2015-12-18 09:10:36

Як нам допомагають жити. МВФ в Україні: шокова терапія під час збройного конфлікту

МВФ змусив Україну вжити крайні заходи жорсткої економії для того, щоб оплачувати борги позичальникам.
На минулому тижні, МВФ оголосив про те, що надання третього траншу за програмою МВФ в Україні залежить від прийняття державного бюджету на 2016 рік та податкової реформи, погодженої в рамках пакету допомоги МВФ. В бюджеті мають бути передбачені додаткові заходи жорсткої економіки до тих, які МВФ вже нав’язав раніше країні, що страждає від політичної нестабільності і кризи в сфері безпеки.

2015-12-16 11:59:18

МЕЛОДІЇ ДОБРОГО НАСТРОЮ

У нинішньому розбурханому світі заспокійливість в наше життя приносить гарна музика. В цьому можна переконатися, побувавши на концертах художніх колективів обласної філармонії. Серед них почесне місце належить ансамблю народної музики «Бревіс».

2015-12-16 11:49:28

МИРОСЛАВ ДАВИДІВ: «ЯК І ЯКУ УКРАЇНУ БУДУЄМО?»

Точка зору

Активна частина українського суспільства розмислює над шляхами, які декларує і якими реально рухається Україна, шукає ідеї, які об’єднали би багатих і бідних, тих, хто є українцями, і хто іншої національності, іншого віросповідання, але живуть-працюють на цій землі. І ось в такому контексті маємо цікаве багатолітнє напрацювання - книгу «Орієнтири українського шляху. Інструкція» Мирослава Давидіва, громадського діяча.

Якщо, як стверджує М. Давидів, очевидно всім –сильну стабільну державу не «зліпити» з олігархічних кланів, з багатопартійності, яка поборює одна одну. То з чого, з його погляду, треба і можна? Про це розмовляємо з автором.

2015-12-16 11:37:50

Бюджетна політика: черговий «пакет щастя» від Уряду

Вже традиційно під кінець року Кабінет Міністрів України кулуарно, без дотримання соціального діалогу підготував та вніс до Верховної Ради України черговий «пакет щастя».
Оперативно опрацювавши, зареєстровані в Парламенті 11 грудня 2015 року проект Державного бюджету України на 2016 рік (реєстр. №3000-доопр., http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56449) та проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (реєстр.№3628, http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=57386), СПО об’єднань профспілок невідкладно направив свої зауваження та пропозиції до зазначених законопроектів в Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення .

2015-12-16 11:32:32

17 грудня профспілки пікетуватимуть Верховну Раду під час розгляду проекту Держбюджету на 2016 рік

Захід організовано Федерацією профспілок України на захист конституційних трудових прав працівників проти антисоціальної спрямованості проекту Держбюджету-2016.
Під час акції відбудеться мітинг, на якому виступлять представники всеукраїнських профспілок та профоб’єднань, профактивісти з регіонів, голови первинних профспілкових організацій м. Києва та Київської області.

2015-12-16 11:30:13

Профспілкова петиція щодо фінансування санаторно-курортного лікування зібрала необхідну кількість голосів!

Привітання з приводу підтримки ініційованої ФПУ петиції про внесення законопроекту на відновлення санаторно-курортного лікування працівників, оздоровлення студентів і дітей надійшло 15 грудня від Адміністрації сервісу електронних петицій Офіційного Інтернет-представництва Президента України.

2015-12-14 09:34:03

ЛЬВІВ, Чи прислухається влада до профспілок?

Щоб захистити права людей праці та зупинити вал антисоціальних рішень та економічних ініціатив влади, Об’єднання профспілок Львівщини, яке представляє понад 350 тис. членів 10 грудня у Міжнародний день прав людини вимушені вдатися до публічних акцій.
На мітинг у центрі Львова до пам’ятника Тарасу Шевченку прийшло, приїхало чимало представників з усіх галузевих профспілок щоб висловити владі свій рішучий протест.

2015-12-11 13:15:21

ДЕНЬ АКТИВІСТА

4 грудня 2015 року  у Косівському райкомі профспілки проведено «День  профактивіста»  для голів  профкомів, профорганізаторів, членів райкому профспілки, інших профактивістів. Йшлося про дії з об’єднання зусиль організацій профспілки у питаннях соціального захисту працівників і зміцнення ролі  первинних профспілкових організацій у житті трудових колективів. Відзначалось, що в районі під час економічної та фінансової кризи вдалося зберегти структуру та чисельність членів профспілки. Сьогодні в районі діє 14 первинок, які об”єднують понад 700 членів профспілки.

2015-12-11 09:23:44

Григорій ОСОВИЙ: Людина, її життя і гідність, права та свободи є найвищою цінністю кожної держави

10 грудня весь світ відзначає Міжнародний день захисту прав людини. Цей день встановлено Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини. Про те, що означає цей День для національного профспілкового руху ми поцікавилися у Голови Федерації профспілок України Григорія Осового.

2015-12-10 09:12:01

Заява Спільного представницького органу об’єднань профспілок у зв’язку з продовженням Урядом дій по позбавленню працівників прав на належний соціальний захист

Протягом останнього часу Кабінетом Міністрів України продовжуються цілеспрямовані дії по руйнуванню системи загальнообов’язкового державного соціального страхування, порушення прав громадян на належний соціальний захист у разі хвороби, нещасного випадку на виробництві, безробіття, зниження рівня та умов пенсійного забезпечення.
В умовах постійного зростання цін і тарифів на товари і послуги не підвищуються пенсії та страхові виплати потерпілим на виробництві, зупинено їх індексацію. Запроваджено оподаткування пенсій та утримання з них військового збору, введено обмеження пенсій працюючим пенсіонерам.