2015-05-07 14:50:23

Співпраця: Пропозиції профспілок враховуються

На адресу голови Ради профспілок Івано-Франківської області Ігоря Басюка надійшов лист  від народного депутата України Юрія Дерев’янка, в якому висловлено подяку за проявлену активну громадську позицію. В листі, зокрема, сказано наступне:

2015-05-07 14:11:39

Профспілкова позиція щодо причин та цілей вступу в національний колективний трудовий конфлікт із Кабінетом Міністрів України та з роботодавцями

Грубе, довготривале і зі зростаючими масштабами порушення Кабінетом Міністрів України та роботодавцями законодавчо визначених трудових прав та соціальних гарантій працівників, ухилення понад рік і навіть відкрите нехтування Урядом та об'єднаннями роботодавців пропозиціями профспілок щодо реалізації на практиці європейських процедур ведення соціального діалогу стосовно визначення проблем в сфері праці та напрацювання шляхів ефективного їх вирішення – заголовні причини колективного трудового конфлікту між профспілками та Урядом, а також із Спільним представницьким органом(СПО) сторони роботодавців на національному рівні.

2015-05-06 14:31:58

Експерти застерігають: субсидії - пастка для населення

Новий механізм надання субсидій з оплати послуг ЖКГ, який запрацював із 1 травня 2015 року, містить низку пасток для населення. Про основні з них розповідає керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.
«По-перше, якщо згодом виявиться, що при заповненні декларації особа внесла недостовірні дані, субсидія скасується, а людина буде змушена сплатити подвійний розмір від раніше нарахованої суми. Причому до уваги не береться, свідомо вона це зробила чи в силу необізнаності з правилами заповнення», – розповідає фахівець.

2015-05-05 10:57:42

ПРОФСПІЛКИ БУДУТЬ ПОСЛІДОВНО БОРОТИСЯ ЗА РЕАЛІЗАЦІЮ ВИМОГ ТРУДЯЩИХ!

30 квітня, у Клубі Кабінету Міністрів України відбулась інформаційно-консультативна зустріч представників профспілкових об’єднань України з віце-прем’єр-міністром України – міністром культури України В’ячеславом Кириленком.Метою зустрічі стало обговорення вимог, висунутих СПО об’єднань до профспілок до Уряду, і спрямованих на покращення рівня життя та добробуту працівників, а також у зв’язку з ухваленим профспілковими об’єднаннями України рішенням про вступ у колективний трудовий спір із Кабінетом міністрів України та роботодавцями.

2015-04-29 13:07:24

ФОРМУВАТИ КУЛЬТУРУ ОХОРОНИ ПРАЦІ

28 квітня у Всесвітній день охорони праці, який цього року відзначався під девізом «Приєднуйтеся до формування превентивної культури охорони праці», в м. Івано-Франківську відбулося урочисте засідання за участю представників профспілок, роботодавців, інспекторів Держгірпромнагляду та страхових експертів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань (ФССНВ) в області.

2015-04-29 11:57:11

ВІд неформальної до формальної економіки

21-24 квітня 2015 року в м. Женева (Швейцарія) проходило засідання Жіночого комітету, адміністративного та виконавчого комітетів Міжнародної профспілки працівників харчової і тютюнової промисловості, сільського господарства, ресторанного і готельного обслуговування, громадського харчування і суміжних галузей (IUF). У засіданні Жіночого комітету та виконавчого комітету IUF брала  участь голова Жіночого комітету профспілки працівників АПК України Надія Бурлака.

2015-04-29 09:44:56

Профспілки вступили в колективний трудовий спір з Урядом та роботодавцями

СПО об’єднань профспілок на засіданні 27 квітня прийняв рішення про вступ в колективний трудовий спір з Кабінетом міністрів України та з СПО сторони роботодавців.
Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. Він проінформував про ситуацію, яка склалась в форматі соціального діалогу між його учасниками, про те, якою була реакція на вимоги профспілок з боку урядовців та роботодавців і які саме конкретні кроки мають здійснити профспілки у цих умовах.

2015-04-23 11:39:01

СТАРТУЄ ДОВГОТРИВАЛА АКЦІЯ ПРОТЕСТУ

Штаб Федерації профспілок України оголошує про довготривалу  консолідовану галузево-регіональну акцію протесту, яка розпочинається з 13 травня і закінчиться 4 червня 2015 року. 

Мета акції: домогтися внесення Урядом до Парламенту законопроекту щодо додаткового підвищення в поточному році розмірів прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та скорочення грошового розриву між посадовим окладом працівника I тарифного розряду ЄТС і мінімальною заробітною платою. Попередньо Кабінетові Міністрів будуть вручені Резолюція та Вимоги профспілок. ФПУ розраховує  на підтримку міжнародних профспілкових організацій та Міжнародної організації праці.

Президія Ради профспілок Івано-Франківської області прийняла рішення про підтримку та участь в акціях протесту.

2015-04-20 14:43:26

Всього у травні, враховуючи вихідні та святкові дні, буде 13 неробочих днів

Вихідні почнуться з найперших днів місяця: 1 і 2 травня (День солідарності трудящих) - це п'ятниця і субота, а оскільки законодавчо субота і так є вихідним днем ​​(для працівників з 5-ти денним робочим тижнем), то цей вихідний переноситься на понеділок 4 березня. Таким чином вихідними будуть чотири дні поспіль.Цього року День перемоги, 9 травня, теж випадає на суботу. Виходить, що українці відпочиватимуть три дні - з 9 по 11 травня.
Слід зазначити, що свято Трійці випадає на 31 травня (неділя). А відтак, понеділок, 1 червня, також буде неробочим днНагадаємо, президент Петро Порошенко відписав Указ про відзначення 8 травня в Україні Дня пам'яті та примирення, але він не буде вихідним днем.

2015-04-20 09:50:22

Від безробіття рятуватимуть – громадські роботи?

16 квітня відбулося засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості населення Івано-франківської області під головуванням першого заступника голови Ради профспілок області, заступника голови Координаційного комітету  Володимира Уєвича.

Заслухано питання: Про стан ринку праці та роботу служби зайнятості Івано-Франківської області у січні – березні 2015 року (доповідав Григорій Горбаль, директор обласного центру зайнятості зайнятості; Про організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру; Про проблемні питання у сфері неповнолітніх ( доп. Тарас Басюга, перший заступник директора обласного центру зайнятості); Про новини в законодавстві про зайнятість   населення ( доп. Марія Роговик, начальник юридичного відділу). Обрано голову Координаційного комітету сприяння зайнятості населення Івано-Франківської області. Ним став Ігор Михайлович Пасічняк, заступник голови облдержадміністрації. Про участь профспілок області у захисті прав працюючих людей зазначив у своєму виступі В.Уєвич. Офіційна статистика щодо безробіття в країні значно нижча реального стану, який можна назвати загрозливим. Зрозуміло, що без зміни політичних акцентів на економічні цих проблем не вирішити,- вважають профспілки.