2015-06-17 09:33:53

ТРУДОВИЙ УЛЬТИМАТУМ

Громадянське суспільство, трудовий люд України після повалення корупційного режиму очікували на швидкі позитивні зміни у всіх сферах життя і просування країни курсом євроінтеграції. Минуло півтора роки, однак покращення не відбулося. Навпаки – колишні та нові проблеми все більше затягують людей у бідність та злидні, віддаляють Україну від цивілізованого розвитку.

Безпрецедентний економічний спад, девальвація гривні, тотальна дорожнеча і падіння водночас життєвого рівня людей удвічі викликали вкрай негативну реакцію трудівників, пенсіонерів, практично кожної української родини.

2015-06-17 09:23:34

«Пісні звучать не тільки для живих…» або Війна на дикому полі

В Івано-Франківську успішно творять добре українське кіно. І хоча цей факт для більшості з нас -  відкриття, проте, обласний осередок Національної спілки кінематографістів України (голова Юліан Яковина) вже віддавна збирає під своє крило відомих і початківців, старших і зовсім юних, яким до вподоби фільмувати дійсність, прозирати в історію і в майбутнє. Спілка підтримує також видання літературних творів, які можна екранізувати, має чимало інших ініціатив, які прижилися саме тут. Серед найуспішніших в цій праці наших краян, член Національної спілки кінематографістів України, журналіст Мирослав Бойчук. Нині він – наш гість.

2015-06-17 09:13:55

БЕЗ СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА В ЄС – ЗАСЬ! або ЯК НЕ ПЕРЕТВОРИТИСЯ У «ФІГОВИЙ ЛИСТОЧОК»

2015 рік для Укрнафтогазпрофспілки знаковий. Він завершує чергову профспілкову «п’ятирічку» - термін, на який згідно Статуту обираються виборні органи профспілки та їх лідери.

Цьогорічна звітно-виборна кампанія особлива. І не тільки тому, що проходить вона під час неоголошеної війни з кривавим сусідом-агресором. Болісним фоном і каталізатором звітно-виборних зборів і конференцій є нечуване до цього часу зубожіння всіх верств населення, девальвація гривні, інфляція, непідйомні тарифи, галопуючі ціни та приховане безробіття.

2015-06-17 09:03:36

О, СПОРТ, ТИ – МИР Х-тій Спартакіаді Укртрансгазу - бути!

 З 8 по 12 червня 2015 р. профспілкові організації Укртрансгазу провели свою ІХ-ту спартакіаду на спортивних спорудах Івано-Франківського  національного університету нафти і газу. В змаганнях  взяли участь  11 команд та 398 спортсменів-аматорів з усіх куточків України, крім, звісно, окупованих територій.Після запеклих змагань 1-ше місце виборола команда УМГ «Харківтрансгаз» (голова профкому В. Родін), 2-ге - УМГ «Львівтрансгаз» (голова профкому Л. Гнатковський), 3-тє - УМГ «Черкаситрансгаз» (голова профкому В. Тартаковський).

2015-06-17 09:00:13

Дістало! Монолог профспілкового голови.

27 травня 2015 року профспілковці НГВУ «Долинанафтогаз», доведені до відчаю щоденними заявами працівників про нестачу спецодягу, спецвзуття та спецрукавиць (каустичну соду голіруч вантажать) направили керівництву ПАТ «Укрнафта» відкритого листа з вимогою негайно припинити це неподобство, повернути виробничий процес  у законне, безпечне для життя та здоров’я людей русло, а  разом з тим підняти заробітну плату, як того вимагає колективний договір, привівши його при цьому  у відповідність із галузевою угодою.

2015-06-16 11:47:35

ПРОФСПІЛКИ ПРОТИ ОБМЕЖЕННЯ ПЕНСІЙ ПРАЦЮЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ

Рада профспілок Івано-Франківської області направила звернення до Конституційного Суду України з проханням визнати неконституційними норми Закону України №213-VIII від 02/03/2015, якими запроваджено обмеження виплати пенсій працююючим пенсіонерам та прискорити розгляд подання 49 народних депутатів щодо визнання прийнятого Закону таким, що порушує Конституцію України.

2015-06-16 09:58:55

Приватизація як знищення спиртової галузі?

Відбулися звітно-виборні збори в профспілковій організації Івано-Франківського спиртоб’єднання. Це одна з найбільш активних і мотивованих профспілкових організацій галузі. Звіт профкому за п’ятирічну роботу , з яким виступила його голова Наталя Стефанюк ,відбувався у період спаду виробництва, неритмічної роботи  підприємства, в той час , коли всі трудящі України в одну мить стали на межу бідності. Хоч оплата праці на підприємстві проводиться в рамках діючої Галузевої угоди  з Департаментом продовольства Мінагрополітики України, та при різкому спаді обсягів виробництва її рівень також суттєво знизився. Відчувається брак коштів на фінансування зобов’язань згідно Колективного договору , доводиться розтерміновувати окремі соціальні виплати.

2015-06-15 12:06:14

НАЙАКТИВНІШИХ – ПОЗБАВИТИ РОБОТИ. Спілчани відстоюють свої права, а в адміністрації старі методи боротьби з неугодними

В приватному акціонерному товаристві  «Сегеджа, Оріана – України» у вересні 2014 року була створена первинна профспілкова організація. Головою профкому обрано Володимира Добрянського, водія автонавантажувача. Спілчани вирішили укласти колективний договір, яким привели нормативні документи підприємства у відповідність до законодавства України. Для цього розробили положення про оплату праці, преміювання виробничників з тим, щоб не допустити ручного регулювання на свій розсуд адміністрації.

2015-06-11 12:22:32

ПІКЕТУВАННЯ КАБМІНУ. Уряд, почуй голос народу!

10 червня під стіни Будівлі Уряду прийшли понад 1000 представників профспілкових організацій, трудових колективів багатьох галузей економіки України. Серед учасників акції протесту – представники Федерації профспілок України, профспілкових організацій та профоб’єднань авіапрацівників, працівників автотранспорту, будівництва і промисловості будівельних матеріалів, нафтової промисловості, таксистів, транспорту, автосільгоспмашу, машметалообробки, машприладобудування, оборонної промисловості, держустанов, зв’язку, споживчої кооперації, газових господарств, геології, геодезії та картографії, лісового господарства, морського транспорту, текстильної та легкої промисловості, атомної енергетики, інноваціонних і малих підприємств, річкового транспорту, радіоелектроніки, рибного господарства, суднобудування, а також представники профспілок Волинської та Чернігівської областей, "Союзу Чорнобиль", Організації ветеранів України.

2015-06-11 10:44:34

ХХУІІ звітно – виборна конференція Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників держустанов

4 червня 2015 року пройшла ХХУІІ звітно-виборна конференція обласної організації профспілки працівників держустанов. В її роботі взяли участь заступник голови Профспілки працівників держустанов України Юрій Піжук, голова Ради профспілок області Ігор Басюк, керівник апарату облдержадміністрації Руслан Панасюк, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Іван Данів.