2015-03-19 14:46:45

Допоможемо героям

2 березня в стінах Івано-Франківської обласної філармонії відбувся благодійний концерт «Допоможи герою» на підтримку пораненого бійця 80-ї аеромобільної бригади, «кіборга» Станіслава Стовбана.Вечір музики розпочався з благословення о. Михайла й вшанування світлої пам’яті Героїв України. Концертна програма складалась з кількох блоків: релігійного, зарубіжної й української класики, патріотичних пісень. Впродовж вечора франківчани слухали твори у виконанні лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів, зокрема, Інни Калугіної, Віри Бойчук, Василя Гереги, Тараса Гросберга, Миколи Сисака, Олександра Семчука, народної аматорської чоловічої хорової капели «Сурма», Діани Цимбрикевич, народного колективу спортивно-естрадного танцю «АРТ». Супроводжували солістів концертмейстри – Ольга Павлюк та Христина Мельниченко.

2015-03-19 13:05:28

Суспільство потребує соціальних позитивів

На сьогоднішній день потрібно віднайти фінансові ресурси для підвищення мінімальної зарплати, - такою була непохитна позиція представників профспілок під час проведення тристоронніх переговорів щодо можливості перегляду в установленому порядку розміру мінімальної зарплати, які пройшли у Міністерстві соціальної політики 17 березня.
Сторону профспілок підтримали представники роботодавців і разом їм вдалося переконати членів робочої групи від міністерств фінансів та економ розвитку у необхідності почати робити кроки назустріч людям та у напрямку поетапного підвищення доходів громадян.

2015-03-19 11:21:02

До відома профактиву з охорони праці

Нещасний випадок (далі НВ) на виробництві.

Нещасний випадок, це обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, внаслідок яких заподіяно шкоду здоров’ю або настала смерть (ст.14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»).

2015-03-17 15:12:54

Слово має вагу

Наталія Асатурян: «Журналістика вимагає… відповідальності»

З нагоди Міжнародного дня жінки Президент України Петро Порошенко присвоїв двом прикарпаткам звання «Заслужених». Про це йдеться на офіційному веб-сайті Глави держави. Серед нагороджених – Наталія Зиновіївна Асатурян, заступник директора творчо-виробничого об’єднання "Радіо "Карпати" Івано-Франківської обласної державної телерадіокомпанії .

Вітаємо нашу профспілчанку, яка до того ж в березні святкує свій День народження. Принагідно кілька запитань до відомої, талановитої журналістки.

2015-03-17 09:49:10

Якщо робота - служба ближнім

Заступник директора департаменту соцполітики Івано-Франківської ОДА, начальник управління праці, Ярослава Ульванська народилася на Рожнятівщині, нині опікується її проблемами як депутат рідного їй округу.  Вона  – з родини суджених, вивезених у Сибір. У 90-ті, коли народжувався «Рух», була серед перших засновників осередку в органах обласної виконавчої влади. Поєднати владу і правду – дуже важко. Якось їй це таки вдається. Серед людей, які найбільше вплинули на світогляд, вчили мати і відстоювати свою позицію, називає Миколу Яковину, Вячеслава Чорновола, братів Горинів… Дуже вдячна своїм батькам, які навчили віри, любові, обов’язку. Вміє грати на кількох клавішних інструментах; цікава співрозмовниця. Зорганізувала рідне – рожнятівське - земляцтво – з тих, хто має обстоювати інтереси рідного краю. А ще – надзвичайно працелюбна. Життєві випробування, каже, зробили чутливою до чужого болю. Тому свою працю називає… службою ближнім.

2015-03-16 12:50:48

Міні-футбол: спортивна напруга

Вже традиційними стали змагання з міні-футболу на призи газети “Єдність”. Їх організатори – Рада профспілок області та крайова організація ФСТ “Україна”. Цьогоріч такі змагання, які проходили в спортивному залі Івано-Франківської ЗОШ№24, були доволі представницькими. В них взяли участь 8 команд. Спортивні дружини захищали честь галузевих профоб”єднань працівників охорони здоров”я, енергетики, культури, харчової, хімічної промисловості, будівництва та державних установ.

2015-03-13 11:40:43

А де світло в тунелі?

Нещодавно відбувся круглий стіл на актуальну для кожного тему: «Платити за все і більше: чи справедливі рекомендації МВФ для пересічного українця?». Цей важливий захід організований ГО «Рух за справедливість» з м.Києва за участю представників громадськості, профспілок, науковців та підприємців Прикарпаття. У ході відвертої дискусії обговорені важливі питання сьогодення.   

2015-03-13 09:42:07

ОХОРОНА ПРАЦІ – СПРАВА ДЕРЖАВНА

Виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань при відділеннях в містах та районах області створено консультативні пункти з питань охорони праці. Тут впроваджено систему інформування роботодавця про організацію роботи з охорони праці на підприємстві. Зокрема, особлива увага приділяється керівникам новостворених підприємств, що використовують найману працю вперше.

2015-03-13 09:38:18

Ініціатива спілчан заохочується

Відбулася звітно-виборна конференція обласної організації профспілки Пенсійного фонду України. Як зазначила доповідач, голова галузевого профоб”єднання Стефарія Кафарська, делегати конференції у звітному періоді одним з важливих засобів регулювання трудових і соціально-економічних відносин стали колективні договори, укладені з адміністраціями обласного, міських та регіональних управлінь Фонду.    Значна увага приділялася поліпшенню умов роботи та виробничого побуту працівників. Зокрема, виділялися кошти для придбання кондиціонерів, принтерів, мікрохвильвих печей та іншої побутової техніки.

2015-03-13 09:34:52

У БЕЗПЕКУ ЕНЕРГЕТИКІВ ІНВЕСТОВАНО КОШТИ

Аби поліпшити умови праці та промислову безпеку на Бурштинській ТЕС ДТЕК витратив в 2014 році більше 10 млн грн. На ці кошти були придбані сучасний спецодяг і захисні засоби для всіх енергетиків електростанції, оновлено освітлення та санітарно-побутові умови у приміщеннях, а також триває встановлення промислової автоматичної системи пожежогасіння у машинному залі станції.