2015-02-19 15:46:19

ЗАЯВА з нагоди Дня соціальної справедливості

20 лютого в Україні відзначається День соціальної справедливості, запроваджений Указом Президента України від 4 листопада 2011 року № 1021 з ініціативи ФПУ. Ця дата вибрана не випадково, адже саме в цей день за підтримкою Організації Об’єднаних Націй, починаючи з 2009 року, відзначається Всесвітній день соціальної справедливості.

2015-02-19 15:43:12

Комітетські слухання з проблем дитячого оздоровлення

18 лютого ц.р. відбулися слухання в комітеті Верховної Ради України з питань сім ї, молодіжної політики та спорту на тему «Забезпечення функціонування закладів оздоровлення та відпочинку дітей за нових законодавчих умов» за участю представників органів центральної влади та місцевого самоврядування, а також Федерації профспілок України.

2015-02-18 12:58:03

20 лютого. Рік розстрілів на Майдані. Вічна пам’ять, і вічна Слава. Каїн нині зоветься … Путіним

Ще рік тому ми жили в інакшому світі, з інакшими бажаннями, помислами, і, навіть – цінностями. Слово – мир - було банальним. Нині ж - є учасниками і свідками величних та водночас трагічних подій, які кардинально змінили державу, світ, й безперечно, свідомість українців (але, на жаль, - не їх еліт). На рівні генів заговорив одвічний імператив наших борців і подвижників: «Бог і Україна». З ненавистю москаль ці гени вкотре душить; рідні еліти – бояться їх, заговорюють, торгують ними.

З розп’яттям Небесної Сотні на Майдані сколихнувся всенародний рух до великого очищення від усього, що прогнило, що не має правди і волі, що гнобить гідність людини, що розділило покоління тих, хто, за інерцією совка, мовчав, терпів, пристосовувався, прислужував, продавався. Здорове пагіння прагне бути вільним, щасливим, витребуваним, сучасним, і природньо росте з національного коріння.

2015-02-18 12:54:32

Тут в кожного заняття до душі

У вересні 2013 року освітяни обласного центру одержали приміщення Будинку вчителя по вулиці Чорновола, 25. Зусиллями небайдужих людей та освітянської громадськості це приміщення було відремонтоване, а його кімнати умебльовані та належно оформлені. Тепер вони наповнилися звуками музики і співом, радістю зустрічей неординарних особистостей.

2015-02-18 12:50:01

Ритуальні танці навколо Феміди

У 2011-2012 роках газета «Надра і праця» чимало матеріалів присвятила висвітленню першого (і поки що єдиного) в пострадянській історії нафтогазової профспілки Прикарпаття випадку примусового звільнення кількох працівників без згоди профкому. Це мало місце в НГВУ «Долинанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» (начальник Гой М.Д.).

Все відбувалося за сценарієм банального «лохотрону». Контрольно-ревізійне управління товариства виявило чималі фінансові порушення та нестачі. В якості «стрілочників» було обрано працівників, які свого часу, щоб отримати чи то «утриматись» на роботі, змушені були підписати «липові» договори про матеріальну відповідальність.

2015-02-17 11:44:15

Захист трудових прав членів профспілки - конституційне право профспілок

Про це  особливо наголошувалося у звітній доповіді профкому та виступах на звітно-виборних зборах первинної профспілкової організації Тисменицького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників державних установ. Голова профкому Роман Мохняк детально проаналізував діяльність виборного органу профорганізації по соціально-економічному захисту працівників, співпраці з цих питань з адміністрацією центру, органами влади району та районним  комітетом профспілки. За ініціативою галузевої профспілки як області, так і України працівники центру взяли участь в  акції протесту перед Кабінетом Міністрів України, Міністерством соціальної політики у зв’язку з ліквідацією з 1 травня минулого року  служби фахівців із соціальної роботи, посади яких нещодавно запроваджені в Україні відповідно до світових стандартів у структурі районних, міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У результаті спільних дій керівництва області, району, органів місцевого самоврядування та профорганізації вдалося перевести на часткове фінансування  цієї служби за рахунок місцевого бюджету і забезпечити роботою значну частину соціальних працівників.

2015-02-16 16:09:16

Звернення Президії Ради профспілок Івано-Франківської області з нагоди Дня соціальної справедливості

У 2015 році Всесвітній день соціальної справедливості співпадає з річницею Революції  гідності в Україні, під час якої громадяни виявили патріотизм, мужність та героїзм, багато з них загинули, захищаючи демократичні цінності, права і свободи людини, національні інтереси нашої держави, її європейський вибір.

2015-02-13 15:17:47

М Е М О Р А Н Д У М про взаємодію між Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та Радою профспілок області

Фінансово-економічна та політична ситуація в Україні, неоголошена війна на сході держави призвели до невиправданих соціальних втрат і вимагають від органів виконавчої влади, об’єднань профспілок посилення співпраці та вироблення спільних дій, спрямованих на запобігання розвитку негативних процесів в економіці та соціально-трудовій сфері, відновлення виробничого та трудового потенціалу на засадах гідної праці.З цією метою, керуючись принципами соціального діалогу, Сторони домовились про наступне:

2015-02-13 10:00:22

Україна понад усе

В області створений і діє Громадський комітет по захисту України, до якого увійшли найбільші громадські інституції Прикарпаття, в тому числі Рада профспілок області. 12 лютого відбулося засідання комітету, де серед іншого, прийнята відозва до мешканців Івано-Франківщини. Подаємо текст документа.

Шановні краяни!

На нашу землю прийшла війна. Уже вкотре московський імперіалізм намагається підкорити собі волелюбний український народ. Під загрозою опинилася територіальна цілісність , незалежність нашої держави, мир і спокій на нашій землі. Анексована територія Криму, тисячі жертв на Донбасі, їхнє число з кожним днем зростає.

2015-02-12 14:23:14

Нас чекають колосальні соціальні потрясіння. І Революція Гідності може перерости в Революцію Соціальної Справедливості

Найактуальніші питання соціально-економічного захисту працівників, пропозиції профспілок щодо внесення змін у Державний бюджет України на 2015 рік були центральними темами під час зустрічі представників Федерації профспілок України, Міністерства соціальної політики України та Міністерства фінансів України, яка відбулась 10 лютого.