2015-05-06 14:31:58

Експерти застерігають: субсидії - пастка для населення

Новий механізм надання субсидій з оплати послуг ЖКГ, який запрацював із 1 травня 2015 року, містить низку пасток для населення. Про основні з них розповідає керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.
«По-перше, якщо згодом виявиться, що при заповненні декларації особа внесла недостовірні дані, субсидія скасується, а людина буде змушена сплатити подвійний розмір від раніше нарахованої суми. Причому до уваги не береться, свідомо вона це зробила чи в силу необізнаності з правилами заповнення», – розповідає фахівець.

2015-05-05 10:57:42

ПРОФСПІЛКИ БУДУТЬ ПОСЛІДОВНО БОРОТИСЯ ЗА РЕАЛІЗАЦІЮ ВИМОГ ТРУДЯЩИХ!

30 квітня, у Клубі Кабінету Міністрів України відбулась інформаційно-консультативна зустріч представників профспілкових об’єднань України з віце-прем’єр-міністром України – міністром культури України В’ячеславом Кириленком.Метою зустрічі стало обговорення вимог, висунутих СПО об’єднань до профспілок до Уряду, і спрямованих на покращення рівня життя та добробуту працівників, а також у зв’язку з ухваленим профспілковими об’єднаннями України рішенням про вступ у колективний трудовий спір із Кабінетом міністрів України та роботодавцями.

2015-04-29 13:07:24

ФОРМУВАТИ КУЛЬТУРУ ОХОРОНИ ПРАЦІ

28 квітня у Всесвітній день охорони праці, який цього року відзначався під девізом «Приєднуйтеся до формування превентивної культури охорони праці», в м. Івано-Франківську відбулося урочисте засідання за участю представників профспілок, роботодавців, інспекторів Держгірпромнагляду та страхових експертів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань (ФССНВ) в області.

2015-04-29 11:57:11

ВІд неформальної до формальної економіки

21-24 квітня 2015 року в м. Женева (Швейцарія) проходило засідання Жіночого комітету, адміністративного та виконавчого комітетів Міжнародної профспілки працівників харчової і тютюнової промисловості, сільського господарства, ресторанного і готельного обслуговування, громадського харчування і суміжних галузей (IUF). У засіданні Жіночого комітету та виконавчого комітету IUF брала  участь голова Жіночого комітету профспілки працівників АПК України Надія Бурлака.

2015-04-29 09:44:56

Профспілки вступили в колективний трудовий спір з Урядом та роботодавцями

СПО об’єднань профспілок на засіданні 27 квітня прийняв рішення про вступ в колективний трудовий спір з Кабінетом міністрів України та з СПО сторони роботодавців.
Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. Він проінформував про ситуацію, яка склалась в форматі соціального діалогу між його учасниками, про те, якою була реакція на вимоги профспілок з боку урядовців та роботодавців і які саме конкретні кроки мають здійснити профспілки у цих умовах.

2015-04-23 11:39:01

СТАРТУЄ ДОВГОТРИВАЛА АКЦІЯ ПРОТЕСТУ

Штаб Федерації профспілок України оголошує про довготривалу  консолідовану галузево-регіональну акцію протесту, яка розпочинається з 13 травня і закінчиться 4 червня 2015 року. 

Мета акції: домогтися внесення Урядом до Парламенту законопроекту щодо додаткового підвищення в поточному році розмірів прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та скорочення грошового розриву між посадовим окладом працівника I тарифного розряду ЄТС і мінімальною заробітною платою. Попередньо Кабінетові Міністрів будуть вручені Резолюція та Вимоги профспілок. ФПУ розраховує  на підтримку міжнародних профспілкових організацій та Міжнародної організації праці.

Президія Ради профспілок Івано-Франківської області прийняла рішення про підтримку та участь в акціях протесту.

2015-04-20 14:43:26

Всього у травні, враховуючи вихідні та святкові дні, буде 13 неробочих днів

Вихідні почнуться з найперших днів місяця: 1 і 2 травня (День солідарності трудящих) - це п'ятниця і субота, а оскільки законодавчо субота і так є вихідним днем ​​(для працівників з 5-ти денним робочим тижнем), то цей вихідний переноситься на понеділок 4 березня. Таким чином вихідними будуть чотири дні поспіль.Цього року День перемоги, 9 травня, теж випадає на суботу. Виходить, що українці відпочиватимуть три дні - з 9 по 11 травня.
Слід зазначити, що свято Трійці випадає на 31 травня (неділя). А відтак, понеділок, 1 червня, також буде неробочим днНагадаємо, президент Петро Порошенко відписав Указ про відзначення 8 травня в Україні Дня пам'яті та примирення, але він не буде вихідним днем.

2015-04-20 09:50:22

Від безробіття рятуватимуть – громадські роботи?

16 квітня відбулося засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості населення Івано-франківської області під головуванням першого заступника голови Ради профспілок області, заступника голови Координаційного комітету  Володимира Уєвича.

Заслухано питання: Про стан ринку праці та роботу служби зайнятості Івано-Франківської області у січні – березні 2015 року (доповідав Григорій Горбаль, директор обласного центру зайнятості зайнятості; Про організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру; Про проблемні питання у сфері неповнолітніх ( доп. Тарас Басюга, перший заступник директора обласного центру зайнятості); Про новини в законодавстві про зайнятість   населення ( доп. Марія Роговик, начальник юридичного відділу). Обрано голову Координаційного комітету сприяння зайнятості населення Івано-Франківської області. Ним став Ігор Михайлович Пасічняк, заступник голови облдержадміністрації. Про участь профспілок області у захисті прав працюючих людей зазначив у своєму виступі В.Уєвич. Офіційна статистика щодо безробіття в країні значно нижча реального стану, який можна назвати загрозливим. Зрозуміло, що без зміни політичних акцентів на економічні цих проблем не вирішити,- вважають профспілки. 

2015-04-17 09:39:24

Представники профспілок чесно попередили - на підприємствах зростають протестні настрої

Цієї зустрічі з прем'єром профспілки і роботодавці домагалися рік. Уряду намагаються донести реальну ситуацію в економіці.
"Це питання не війни - це реально питання відсутності суттєвих реформ. Це монолог, це монолог влади з самою собою", - говорить Олег Боярин, член президії ФРУ, голова об'єднання "Укравтопром".

2015-04-17 09:22:33

Сталося: А.Яценюк оголосив про відновлення соціального діалогу в інтересах громадян України

16 квітня 2015 року у клубі Кабміну за участю Прем’єр – міністра України Арсенія Яценюка відбулося засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, на якому обговорено стан і перспективи соціально-економічного розвитку України на 2015–2016 роки в контексті започаткованих реформ і курсу держави на євроінтеграцію.
З профспілкової Сторони у засіданні взяли участь Г.В.Осовий - Співголова Національної ради від профспілкової сторони, Голова Федерації профспілок України;
С.М.Кондрюк – заступник Співголови НТСЕР, заступник Голови ФПУ, керівники ЦК галузевих профспілок та територіальних профоб’єднань, керівники СПО об’єднань профспілок.
На початку роботи Міністр соціальної політики П.В.Розенко оголосив про те, що відсьогодні соціальний діалог в країні має стати реальним.А.П.Яценюк у своєму виступі, з якого розпочалося засідання НТСЕР, також проголосив про особисту готовність до ведення конструктивного діалогу як з роботодавцями так і з профспілками, і також оголосив про початок відновлення соціального діалогу в інтересах громадян України.