2014-12-26 10:24:49

З пошаною до колег

 Під завісу старого року відбулися збори профгрупи ветеранів державної служби, що утворена  у первинній профорганізації апарату обласного комітету профспілки працівників держустанов. ЇЇ очолює Ніна Комар. Вона поінформувала присутніх про заходи, які здійснювалися профгрупою, про плани її діяльності на наступний період

2014-12-25 15:41:27

Звіти і вибори в профспілках: ВІДСТОЮВАТИ ПРАВА СПІЛЧАН – СПРАВА НЕЛЕГКА

У вкрай складному стані опинилися зараз підприємства машинобудування нашої області. Виробництво тут або зупинене зовсім, або скорочене до мінімуму. Тому життєвий рівень працюючих вкрай низький. Про це йшлоcя на звітно-виборній конференції обласної ради профспілки машинобудівників та приладобудівників України. У звітній доповіді голови галузевої ради Ганни Дуди, виступах делегатів конференції порушувались болючі проблеми збереження робочих місць, створення належних умов праці, утримання існуючих соціальних стандартів для членів профспілки.

2014-12-25 14:05:06

За соціальні права людини праці

Саме це питання стало основним предметом обговорення на засіданні президії обласного комітету профспілки держслужбовців та семінарі з головами районних і міських комітетів профспілки, що проводилися 24 грудня цього року. Йшлося про вимоги профспілок, висунуті до Кабінету Міністрів України,  багатотисячним мітингом, який відбувся 23 грудня 2014 року перед будівлею Верховної Ради України у рамках Всеукраїнської акції протесту , в якому взяли участь і представники обласної організації профспілки працівників державних установ  Івано-Франківської області. Учасники акції протесту – голова Снятинського райкому профспілки Стефанія Северин, завідувач відділу соціального захисту та правової роботи обкому профспілки Василь Моцюк ознайомили присутніх з пакетом вимог профспілок до Уряду та Верховної Ради України. У першу чергу це стосується запровадження у державі справедливої оплати праці українців, подолання бідності серед працюючих, скорочення розривів у зарплатах порівняно з європейськими країнами, забезпечення високого платоспроможного попиту населення на вітчизняну продукцію, що є головним у подоланні кризи економіки та боротьбі з безробіттям.

2014-12-25 11:41:57

Є З КИМ БОРОНИТИ РІДНИЙ КРАЙ

Події на Сході України, загарбницька політика сусідньої держави ставить перед українцями завдання вміти захищатися. Вчитися цього треба і можна кожному. За справу взялася новостворена громадська організація «Народне ополчення Прикарпаття». З її командиром, полковником запасу С.К.Хамчукоми веде розмову кореспондент профспілкової газети «Єдність».

2014-12-25 10:56:16

ВЛАДА Прикарпаття ГОТОВА ДО ДІАЛОГУ З ПРОФСПІЛКАМИ

Зігноровані урядовцями профспілки, які, піднявши на Всеукраїнську акцію протесту майже 10 тис. спілчан, все ж сподівалися на поновлення соціального діалогу, нині по-новому шукають свою конструктивну нішу у творенні реальних змін у суспільстві. Рада профспілок Івано-Франківської області за попередньою домовленістю з керівництвом ОДА розпочала низку зустрічей з керівниками профільних служб облдержадміністрації, щоб розпочинати ці зміни з низів.  24 грудня відбулася зустріч представників профспілкових організацій, зокрема, у галузях освіти та науки, культури, охорони здоров'я, державної служби, пенсійного забезпечення з виконуючим обов'язки заступника голови ОДА Ігорем Пасічняком.                 

Обговорено найбільш проблемні питання працівників бюджетної сфери: низький рівень фінансування, напружений стан на ринку праці, потребу створення в області реабілітаційних закладів, соціальних ліжок тощо. Профактив області вкотре висловили стурбованість урізанням соціальних виплат та програм.

2014-12-25 09:48:05

Як у класика: хто винен, і що робити?

23 грудня відбулося засідання Івано-Франківської тристоронньої соціально-економічної ради , співголовами якої є: від міськвиконкому – Богдан Білик, заступник міського голови,  від  сторони роботодавців – Ярослав Ленів, голова правління ПрАТ  Івано-Франківський локомотиво -ремонтний завод, від профспілок – Надія Бурлака, голова обласної Ради профспілки працівників харчової та переробної промисловості.

2014-12-24 16:17:16

Урядовці не побачили 10 тис. протестантів, і на зустріч не прийшли. Реальному діалогу - БУТИ?

23 грудня, одразу після закінчення Всеукраїнської акції протесту профспілок проти антисоціального наступу на права людини праці, в Міжнародному центрі культури і мистецтв відбулося чергове засідання Президії Федерації професійних спілок України, на якому підбивали підсумки багатотисячного мітингу та роботи в поточному році, а також визначали основні цілі та завдання профспілок на перспективу.
Варто зазначити, що 23 грудня очікувалася зустріч членів Уряду з учасниками Всеукраїнської акції протесту профспілок. З ініціативою щодо її проведення виступив Голова ФПУ Григорій Осовий, який напередодні звернувся до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка і членів Кабінету Міністрів. У своєму зверненні лідер українських профспілок наголосив, що «чергові ініціативи Кабінету Міністрів України щодо соціальних і трудових обмежень, відсутність реального соціального діалогу з профспілками щодо Програми діяльності Уряду і проекту Державного бюджету на 2015 рік стали причиною різкої соціальної напруги в трудових колективах і спонукали до проведення Всеукраїнської акції протесту профспілок». Однак, на жаль, очікувана зустріч так і не відбулась.

2014-12-24 10:43:09

Що? де? та як? у нас ще працює...

Промисловість міста Івано-Франківська за 11 місяців 2014 року

За січень-листопад 2014 року промисловими підприємствами основного кола міста реалізовано продукції на суму 3,8 млрд.грн. (у відпускних цінах без акцизу і ПДВ) проти 3,7 млрд.грн. за відповідний період 2013 року, що становить 103,0%.

2014-12-24 10:40:09

Аналіз виробничого травматизму та професійних захворювань на підприємствах, установах та організаціях м. Івано - Франківська

У відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в м. Івано-Франківську станом на 01 грудня 2014 року всього зареєстровано 15189  підприємств-страхувальників м.Івано-Франківська та Тисменицького району, з них: юридичних – 9487,  фізичних, які використовують найману працю – 5702, поТисменицькому  районі всього страхувальників -1801.

2014-12-24 08:58:05

Всеукраїнська акція протесту профспілок

23 грудня, у Києві у Всеукраїнській Акції протесту профспілок взяли участь більше 10 тис. профактивістів. Учасники акції прийняти Резолюцію, в якій закликали керівництво держави:
 дбати про свій народ, радитись з народом, остерігатися недовіри народу, - тільки тоді влада станете справді демократичною і народною владою!