2022-01-12 11:50:07

У НОВИЙ РІК З НОВИМ СТАТУТОМ ФПУ

Міністерство юстиції України повідомило ФПУ щодо ухвалення ним рішення про державну реєстрацію змін до відомостей про Федерацію професійних спілок України, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

За рішенням Мінюсту, державну реєстрацію змін до Статуту ФПУ та у складі її керівних органів, прийнятих на підставі рішень VIII З’їзду ФПУ та Ради ФПУ від 25 травня 2021 року, проведено.

2022-01-10 15:02:28

ОСНОВНІ ЗМІНИ В ТРУДОВОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ НА ПОЧАТКУ 2022 РОКУ

Закон України «Про державний бюджет на 2022 рік», який ухвалений Верховною Радою України 2 грудня 2021 року та набуває чинності 1 січня 2022 року, передбачає, зокрема, наступне.

Протягом 2022 ріку мінімальна заробітна плата, яка зросла 1 грудня 2021 року на 500 гривень, становитиме 6 500 гривень на місяць. В жовтні на 3% підвищиться її розмір і становитиме 6 700 гривень. Наступне підвищення мінімальної заробітної плати заплановано з 1 січня 2023 року – до 7 176 гривень.

2021-12-29 10:36:15

Жіночі форуми Профспілки АПК

Жіночий комітет Профспілки працівників АПК України за підтримки МОП та Міжнародного профспілкового об‘єднання IUF цими днями завершив навчальний проєкт «Жіночі форуми Профспілки» під спільним лозунгом « Безпечне робоче місце, виробниче середовище і трудова діяльність – основна місія профспілок! » . Про це розповіла голова Жіночого комітету, голова Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників харчової та переробної промисловості Надія БУРЛАКА: 

15-17 грудня 2021 року  у Святогірську Донецької області ми говорили - про зроблене , про наболіле, про майбутнє, про місце Профспілки. Робоче місце і трудова діяльність жінок мають бути безпечними , а права і можливості-  рівними у всіх сферах життя!

2021-12-29 10:20:09

КРОК У ЗАВТРА

Відбулося чергове засідання робочої комісії з ведення колективних переговорів і укладення Галузевої угоди

 

23 грудня 2021 року представники Профспілки працівників охорони здоров’я України взяли участь у черговому засіданні робочої комісії з ведення колективних переговорів і укладення Галузевої угоди між Міністерством охорони здоров’я України, Спільним представницьким органом всеукраїнських репрезентативних профспілок галузі охорони здоров’я та Українською федерацією роботодавців охорони здоров’я.

 

2021-12-29 10:14:21

ЦЕ СТОСУЄТЬСЯ Й ПРИКАРПАТТЯ: Голова Держлісагентства Юрій Болоховець про укрупнення лісгоспів у рамках реформування галузі

1. Держлісагентство виступає за недопущення приватизації у лісовому секторі

Підкріплюємо слова реальними діями. Наша команда ініціювала внесення лісгоспів до переліку об’єктів, які не підлягають приватизації, згідно з урядовим законопроектом №4020 «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (додаток №5). Крім цього, Лісовий кодекс України у частині 2 статті 16 трактує, що ліси на землях державної та комунальної власності, спеціалізовані лісогосподарські підприємства не є об’єктами державно-приватного партнерства згідно із Законом України «Про державно-приватне партнерство», зокрема, об’єктами концесії згідно із Законом України «Про концесію».

2021-12-29 10:03:41

ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» РЕСЕРТИФІКОВАНО ЗА ISO 14001:2015

ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ»  отримало від ТОВ «Бюро Верітас Сертифікейшн Україна» очікуваний документ – сертифікат про успішне проходження ресертифікаційного аудиту згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 14001:2015 (система екологічного управління.Аудитори вкотре засвідчили, що на підприємстві ця система підтримується, є надійною, ефективною, дієвою й такою, що постійно вдосконалюється.

2021-12-29 09:23:18

ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ: РОБОЧІ МІСЦЯ МАЮТЬ БУТИ БЕЗПЕЧНИМИ

Для захисту прав працюючих та здійснення профспілкового контролю за додержанням роботодавцями законодавства про охорону праці з 13 по17 грудня на базі   Центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості  Радою профспілок області було організовано навчання та перевірку знань з питань охорони праці для представників обласних галузевих організацій профспілок.

Для читання лекцій залучалися фахівці управління Держпраці в Івано-Франківській області. Навчальний план містив питання щодо основних положень законів України про охорону праці, порядок розслідування нещасних випадків, ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань, аварій на виробництві, правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів тощо.

Завершилось навчання перевіркою знань у вигляді іспиту, за результатами якого слухачі отримали відповідні посвідчення, які дають право надалі проводити відповідну роботу в членських організаціях профспілок.

 

2021-12-27 11:03:51

ХАЙ РІК, ЩО ГРЯДЕ, БУДЕ ЩАСЛИВИМ!

Спливає 2021 рік. Наближаються Новорічні та Різдвяні свята. Усі ми в цей, сповнений випробувань рік, були пліч-о-пліч. Можемо пишатися тим, що, попри карантин та інші протиепідемічні заходи, ми працювали, ми виконували свою головну місію –відстоювали соціально-економічні і трудові права наших спілчан. Ми відстоювали демократичні цінності і права.

Ми знайшли нових друзів і партнерів, разом з якими, маємо в це щиру надію, зможемо втілимо чимало задумів і добрих справ. Хай залишаться в минулому проблеми, хвороби, втрати.

Нехай нинішні Новорічні та Різдвяні свята будуть радісними і щасливими. Хай в кожній оселі витає святковий Дух Різдва, коляди, хай будуть смачними кутя і пампухи, хай щедрими будуть святкові столи.   Бажаю Вам і Вашим рідним міцного здоров’я, людського щастя, добробуту, мирного неба  і здійснення усіх мрій .

З повагою.

В.О. Голови Ради профспілок області                              Володимир Уєвич

 

2021-12-27 10:58:26

ГОВОРЯТЬ УЧАСНИКИ ЗАСІДАННЯ НТСЕР. ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ, ГОЛОВА ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ: «НАЦРАДА – ЦЕ НЕ КЛУБ, ЦЕ – ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ РОЗРОБКИ ТА ВТІЛЕННЯ ВАЖЛИВИХ РІШЕНЬ НА КОРИСТЬ ДЕРЖАВИ ТА ЛЮДЕЙ»

 

«Від імені профспілкової сторони Національної ради я привітав всіх учасників засідання і побажав конструктивної та плідної роботи.Перше після перерви засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради – основної площадки соціального діалогу на національному рівні – засвідчило про остаточне відновлення її діяльності. Хоча слід сказати, що з моменту призначення Голови Національної ради та керівника її Секретаріату активізувалась робота: відбулося три засідання Президії, оновлені склади комітетів та тристоронніх робочих груп; проведено засідання всіх чотирьох комітетів Нацради.

2021-12-27 10:48:42

Медичні заклади Прикарпаття відвідав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

Під час робочої поїздки на Прикарпаття 22 грудня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відвідав КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» та Івано-Франківський національний медичний університет. Його супроводжували голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків та директор департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Дмитренко.