2015-05-18 15:23:07

Місія МВФ: профспілки попереджають, що загострення соціальної ситуації може призвести до непередбачуваних наслідків

З 12 травня в Києві працює Місія Міжнародного валютного фонду. Місія, як повідомлялося, прибула для першого перегляду нової чотирирічної програми розширеного фінансування. Перший транш у рамках нової програми в 5 млрд доларів США було отримано 13 березня. Другий і всі наступні транші МВФ можуть бути отримані за підсумками щоквартальних оціночних місій Фонду.

2015-05-18 15:18:47

Діюча сьогодні в Україні пенсійна система потребує докорінних змін, - Анатолій Назаров

Нещодавно Кабінет Міністрів України вніс на розгляд 4 законопроекти, які докорінно змінюють принципи функціонування вітчизняної пенсійної системи та пропонуються на громадське обговорення з метою врахування відповідних пропозицій.

2015-05-15 11:08:32

Де вихід з майже безвиході

Відбулася узгоджувальна зустріч представників Сторін Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Спільного представницького органу сторони роботодавців в рамках колективного трудового спору (конфлікту) між СПО об’єднань профспілок та СПО роботодавців на національному рівні.

2015-05-15 10:45:11

Енергоефективність: нові акценти

Дефіцит власних паливно-енергетичних ресурсів в Україні та залежність її від зовнішніх постачань створюють потенційну загрозу економічній та енергетичній безпеці  країни.  Тому  сучасною  тенденцією  розвитку  економіки  є  перехід  від вичерпних первинних джерел енергії до відновлювальних джерел енергії.

Перехід з викопного палива на поновлювані джерела енергії створює очевидну вигоду – використання місцевих доступних джерел енергії, зниження витрат на оплату часто імпортних традиційних енергоресурсів, що постійно дорожчають.

2015-05-15 10:37:26

А сіл-фантомів в нас все більше

В Україні на сьогоднішній день налічується 227 населених пунктів, у яких не проживає жоден мешканець. Таку статистику було озвучено в ході роботи організованого громадською організацією «Європейська Галицька асамблея» форуму «Галичина на підтримку конституційних реформ», в якому із представниками Львівщини та Тернопільщини взяла участь також делегація Івано-Франківської області. Довідка про прямі іноземні та капітальні інвестиції, залучені в область підприємствами сільського господарства та підприємствами з виробництва харчових продуктів, напоїв у 2014 році 

2015-05-14 14:33:25

Молодь мислить і прагне більше

У НГВУ «Надвірнанафтогаз» працює 89 молодих фахівців, які зайняті на  відповідальних ділянках виробництва. Адміністрація та профком управління нещодавно провели конференцію на тему: «Вклад молодих спеціалістів у розвиток підприємства нафтової промисловості». 

2015-05-14 09:41:58

Інформаційна довідка До постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 №106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій»

У зв'язку з підвищенням цін і тарифів на газ і електроенергію Уряд 28 лютого 2015 року прийняв Постанову Кабінету Міністрів України «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» (далі – Постанова), якою з 1 травня 2015 року суттєво спрощено порядок призначення житлових субсидій.

Постановою передбачено наступне.

2015-05-13 09:41:55

Калуш в очікуванні: коли вже буде ультиматум "Лукойлові"?

31 травня на державному рівні відзначається День працівника хімічної галузі, яка є одною з провідних галузей економіки Прикарпаття.   На жаль, сьогодні хімікам нічим тішитися, зустрічаючи професійне свято. Для наших підприємств, організацій була і залишається нагальна і кричуща проблема продуктивної зайнятості. Зокрема, це стосується трудівників промислового Калуша.                         

Найбільше підприємство області ТОВ «Карпатнафтохім» з грудня 2013 року практично припинило виробничу діяльність і знаходиться в рефимі простою, що викликає велику тривогу калушан.  

2015-05-13 09:31:08

Ніхто, крім нас, або Як поліпшити мотивацію членства в профспілках?

Підходить до завершення звітно-виборна компанія у профспілці працівників держустанов.  Серед 18 райкомів та міськкомів профспілки Яремчанська міська організація є найменш чисельною. Чому? Це і стало лейтмотивом обговорення делегатами звітно-виборної конференції Яремчанської міської організації профспілки та завданням на наступний період. У звітній доповіді голови міськкому профспілки Василя Юзьківа наголошувалося, що на території туристичного міста Яремче із-за суспільно-політичних мотивів профспілкові організації (найбільше це стосується органів місцевого самоврядування) припинили свою діяльність.

2015-05-12 15:11:19

Нові штрихи для пенсійної реформи

СПО об’єднань профспілок не підтримав законопроект, яким передбачається запровадження накопичувальної пенсійної системи та єдиних принципів нарахування пенсій

СПО об’єднань профспілок розглянуто законопроект і не підтримано його, оскільки: відсутні гарантії збереження накопичених коштів; немає мінімальних гарантій у професійній пенсійній програмі; «заморожується» для обчислення розміру пенсії показник середньої заробітної плати на рівні 2012-2014р.р.; не врегульовується питання щодо забезпечення своєчасного проведення атестації робочих місць за умовами праці, що є важливим на сьогодні і при запровадженні професійної пенсійної програми; не відновлюється дія частини другої статті 42 Закону стосовно щорічного з 1 березня у зв’язку із зростанням середньої заробітної плати в Україні та інші.