2014-09-17 12:44:37

Два прохання профспілок до ПУТІНА

Профспілкові організації працівників атомної енергетики і промисловості України, енергетики і електротехнічної промисловості України, нафтової та газової промисловості України за підписами голів цих організацій: В.А. Матова, С.С.Шишова та В.І.Дмитришина надіслали відкритий лист незалежним профспілкам Росії, на чолі з  М.В.Шмаковим, також керівникам  профспілкових організацій всіх рівнів Ради Федерації з проханням: звернутися до Президента РФ  В.Путіна з двома простими проханнями:

вивести війська Російської Федерації з України та припинити підтримку терористичних організацій ДНР та ЛНР озброєними найманцями.

Подаємо текст листа мовою оригіналу.

2014-09-17 10:55:14

Зміни до Бюджетного кодексу України: БУТИ чи НЕ БУТИ?

Друга спроба Уряду по реформуванню бюджетного законодавства з метою децентралізації влади вилилась в проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо реформи міжбюджетних відносин) (реєстр. № 5078 від 15.09.2014). Слід зазначити, що цей законопроект фактично є дублюванням урядових ініціатив, які вже розглядалися Парламентом у вигляді проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо бюджетної децентралізації) (реєстр. № 4435а від 08.08.2014), який за результатами голосування не було включено до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради 12 вересня 2014 року.

2014-09-17 10:49:41

ЗАСІДАННЯ НТСЕР. Коли немає спільної думки, тоді і підсумки такі

Бурхливо та гостро відбувалось 15 вересня чергове засідання Національної тристороньої соціально-економчної ради. Вів засідання Співголова НТСЕР від профспілкової сторони, Голова ФПУ Григорій Осовий.Почнемо з того, що одне із найактуальніших питань – про проект Державного бюджету України на 2015 рік та врахування у ньому пропозицій сторін соціального діалогу – був просто знятий з порядку денного тому, що… ні профспілки, ні роботодавці не мали можливості навіть ознайомитися з текстом цього проекту.

2014-09-17 10:06:51

Українці – в Європу, а Уряд – куди?

«Чи стримає натиск Уряду з цього питання Верховна Рада України, багато у чому залежить від позиції кожного трудового колективу, кожного працівника, організаторів дитячого оздоровлення, батьківських комітетів і інших самоврядних громадських організацій, - підкреслив Григорій Осовий. - Вкрай важливо, щоб український парламент зараз почув голос кожного з нас через звернення, телеграми, листи. Профспілкові активісти, громадські організації не мають права бути байдужими і мовчати. Майдан засвідчив, що сила громадськості спроможна подолати соціальну несправедливість та бюрократію».

16 вересня відбулась історична подія. Верховна Рада України ратифікувала Угоду про асоціацію з ЄС, засвідчив таким чином прихильність українців євроінтеграційним процесам та європейським цінностям. Водночас виник скандал, викликаний законопроектом «Про реформування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування та оплати праці», який було подано Урядом, і який зовсім не відповідає ні європейським цінностям, ні принципу соціальної справедливості. На прохання сторін соціального діалогу це питання було розглянуто 16 вересня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці.

2014-09-17 09:51:04

НАЙВИЩИЙ РЕКОРД - МАСОВІСТЬ

Саме такий висновок можна зробити, оцінюючи ХХIII обласну спартакіаду нафтової і газової промисловості, присвячену професійному святу. Ініціаторами цього масового дійства стали галузева профспілка та облорганізація фізкультурно-спортивного товариства “Спартак”.

2014-09-17 09:45:41

Все – для перемоги

Сьогодні дехто з нас живе у своїй мирній, ретельно вибудованій паралельній реальності. Як завжди ходить на роботу, радіє життю, планує відпочинок. Не впускає війну у своє життя. А є й інші, небайдужі, які віддають свій час, гроші, уміння, частину себе, а іноді і своє життя задля нової України.

Вони виконують сьогодні роботу чиновників та держави.

Вони янголи-охоронці українського війська. О. Шкуровська, «Ескадрон милосердя – допомога фронту від тилу»

2014-09-17 09:39:47

Завтра буде краще, ніж учора!

14 вересня нафтовики та газовики Прикарпаття відзначили своє професійне свято – День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України. Відзначили стримано, по-діловому, більшість, як і завжди – на робочих місцях. Підсумки свого нафтогазового року, як і годиться, підбили на урочистих зборах, нагородивши кращих новаторів та трудівників, проте без притаманного традиційного розмаху та гучного святкування. Й зрозуміло чому: з вересня 2013 року все докорінно змінилося. Змінилася Україна, змінилися українці, а разом з цим - пріоритети і цінності.

2014-09-16 11:29:35

Освітянські будні

Понад 9 мільйонів гривень освоїли прикарпатські освітяни, готуючись до чергового навчального року.У новому навчальному році в освітніх закладах області здобувають знання 148 тисяч школярів, з них майже 16 тисяч дітей пішли у перший клас.

2014-09-16 10:16:59

Рецепт порятунку: Аутсорсинг. Маневри роботодавця та «стіна» профспілок

Калуський «Карпатнафтохім» зустрів нас ошатною доглянутою територією. Люди виконували якусь роботу, в адміністративному приміщенні також свій ритм службових обов’язків. Однак, знаємо, вже два роки тут зупинено виробництво. Як пояснив голова об’єднаного профкому Товариства Олег Кушлик, підприємство не працює з кількох причин.

2014-09-15 16:40:46

ВАСИЛЬ ХУДИН: «Ми виконали всі із запланованих заходів »

За свою більш як десятилітню історію діяльності калуський спортивний клуб «Нафтохімік» профкому «Карпатнафтохім - Лукор» здобув добру славу не лише на теренах області.