2015-12-09 15:14:19

ПРОФСПІЛКИ МАЮТЬ ГОТУВАТИ ЛЮДЕЙ ДО МОЖЛИВОГО НАЦІОНАЛЬНОГО СТРАЙКУ

9 грудня відбулося засідання президії Ради профспілок Івано-Франківської області. Серед питань, які обговорено, - про підсумки Всеукраїнських зборів голів профспілкових організацій та про необхідність широкого обговорення в трудових колективах прийнятої за їх підсумками Резолюції, де висловлено позицію профспілок щодо вкрай складної нинішньої соціально-економічної ситуації в державі та висунуто конкретні вимоги до Верховної Ради, Уряду, Президента і роботодавців.

2015-12-09 12:21:37

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. Держбюджет має враховувати інтереси працюючої людини

Які розміри прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, базового тарифного розряду ЄТС передбачаються на 2016 рік?  Який розмір інфляції передбачається в проекті Державного бюджету України наступного року? Передбачувані темпи росту оплати праці в бюджетній сфері на 2016 рік. Чи планується темпи росту оплати праці та скорочення чисельності працівників бюджетної сфери? Ці та інші актуальні питання зараз турбують працівників та профспілки. Саме тому, відповідно рішенню СПО об’єднань профспілок, дорученню Віце-прем’єр-міністра – міністра культури України В.Кириленка та домовленості постійно діючої трьохсторонній робочої групи з питань проведення  консультацій на всіх стадіях бюджетного процесу, 8 грудня відбулись консультації представників всеукраїнських профспілок бюджетної сфери з представниками профільних міністерств та відомств по проекту Державного бюджету України на 2016 рік та роз’яснення проблемних питань бюджетних галузей.

2015-12-04 09:56:13

Щоб було гідне місце праці кожному члену суспільства

3-го грудня  у Міжнародний день інвалідів, відбулося засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості населення Івано-Франківської області, де обговорено питання про забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю та демобілізованих учасників антитерористичної операції. Головував на зібранні заступник голови координаційного комітету, перший заступник голови Ради профспілок області Володимир Уєвич. Доповідав з обговорюваних питань - Григорій Горбаль, директор обласного центру зайнятості.

2015-12-04 09:03:08

Профспілки категорично не згодні із запропонованими в Держбюджеті на 2016 рік розмірами соціальних стандартів

Опрацювавши проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», оприлюднений на сайті Міністерства фінансів України 30.11.2015, який планується розглянути на засіданні Кабінету Міністрів України 4 грудня 2015 року, профспілки категорично незгодні із запропонованими на 2016 рік розмірами базового державного соціального стандарту - прожиткового мінімуму.

2015-12-03 09:56:55

Підписано Меморандум з реалізації Плану модернізації України «Від кризи до економічного зростання»

Задля досягнення цілей розбудови стабільної та успішної економіки, забезпечення громадян робочими місцями з достойним рівнем доходу, соціальні партнери – сторони профспілок та роботодавців України - вирішили об'єднати свої зусилля навколо спільного завдання – реалізації Плану модернізації, який був розроблений у тісній співпраці Агентства модернізації України, міжнародних та вітчизняних експертів, науковців та соціальних партнерів – організацій роботодавців і профспілок. Про це говориться в Меморандумі, що було підписано 2 грудня під час з’їзду Федерації роботодавців України. Свої підписи під документом поставили Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий та перший заступник Голови СПО сторони роботодавців, заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

2015-12-02 11:58:41

ПРО ОПТИМІЗАЦІЮ ДЕРЖУСТАНОВ НА ПРИКАРПАТТІ

27 листопада 2015 року в Івано-Франківській облдержадміністрації  за участю  голів райкомів, міськкомів профспілки, голів профкомів та профорганізаторів обласного центру проведено семінар з питань дотримання законодавства під час оптимізації структури органів виконавчої влади. В основному йшлося про анонсоване скорочення працівників у місцевих державних адміністраціях.

2015-12-02 09:56:04

Виступ голови ФПУ Григорія Осового на Всеукраїнських зборах голів первинних профспілкових організацій

Шановні колеги!
Таким широким профспілковим загалом лідерів первиинних профспілкових організацій і керівників всеукраїнських профспілок, профспілкових об’єднань ми збираємося за останні роки мабуть вперше.
Це сьогодні вкрай необхідне, бо життя поставило перед нами настільки гострі і масштабні питання, коли думки і позиції лише вищих виборних органів недостатньо для прийняття рішень, які очікують наші спілчани.

2015-12-02 09:43:25

Резолюція учасників Всеукраїнських зборів голів первинних профорганізацій

Ми, учасники Всеукраїнських зборів голів первинних профорганізацій, наголошуємо, що профспілки України виступають за суспільно необхідні та соціально відповідальні реформи!

Профспілки виступають за розбудову України на фундаменті солідарності, рівності, соціальної справедливості, згуртованості та демократії. Профспілки виступають за стійке зростання, повну зайнятість, якісні робочі місця, справедливу оплату праці, якісне громадське обслуговування, освіту та навчання, справедливе оподаткування, ефективне управління, гендерну рівність і дотримання основоположних прав. Це вимагає переходу до іншої економічної моделі в Україні, проведення соціально відповідальних реформ, які повинні здійснюватися при підтримці широких верств суспільства та на основі соціального діалогу.

2015-12-01 12:05:42

БУВАЄ, Й НЕ НА ЗЛОДІЯХ ШАПКА ГОРИТЬ

Ця історія знову стосується колективу НГВУ «Долинанафтогаз». Вірніше, мова йтиме про дві історії, дуже подібні, які народилися у кабінетній тиші працівників контрольно-ревізійного управління ПАТ «Укрнафта». Перша історія мала місце 4 роки тому. Як наслідок перевірки слідчими КРУ деяких питань фінансово-господарської діяльності управління, з’явився документ, де було зазначено, що «встановлено факти недостатнього контролю керівника управління та відповідальних осіб цеху за ефективністю використання та збереженням матеріально-технічних ресурсів і автотракторної техніки, та виявлено порушення фінансової дисципліни на суму 163 566, 16 грн., завдано збитків управлінню на суму 93 845, 49 грн». У Наказі керівництва, який народився як відповідь на результати перевірки,  винними тоді виявилися 5 осіб, які під тиском обставин, хоч вина їх не була доведена, заплатили «збитки» та розрахувалися з роботи. Один із звинувачених – Анатолій Ткачук, не бажав схилити тихо голову, визнати себе винним і, як мовиться, пішов до кінця.

2015-12-01 11:59:30

Вагітність, як - вирок

Проблема відсутності робочих місць у нашій країні вже давно стала загальнодержавною проблемою, не вирішення якої десятиліттями змушує активну частину суспільства шукати шматка хліба за кордонами, а молодь – не планувати свого майбутнього в рідній державі. Власне, саме з невтішного пошуку першого робочого місця почалася (виявилося) непроста трудова біографія Уляни Балабух з Долини, випускниці 2011 року Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу. Після неодноразових  звернень і прохань молодий спеціаліст була прийнята на роботу таксувальником в НГВУ «Долинанафтогаз» на час відпустки основної працівниці, яка тоді перебувала у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами до моменту виходу на роботу.( Власне, цей строковий договір і став нині предметом судових тяжб, позаяк переріс чомусь в особливий прецедент.  Хоча, кому- кому, а вагітним жінкам навіть найбільші начальники дають дорогу).