2015-11-02 09:41:28

Визначено завдання організацій профспілки у зв’язку з виборами до місцевих органів влади та децентралізацією

Обласний комітет профспілки працівників держустанов провів семінар профспілкового активу - голів районних, міських організацій профспілки, окремих первинних профорганізацій обласного центру на тему: «Про поточні завдання  організацій профспілки у зв’язку з виборами до місцевих органів влади та децентралізацією».

2015-10-06 14:30:17

ПРАЦЯ МАЄ БУТИ ГІДНОЮ

Кожного року 7 жовтня відзначається Всесвітній день дій за гідну працю. Ця подія завжди була і є мобілізуючим фактором для профспілчан. Адже саме вони взяли на себе роль всіма доступними їм способами і засобами творити нову державну політику в сфері праці і трудового законодавства. Три стовпи, на які опирається бачення профспілок – це:

2015-10-05 14:35:07

ДО УВАГИ ВСІХ ЧЛЕНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ! СОЛІДАРУЙМОСЯ

СОЛІДАРУЙМОСЯ

Кожна велика ідея потребує енергії втілення, потужної підтримки мислячих людей . Інакше велику політику (з її ідеями), а іншими словами - простір життя українців, котрі чекають світлих змін, творитимуть «маленькі», люди. Звичайно ж, беручи ці ідеї на свої щити, проголошуючи одне, а як спостерігаємо, роблячи все до навпаки.

 21 вересня ц.р., у День Різдва Пресвятої Богородиці, Федерація Профспілок України та Спільний представницький орган  об’єднань профспілок прийняли рішення про звернення до Президента України з електронною петицією щодо внесення ним відповідного законопроекту для відновлення санаторно-курортного лікування працівників та оздоровлення дітей. Така електронна петиція зареєстрована на сайті Президента України і 25 вересня розпочалося голосування:

Адреса сайту: https://petition.president.gov.ua/ petition/10961.

2015-10-01 12:35:23

Поряд з Військовою доктриною в УКраїні повинна бути сформована доктрина соціального розвитку

Поряд з Військовою доктриною повинна бути сформована Доктрина соціального розвитку, в якій нарешті будуть визначені конкретні цілі з реалізації базової конституційної норми, яка говорить, що Україна - соціальна держава, а праця має суспільну цінність і винагороджується гідною заробітною платою. Про це заявив перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк на міжнародному семінарі «Ведення колективних переговорів і врегулювання трудових спорів», що почав роботу 30 вересня у Києві.

2015-09-30 13:58:00

УРЯД ГАНЬБИ НЕ ЙМЕ?

29 вересня 2015 року Генеральний секретар МКП Шаран Барроу звернулася до Президента України Петра Порошенка з листом, в якому йдеться про таке:
«Наша членська організація Федерація профспілок України проінформувала нас, що в серпні 2015 року заступником прокурора Одеської області подано позов до Федерації професійних спілок Одеської області щодо конфіскації будівлі профспілок (Куликово поле 1). Ця будівля, найбільший актив облпрофоб’єднання, перебуває у власності Федерації з 1984 року.

2015-09-30 13:54:36

ДОДАЙ СВІЙ ГОЛОС! ОЛІГАРХАМ ВИГІДНЕ НАШЕ МОВЧАННЯ

Законом України від 28 грудня 2014 року №77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» з 2015 року за наполяганням Кабінету Міністрів України зупинено закупівлю путівок на санаторно-курортне лікування застрахованих осіб, часткове фінансування за рахунок коштів соціального страхування дитячих оздоровчих таборів, санаторіїв-профілакторіїв виробничих підприємств та вищих навчальних закладів.

2015-09-30 13:50:46

ЕС не сможет существовать, если превратится в эксклюзивный клуб для бизнеса и богатых.

В Париже 29 сентября начал свою работу 13-й Конгресс Европейской конфедерации профсоюзов. Генеральные секретари и президенты около 90 национальных профсоюзных организаций из 39 европейских стран в числе сотен делегатов, проведут обсуждение и примут Парижский манифест «Проявлять солидарность, выступая за качественные рабочие места, права трудящихся и справедливое общество в Европе». Ее основные разделы: Сильная экономика для всех трудящихся, Более сильные профсоюзы за демократические ценности и демократию в сфере труда, Основа амбициозных социальных стандартов».

2015-09-28 09:42:55

Заява профспілкової Сторони Національної тристоронньої соціально-економічної ради

Враховуючи складну суспільно-політичну, соціально-економічну ситуацію в країні, а також прагнучи досягти забезпечення соціальної стабільності та справедливості в сфері праці, профспілки неодноразово намагалися налагодити конструктивний соціальний діалог з Урядом шляхом консультацій, переговорів у дво- або тристоронньому форматі за участю об’єднань організацій роботодавців України. Це вкрай важливо в умовах започаткованих масштабних реформ, які зачіпають права та інтереси всіх верств населення.

2015-09-23 11:31:09

ЯКЩО ЧАС - НЕ НАЙКРАЩИЙ ЛІКАР

Велика відповідальність за збереження здоров’я нації, найвищої цінності держави, покладена на медичних працівників. Однак, їх праця належним чином не цінується, а соціальний захист медиків вкрай недостатній. Ця теза превалювала у виступах депутатів обласної звітно-виборної профспілкової конференції працівників охорони здоров’я. Також голову галузевої організації профспілки Наталію Бирчак, виступаючих хвилювало, що в країні заклади охорони здоров’я фінансуються вкрай недостатньо, за залишковим принципом, зруйнована профілактична робота щодо попередження захворюваності населення. А тепер у медпрацівників з’явилось ще й  побоювання перед очікуваними реформами, які будуть супроводжуватися оптимізацією лікувальних закладів та втратою робочих місць.

2015-09-23 11:28:55

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ ПРОБУКСОВУЄ

У звітній доповіді голови обласної профспілкової організації Зеновія Павлишина, виступах делегатів на обласній звітно-виборній конференції профспілки працівників житлокомунгоспу, місцевої промисловості та  побутового обслуговування населення особлива увага приділялася поліпшенню ефективності соціального діалогу.