2014-10-20 09:31:47

ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: «ПРОФСПІЛКИ ВИМАГАЮТЬ ВІД ВЛАДИ ПОВАЖАТИ ПРАВА ПРОСТИХ ГРОМАДЯН»

17 жовтня у всьому світі відзначають як День боротьби з бідністю. Ця дата для сьогоднішньої України логічно продовжує Всесвітній день дій за гідну працю, який відзначався 7 жовтня.

Про те, що нині турбує профспілки як найчисленнішу громадську організацію, які вимоги вони висувають владі, кореспондент "Голосу України" веде розмову з Головою Федерації профспілок України Григорієм ОСОВИМ.

2014-10-16 09:13:14

АКЦІЯ. Профспілки вимагають від Уряду зупинити антисоціальний наступ

«Реформи на користь людей, а не олігархів!», «Зупинити антисоціальну агресію!», «Надійна робота і гідна зарплата – це європейський шлях», «Економія на зарплаті працівників – антидержавна!», «Мільйони українців чекають від реформ роботи і зарплати, а не соціальних обрізань», - ці та аналогічні лозунги стали домінуючими під час Всеукраїнської попереджувальної акції протесту профспілок, яка відбулась 15 жовтня під стінами Кабінету міністрів України.

2014-10-08 16:30:26

Де ж те світло, в кінці тунелю?

7 жовтня, у Всесвітній день боротьби за гідну працю, в м.Івано-Франківську відбулося засідання постійно діючої робочої групи обласної тристоронньої соціально-економічної ради (далі –ТТСЕР), в якому  взяли участь:  від органів виконавчої влади -  Я.Ульванська, заступник директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації, заступник співголови ТТСЕР, О.Гринів, заступник начальника управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації - начальник відділу, керівник секретаріату ТТСЕР; від Ради профспілок області - В.Уєвич, перший заступник голови Ради профспілок області, заступник співголови ТТСЕР У.Гураль, головний спеціаліст з питань правової роботи апарату ФПУ, начальник юридичного відділу; від обласного об’єднання організацій роботодавців - В.Скригунець ,директор виконавчого апарату обласного об’єднання організацій роботодавців, член ТТСЕР, а також інші представники сторін та засобів масової інформації.

2014-10-08 16:01:29

РІШЕННЯ ФОРУМУ. Профспілки висунули вимоги до Уряду та оголосили час і місце акції протесту

Учасники Всеукраїнського форуму профспілок ухвалили текст Резолюції, у якій висловили занепокоєність складною фінансово-економічною ситуацією в країні. «Наразі державна соціальна політика далека від конституційних норм – в її основу замість суспільно прийнятних державних соціальних стандартів гідного життя і гідної праці покладено ідею соціальних мінімумів виживання, наслідком чого стане подальше зубожіння українських громадян, - наголошується у документі. - Наочними прикладами антисоціальної політики є підвищення в поточному році цін і тарифів на газ, житлово-комунальні, транспортні послуги, товари першої необхідності, продукти харчування при одночасному замороженні мінімальної заробітної плати, пенсії, штучному заниженні рівня прожиткового мінімуму, поширенні безробіття, зарплатних боргах трудящим і дискримінації в оплаті праці працівникам бюджетної сфери та багатьох інших фактів наступу на соціальні права громадян»

2014-10-08 13:04:35

ФОРУМ. Профспілки закликають владу до соціального діалогу

Невідкладно розпочати діалог з соціальними партнерами для визначення практичних завдань, строків, індикаторів та механізмів реалізації основної мети реформ – досягнення європейських стандартів життя, передусім у сферах зайнятості, оплати, безпеки праці, оподаткування, соціального розвитку, ефективного виробничого та трудового потенціалу країни, для успішної конкуренції на світових ринках, закликали Уряд учасники Всеукраїнського форуму профспілок «За гідну працю і добробут людини», який відбувся 7 жовтня у Києві.

2014-10-06 10:34:17

Алгоритм дій працівника у разі невиплати заробітної плати

Відповідно до статті 43 Конституції України кожна особа має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

2014-10-03 16:33:39

Григорій Осовий: «Більшість пропозицій профспілок - враховані"

На засіданні Кабінету міністрів України 1 жовтня було розглянуто низку соціально важливих проектів рішень. Під час обговорення цих питань позицію профспілок представляв та відстоював повноважний представник профспілок – Співголова НТСЕР від профспілкової сторони, Голова ФПУ Григорій Осовий. Більшість із профспілкових пропозицій було враховано.

2014-10-02 14:18:18

Шановні працівники освіти і науки Прикарпаття!

Рада профспілок області щиро вітає Вас з нагоди професійного свята - Дня працівників освіти!

Все найкраще в житті людини починається з доброго вчителя. Спасибі Вам за зерна знань, любові, людяності, які посіяні Вами і котрі дають щедрі сходи. Нехай мудрість, оптимізм, невичерпна життєва наснага будуть повсякчас у Вашій долі,  у вашій праці, хай здійсняться усі найкращі мрії та сподівання. Здоров'я Вам, щастя, добробуту, Божого благословення на всі найкращі починання. Миру на землі, процвітання нашому краєві!

Голова Ради профспілок області     І.Є. Басюк

2014-10-02 10:10:03

До уваги профактиву, керівників організацій та підприємств!


Рада профспілок області спільно із ВГО"Всеукраїнська асоціація кадровиків" 17 жовтня 2014 року проводить Конгрес кадровиків з питань:

1.Реформування трудового законодавства: проблеми,динаміка, перспективи(проект Трудового кодексу України). Лектор:Васильова З.М.-головний консультант секретаріату Комітету ВРУ з питань соціальної політики та праці.

2.Організація роботи з питань дотримання законодавства про працю,відповідальність,укладення колективного договору,здійснення представництва у судах під час захисту трудових прав працівників(досвід роботи). Лектор:Ліпчанська В.О.-експерт Всеукраїнської асоціації кадровиків.

3.Міні прес-конференція на тему:"Поради щодо укладення трудового договору,основні помилки при звільненні працівника,огляд судової практики вирішення індивідуальних трудових спорів(відповіді на запитання). Лектори:Васильова З.М.,Ліпчанська В.О.,Паньків Я.С.

Запрошуємо Вас взяти участь у Конгресі та забезпечити присутність зацікавлених осіб від ваших підприємств та організацій (спеціалісти з кадрової роботи,юристи,бухгалтери,профспілкові працівники,роботодавці). Організатори Конгресу забезпечують учасників відповідними матеріалами.Конгрес проводиться на безоплатній основі. Місце,дата і час проведення Конгресу: м.Івано-Франківськ, вул.Незалежності 46

17жовтня 2014р. з 10-ї до 15-ї години.


Голова РПО І.Є.Басюк

2014-10-02 10:03:49

Куди спливають 30 млрд. гривень страхових коштів?

Об'єднання профспілок і роботодавців вимагають від українського Уряду відкликати з парламенту законопроект «Про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» як ліквідуючий існуючу систему загальнообов'язкового соцстрахування. Про це заявив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий на прес-конференції «Куди спливають 30 млрд. гривень страхових коштів?», яка відбулась 30 вересня. В заході також взяли участь головний лікар санаторію «Хмільник» Олександр Галаченко, директор ДЮСШ Мирослав Грабовецький, голова комісії з соціального страхування одного з підприємств Микола Береговий.