2014-09-22 12:42:31

"Багряно-жовта футбольна осінь на Прикарпатті"

Медицина і спорт - нероздільні. Медичні працівники Івано-Франківщини пропагують здоровий спосіб життя своєю активною участю в спортивно-масових заходах різного рівня, зокрема проведення щорічних обласних галузевих спартакіад з 13-ти видів спорту.

2014-09-22 11:55:32

Затверджено порядок виплати допомоги мобілізованим військовим

Кабмін затвердив порядок виплати одноразової грошової допомоги у разі звільнення мобілізованим військовослужбовцям, йдеться в постанові уряду №460 від 17 вересня.Виплата допомоги буде здійснюватися Міноборони та іншими військовими формуваннями та правоохоронними.

2014-09-22 11:51:56

Кабмін затвердив порядок виплати допомоги демобілізованим військовослужбовцям

Кабінет міністрів України затвердив порядок виплати одноразової грошової допомоги у разі звільнення військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією. Про це йдеться у постанові уряду № 460 від 17 вересня 2014 р.

2014-09-22 09:40:02

ПЛЕНУМ ЦК. Культура по залишковому принципу. Що можуть зробити профспілки?

В атмосфері конструктивності, зацікавленості і намагання вирішити актуальні та гостри проблеми розвитку культури і соціально-економічного захисту її працівників відбувся 18 вересня Пленум ЦК Профспілки працівників культури України.
З доповіддю «Про роботу Профспілки працівників культури України за період з квітня 2013 р. по вересень 2014 року в умовах сучасної політично-економічної cитуації в країні» виступила голова ЦК Профспілки Людмила Перелигіна.Зокрема Людмила Перелигіна акцентувала на тому, що, не зважаючи на складну ситуацію в Україні, Центральному Комітету Профспілки, завдяки допомозі обласних організацій Профспілки, соціальних партнерів вдалося відновити і налагодити роботу апарату Центрального комітету. Зараз робота ведеться у звичному режимі. Тільки за останні декілька місяців ЦК Профспілки скерував на адресу Президента України, Глави Уряду, Верховної Ради України, в органи державної влади та місцевого самоврядування, господарські органи більше 250-ти звернень, пов'язаних з прийняттям владними структурами, в порушення діючого законодавства, низки антисоціальних рішень.

2014-09-17 15:22:06

Яким буде БЮДЖЕТ-2015? Профспілки вимагають зустрічі з Турчиновим

СПО об’єднань профспілок категорично заперечує проти прийняття антисоціальних норм головного кошторису країни, відсутності в ньому перспективних соціальних маяків.
Зазначена позиція аргументована в спільному зверненні Голови СПО об’єднань профспілок, Голови ФПУ Г.В. Осового та представників СПО об’єднань профспілок до Голови Верховної Ради України О.В. Турчинова.

2014-09-17 15:03:42

Медсестра з Івано-Франківська стала дипломанткою Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності

11-13 вересня в м. Черкаси відбувся Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер „Ескулап-професіонал”. Івано-Франківську область на конкурсі представляла медична сестра Центральної міської клінічної лікарні Тамара Лутчин, яка стала дипломаткою конкурсу. „Ця медсестра була найкращою серед усіх медичних сестер закладів охорони здоров’я міста, саме тому ми допомогли їй підготуватися до участі в конкурсі. Особливої подяки в цій роботі заслуговують головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк, хірург Сергій Гафійчук та голова обкому профспілки працівників охорони здоров’я Наталія Бирчак”, – наголошує заступник головного лікаря з медсестринства Центральної міської клінічної лікарні Галина Варивода.

2014-09-17 12:44:37

Два прохання профспілок до ПУТІНА

Профспілкові організації працівників атомної енергетики і промисловості України, енергетики і електротехнічної промисловості України, нафтової та газової промисловості України за підписами голів цих організацій: В.А. Матова, С.С.Шишова та В.І.Дмитришина надіслали відкритий лист незалежним профспілкам Росії, на чолі з  М.В.Шмаковим, також керівникам  профспілкових організацій всіх рівнів Ради Федерації з проханням: звернутися до Президента РФ  В.Путіна з двома простими проханнями:

вивести війська Російської Федерації з України та припинити підтримку терористичних організацій ДНР та ЛНР озброєними найманцями.

Подаємо текст листа мовою оригіналу.

2014-09-17 10:55:14

Зміни до Бюджетного кодексу України: БУТИ чи НЕ БУТИ?

Друга спроба Уряду по реформуванню бюджетного законодавства з метою децентралізації влади вилилась в проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо реформи міжбюджетних відносин) (реєстр. № 5078 від 15.09.2014). Слід зазначити, що цей законопроект фактично є дублюванням урядових ініціатив, які вже розглядалися Парламентом у вигляді проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо бюджетної децентралізації) (реєстр. № 4435а від 08.08.2014), який за результатами голосування не було включено до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради 12 вересня 2014 року.

2014-09-17 10:49:41

ЗАСІДАННЯ НТСЕР. Коли немає спільної думки, тоді і підсумки такі

Бурхливо та гостро відбувалось 15 вересня чергове засідання Національної тристороньої соціально-економчної ради. Вів засідання Співголова НТСЕР від профспілкової сторони, Голова ФПУ Григорій Осовий.Почнемо з того, що одне із найактуальніших питань – про проект Державного бюджету України на 2015 рік та врахування у ньому пропозицій сторін соціального діалогу – був просто знятий з порядку денного тому, що… ні профспілки, ні роботодавці не мали можливості навіть ознайомитися з текстом цього проекту.

2014-09-17 10:06:51

Українці – в Європу, а Уряд – куди?

«Чи стримає натиск Уряду з цього питання Верховна Рада України, багато у чому залежить від позиції кожного трудового колективу, кожного працівника, організаторів дитячого оздоровлення, батьківських комітетів і інших самоврядних громадських організацій, - підкреслив Григорій Осовий. - Вкрай важливо, щоб український парламент зараз почув голос кожного з нас через звернення, телеграми, листи. Профспілкові активісти, громадські організації не мають права бути байдужими і мовчати. Майдан засвідчив, що сила громадськості спроможна подолати соціальну несправедливість та бюрократію».

16 вересня відбулась історична подія. Верховна Рада України ратифікувала Угоду про асоціацію з ЄС, засвідчив таким чином прихильність українців євроінтеграційним процесам та європейським цінностям. Водночас виник скандал, викликаний законопроектом «Про реформування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування та оплати праці», який було подано Урядом, і який зовсім не відповідає ні європейським цінностям, ні принципу соціальної справедливості. На прохання сторін соціального діалогу це питання було розглянуто 16 вересня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці.