2015-01-28 13:06:29

Люди за зміни, та – з гарантіями…

26 січня 2015 року  в місцевому Палаці культури «Прометей» відбулася конференція трудового колективу Бурштинської ТЕС ПАТ «ДТЕК Західенерго», на якій розглядали питання  «Про запровадження для працівників ТЕС добровільної страхової медицини».

2015-01-26 12:43:27

Ріст дитячої смертності, закриття ДЮСШ і знищення санкурортів – чого українцям чекати цього року?

Соціальна сфера сьогодні перебуває в стані панічного реформування, неясної кризової реорганізації, головна характеристика якої – замовчування її сутностіі
Мало хто з нас взагалі розуміє, які зміни в соціальну площину вніс ухвалений бюджет на цей рік: на що ми все ще маємо право, а про які раніше доступні пільги слід забути? Незрозумілим залишається й доля соціального страхування в нашій країни – новоприйнятий закон «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» вніс істотні зміни в зміст свого попередника, однак які саме – ніхто не знає.
Ми спробували розібратись у ситуації та все ж таки з’ясувати: чи буде третій Майдан, куди зникають українські санаторії, чого слід чекати від об’єднання фондів соцстраху та яке майбутнє в ДЮСШ?

2015-01-26 12:34:04

День профспілки - це день навчання

23 січня  проведено день обкому профспілки у Тисменицькому районі, яким практично завершено організаційні заходи щодо навчання керівників профорганізацій в області, на якому детально обговорювалися шляхи практичного проведення виборів профспілкових органів у районній організації профспілки в умовах реформування органів влади на сучасному етапі, забезпечення зайнятості державних службовців, що вивільняються за результатами її проведення, поліпшення умов та оплати праці, соціального захисту членів профспілки.

2015-01-23 15:24:52

Чи буде у нас - сланцевий газ?

21 січня в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ) науковці, представники влади та бізнесу разом із закордонними експертами Великої Британії вкотре повернулися до обговорення теми видобутку сланцевого газу на Прикарпатті та провели круглий стіл «Вуглеводневий сектор Івано-Франківщини: проблеми і рішення».

Розпочинаючи діалог з означеної теми, Олег Карпаш, проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності університету зазначив, що зважаючи на величезну роль енергетичного сектора в економічній безпеці, а в наших умовах читай - політичній незалежності держави Україна, маємо лише два шляхи вирішення цих проблем: розвиток власних можливостей та енергозберігаючі технології.

2015-01-22 14:58:00

Треба знати та шанувати свій рідний край

Про це у своєму виступі на У пленумі обкому профспілки (19.11.2014.) наголошувала Ольга Дмитришак – начальник управління державної казначейської служби в Рожнятівському районі, член обкому профспілки. На її погляд культурно-масові заходи необхідно активніше проводити первинним профорганізаціям проводити у межах нашої області. На Прикарпатті є чимало культурних, національних, релігійних та інших визначних місць, вартих уваги.

2015-01-21 13:08:49

Профспілки: що робити в сучасних умовах?

Соціально-економічний захист прав та інтересів працівників був та залишається головним пріоритетом для Федерації профспілок України та її членських організацій. Сучасні складні політичні та економічні умови, в яких разом з усім суспільством вимушені працювати профспілки, вимагають від них нових, більш ефективних та продуктивних підходів та рішень. На цьому наголошувалось під час наради керівників всеукраїнських профспілок, Київської міської та Київської обласної рад профспілок за участю керівництва Федерації профспілок України. Вів засідання Голова ФПУ Григорій Осовий.
Безумовно, головним питанням, яке було обговорено учасниками наради, стало питання про ситуацію в Україні із забезпеченням конституційних та трудових прав наших співгромадян і ролі профспілок у цьому важливому для людини праці процесі.

2015-01-21 13:02:43

Все починається з лідера

 Відбулися звітно-виборні збори в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.Збори проходили у діловій атмосфері; в них взяли участь всі члени профспілки. Про проведену роботу за звітний період  (2010 – 2015 роки) прозвітувала  профорганізатор Ярослава Надворняк.

2015-01-19 12:39:24

Звернення МКП та ЄКП до Президента України, Прем’єр Міністра України, Голови Верховної Ради України

Звернення МКП та ЄКП до Президента України, Прем’єр Міністра України, Голови Верховної Ради України Президенту України п. Петру Порошенку
Київ, Україна

Брюссель, 12 січня 2015 року Про підтримку МКП та ЄКП  соціального діалогу в Україні

Шановний пане Президенте!

2015-01-19 12:29:49

За неоформлених працівників передбачено штраф у 36 тис. гривень!

Набрала чинності нова норма Кодексу законів про працю України щодо відповідальності роботодавців за використання найманої праці без юридичного оформлення, а також виплату зарплати «у конвертах». Відповідні зміни до законодавства ще 28 грудня прийняла Верховна Рада ( закон № 77-VIII).Зокрема, відтепер юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

2015-01-19 09:44:08

Буде звільнений кожен п’ятий держслужбовець

Держслужбовців можуть відправити у відпустку без збереження зарплати на необмежений термін. До держслужбовців, які перебувають у відпустці без збереження зарплати, не застосовуються обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. 1 січня 2015 набув чинності  Закон № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», Прикінцевими положеннями якого врегульовані питання праці держслужбовців і їх чисельність.Керівникам органів виконавчої влади та інших державних органів доручено скоротити чисельність співробітників на 20%, тобто, буде звільнений кожен п’ятий держслужбовець. Скорочення не торкнеться органів, що беруть участь в АТО, здійсненні заходів щодо забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на охоронювані військовослужбовцями об’єкти, звільнення цих об’єктів у разі захоплення або спроби насильницького заволодіння зброєю, військовою технікою. Також керівникам  надано право з метою економії бюджетних коштів без згоди та попередження працівників: