2014-11-24 09:19:21

КРУГЛИЙ СТІЛ. Профспілки мають стати локомотивом соціальних реформ

В українській «Платформі громадянського суспільства», створеній згідно з Угодою про асоціацію між Україною та Євросоюзом, повинні бути потужно представлені організації профспілок і роботодавців. Про це говорили учасники круглого столу, що відбувся 21 листопада в редакції газети «Профспілкові вісті».В заході взяли участь Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк, керівники структурних підрозділів Федерації, експерти - секретар Координаційно-експертної ради з питань соціальної політики Центра перспективних соціальних досліджень Мінсоцполітики і НАН України, виконавчий директор Бюро соціальних і політичних розробок Ігор Камінник, директор Центру громадської експертизи Любомир Чорний, журналісти. Модератором заходу виступив керівник Інформаційного-аналітичного центру ФПУ Юрій Робота.

2014-11-21 12:28:06

До уваги профактиву!

Головні вимоги до охорони праці на підприємстві 

Законодавство України покладає на всіх роботодавців обов'язок щодо забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці.

Витрати на охорону праці на підприємстві згідно зі ст. 19 Закону «Про охорону праці» повинні становити не менше 0,5% від фонду оплати праці за попередній рік.

На підприємствах, що утримуються за рахунок бюджету, витрати на охорону праці передбачаються в державному або місцевих бюджетах і становлять не менше 0,2% від фонду оплати праці.

Роботодавцю варто подбати про багато речей, головні з яких вказані нижче.

2014-11-21 10:41:51

Права та інтереси працівника повинні бути в основі Коаліаційної угоди

Федерація профспілок України як найчисельніше громадське об'єднання, що послідовно захищає права та інтереси людини праці, офіційно звернулась до політичних сил - учасників укладення Коаліційної угоди з пропозиціями до тексту цього документу.

2014-11-21 10:39:15

21 листопада - День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, започаткований Главою держави на вшанування Революції Гідності - видатної події в історії сучасної України.
Багаторічне і повсюдне нехтування правами громадян, злочинне збагачення купки можновладців за рахунок знедолення і зубожіння мільйонів, потурання владою корупціонерам, тіньовикам і криміналітету, зрада політичною верхівкою цілей європейського курсу вивели українців у листопаді 2013 року на Євромайдани.

2014-11-21 10:31:34

Найперше- захист соціально-трудових прав працівників

19 листопада 2014 року відбувся У  пленум Івано-Франківського обласного комітету профспілки працівників державних установ, на якому розглянуто питання про «Про роботу організацій профспілки Івано-Франківської області щодо соціально – економічного захисту працівників відповідно до рішень УІ з’їзду ФПУ, ХХУІ  обласної звітно-виборної (2010 р.) конференції, Програми дій Професійної спілки працівників державних установ України на 2010-2015 роки»  та  «Про дії та позицію організацій профспілки в нинішніх умовах по захисту соціально - трудових прав працівників».

2014-11-20 13:15:05

Звіти та вибори у профспілках: справу знову довірили Богдану Бойчуку

На щастя, українська культура має великий скарб – талант та ентузіазм її творців, на який опираються й профспілки.

Не секрет, діяльність клубних, бібліотечних, мистецьких закладів повсякчас потребує грунтовної  фахової та інтелектуальної підготовки її працівників. Однак, ця праця, попри велику вагу в житті народу, та навіть цивілізованого розвитку суспільства  ще не знаходить належної  фінансової оцінки та підтримки держави. Українська культура, століттями і вже в нинішню добу, все ще перебуваючи під пресингом п’ятої колони, багато літ фінансувалася на залишкових принципах.

2014-11-19 14:47:17

Голова Центрального комітету профспілки працівників культури Людмила Перелигіна: «Коли вже піднімаємо галас, то не для галасу, а для вирішення питання».

18 листопада в Івано-Франківську відбулася звітно-виборна конференція обласної організації профспілки працівників культури, в якій, серед багатьох гостей та запрошених, взяла участь Людмила Федорівна Перелигіна, голова Центрального комітету профспілки галузі. Нам вдалося поспілкуватися з гостею в режимі бліц-інтерв’ю, яке пропонуємо увазі читачів. 

2014-11-18 15:21:43

Час вимагає від профспілок більшої активності і ефективності

Актуальні питання розвитку профспілкового руху, підвищення рівня захисту конституційних і трудових прав та інтересів людини праці у сучасних складних політичних та соціально-економічних умовах обговорили учасники наради, яка відбулась 17 листопада.В заході взяли участь Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, заступники Голови ФПУ Євген Драп’ятий, Сергій Кондрюк, Сергій Українець, керівники всеукраїнських профспілок, Київської міської та Київської обласної рад профспілок, структурних підрозділів апарату ФПУ.

2014-11-17 11:40:32

Профспілка звернулася до Президента України – порушено трудові права освітян!

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував лист до Президента України Петра Порошенка, у якому, від імені майже двох мільйонів працівників навчальних закладів та установ освіти і науки, пенсіонерів, студентів, учнів та інших осіб, які навчаються у вищих та професійно-технічних навчальних закладах, висловлено глибоке обурення діями Уряду, спрямованими на порушення їхніх трудових прав та соціально-економічних інтересів.

2014-11-17 11:36:38

Вітаємо з нагородами

За підсумками оздоровлення дітей улітку 2014 року Почесними грамотами ЦК Профспілки нагороджені:
1. Івано-Франківський обком Профспілки працівників освіти і науки України.
2. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.