2015-09-30 13:54:36

ДОДАЙ СВІЙ ГОЛОС! ОЛІГАРХАМ ВИГІДНЕ НАШЕ МОВЧАННЯ

Законом України від 28 грудня 2014 року №77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» з 2015 року за наполяганням Кабінету Міністрів України зупинено закупівлю путівок на санаторно-курортне лікування застрахованих осіб, часткове фінансування за рахунок коштів соціального страхування дитячих оздоровчих таборів, санаторіїв-профілакторіїв виробничих підприємств та вищих навчальних закладів.

2015-09-30 13:50:46

ЕС не сможет существовать, если превратится в эксклюзивный клуб для бизнеса и богатых.

В Париже 29 сентября начал свою работу 13-й Конгресс Европейской конфедерации профсоюзов. Генеральные секретари и президенты около 90 национальных профсоюзных организаций из 39 европейских стран в числе сотен делегатов, проведут обсуждение и примут Парижский манифест «Проявлять солидарность, выступая за качественные рабочие места, права трудящихся и справедливое общество в Европе». Ее основные разделы: Сильная экономика для всех трудящихся, Более сильные профсоюзы за демократические ценности и демократию в сфере труда, Основа амбициозных социальных стандартов».

2015-09-28 09:42:55

Заява профспілкової Сторони Національної тристоронньої соціально-економічної ради

Враховуючи складну суспільно-політичну, соціально-економічну ситуацію в країні, а також прагнучи досягти забезпечення соціальної стабільності та справедливості в сфері праці, профспілки неодноразово намагалися налагодити конструктивний соціальний діалог з Урядом шляхом консультацій, переговорів у дво- або тристоронньому форматі за участю об’єднань організацій роботодавців України. Це вкрай важливо в умовах започаткованих масштабних реформ, які зачіпають права та інтереси всіх верств населення.

2015-09-23 11:31:09

ЯКЩО ЧАС - НЕ НАЙКРАЩИЙ ЛІКАР

Велика відповідальність за збереження здоров’я нації, найвищої цінності держави, покладена на медичних працівників. Однак, їх праця належним чином не цінується, а соціальний захист медиків вкрай недостатній. Ця теза превалювала у виступах депутатів обласної звітно-виборної профспілкової конференції працівників охорони здоров’я. Також голову галузевої організації профспілки Наталію Бирчак, виступаючих хвилювало, що в країні заклади охорони здоров’я фінансуються вкрай недостатньо, за залишковим принципом, зруйнована профілактична робота щодо попередження захворюваності населення. А тепер у медпрацівників з’явилось ще й  побоювання перед очікуваними реформами, які будуть супроводжуватися оптимізацією лікувальних закладів та втратою робочих місць.

2015-09-23 11:28:55

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ ПРОБУКСОВУЄ

У звітній доповіді голови обласної профспілкової організації Зеновія Павлишина, виступах делегатів на обласній звітно-виборній конференції профспілки працівників житлокомунгоспу, місцевої промисловості та  побутового обслуговування населення особлива увага приділялася поліпшенню ефективності соціального діалогу.

2015-09-23 11:23:45

НАШЕ ГОЛОВНЕ НАДБАННЯ - ФАХІВЦІ

 Цими днями виповнилося 70 років з часу заснування першої в Західній Україні лабораторії з нафтової справи, яка стала  провісником нинішнього Науково-дослідного і проектного інституту ПАТ «Укрнафта». 17 років колектив інституту, раніше лабораторії очолює Петро Васильович Тарабаринов, кандидат технічних наук, доцент, заслужений винахідник України/ З нагоди поважного ювілею організації, де працює близько 500 працівників, і яка виплекала чимало висококваліфікованих спеціалістів та вчених відбулися святкові урочистості. Головним акцентом доповіді керівника, виступів старійшин колективу стала історична паралель: нафта України почалася з Прикарпаття. Інвестиції, вкладені в науку, освіту, розробку нових технологій – це довготривалий ефект та поступ, який сприяє економіці країни.

Наш гість – директор НДПІ П.Тарабаринов.

2015-09-23 11:21:12

ПРАЦІВНИКА ТРАВМОВАНО: ХТО ВИНЕН?

Виробничий травматизм був і залишається болючою соціальною проблемою. У першому півріччі 2015 року на  підприємствах, в організаціях м.Івано-Франківська і Тисменицького району мали місце 15 нещасних випадків, з них - 3 із смертельним наслідком. Це вкрай тривожна статистика.

2015-09-23 11:17:08

НЕ ВИДНО НІЧОГО ЛІПШОГО

17 вересня відбулося позачергове засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості населення Івано-Франківської області з питань обговорення проекту Закону України «Про зайнятість населення» за участю профспілок, організацій роботодавців та керівників обласної служби зайнятості.  Констатовано, що проект Закону України «Про зайнятість населення» в новій редакції  є неприйнятним для його прийняття,

2015-09-18 10:03:11

Григорій Осовий: «Вкрай незрозумілим є намагання Уряду загнати якомога більше населення на субсидії, замість підвищення зарплат і пенсій»

На розширеному засіданні Консультативної ради при Голові ФПУ, в якому взяли участь керівники членських організацій ФПУ? було прийнято рішення про проведення з профспілковими лідерами наради щодо загроз і викликів у трудовій і соціальній сфері 17 вересня ц.р.
Водночас, як зазначив Голова СПО Григорій Осовий, «профспілки не чекають рішень колективних органів, доводиться реагувати щоденно на виклики, пов’язані з наступом на права працівників, відсутності стабільності фінансово-економічного стану підприємств, соціального захисту працівників в умовах зростання цін і тарифів.

2015-09-17 12:31:37

Григорій Осовий: «Буде визначено подальші колективні кроки на захист соціально-економічних прав та інтересів працівників»

На розширеному засіданні Консультативної ради при Голові ФПУ, в якому взяли участь керівники членських організацій ФПУ, було обговорено актуальні питання забезпечення виконання рішень Ради Федерації.
Підтримано дату проведення засідання СПО об’єднань профспілок - 21 вересня ц.р.