна велика ідея потребує енергії втілення, потужної підтримки мислячих людей . Інакше велику політику (з її ідеями), а іншими словами - простір життя українців, котрі чекають світлих змін, творитимуть «маленькі», люди. Звичайно ж, беручи ці ідеї на свої щити, проголошуючи одне, а як спостерігаємо, роблячи все до навпаки.

 21 вересня ц.р., у День Різдва Пресвятої Богородиці, Федерація Профспілок України та Спільний представницький орган  об’єднань профспілок прийняли рішення про звернення до Президента України з електронною петицією щодо внесення ним відповідного законопроекту для відновлення санаторно-курортного лікування працівників та оздоровлення дітей. Така електронна петиція зареєстрована на сайті Президента України і 25 вересня розпочалося голосування:

Адреса сайту: https://petition.president.gov.ua/ petition/10961.

2015-10-01 12:35:23

Поряд з Військовою доктриною в УКраїні повинна бути сформована доктрина соціального розвитку

Поряд з Військовою доктриною повинна бути сформована Доктрина соціального розвитку, в якій нарешті будуть визначені конкретні цілі з реалізації базової конституційної норми, яка говорить, що Україна - соціальна держава, а праця має суспільну цінність і винагороджується гідною заробітною платою. Про це заявив перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк на міжнародному семінарі «Ведення колективних переговорів і врегулювання трудових спорів», що почав роботу 30 вересня у Києві.

2015-09-30 13:58:00

УРЯД ГАНЬБИ НЕ ЙМЕ?

29 вересня 2015 року Генеральний секретар МКП Шаран Барроу звернулася до Президента України Петра Порошенка з листом, в якому йдеться про таке:
«Наша членська організація Федерація профспілок України проінформувала нас, що в серпні 2015 року заступником прокурора Одеської області подано позов до Федерації професійних спілок Одеської області щодо конфіскації будівлі профспілок (Куликово поле 1). Ця будівля, найбільший актив облпрофоб’єднання, перебуває у власності Федерації з 1984 року.

2015-09-30 13:54:36

ДОДАЙ СВІЙ ГОЛОС! ОЛІГАРХАМ ВИГІДНЕ НАШЕ МОВЧАННЯ

Законом України від 28 грудня 2014 року №77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» з 2015 року за наполяганням Кабінету Міністрів України зупинено закупівлю путівок на санаторно-курортне лікування застрахованих осіб, часткове фінансування за рахунок коштів соціального страхування дитячих оздоровчих таборів, санаторіїв-профілакторіїв виробничих підприємств та вищих навчальних закладів.

2015-09-30 13:50:46

ЕС не сможет существовать, если превратится в эксклюзивный клуб для бизнеса и богатых.

В Париже 29 сентября начал свою работу 13-й Конгресс Европейской конфедерации профсоюзов. Генеральные секретари и президенты около 90 национальных профсоюзных организаций из 39 европейских стран в числе сотен делегатов, проведут обсуждение и примут Парижский манифест «Проявлять солидарность, выступая за качественные рабочие места, права трудящихся и справедливое общество в Европе». Ее основные разделы: Сильная экономика для всех трудящихся, Более сильные профсоюзы за демократические ценности и демократию в сфере труда, Основа амбициозных социальных стандартов».