2019-02-14 12:10:26

До уваги роботодаців

ЗНОВУ ЗАПРАЦЮВАЛА ЄДИНА В ОБЛАСТІ ЛАБОРАТОРІЯ ЕКСПЕРТИЗИ УМОВ ПРАЦІ

І, як повідомила її завідувач Алла   Колодій,  з часу внесення лабораторії до Реєстру  Держпраці України, як такої, що має право на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу під номером 79 від 29 грудня 2018 року,  вже укладено 39 угод на проведення робіт та  проатестовано 84 робочих місця на восьми підприємствах області. Як результат проведеної роботи -  68-и працівникам цих підприємств відновлено право на доплату до тарифної ставки, 48-и працівникам - на додаткову відпустку, 3-ом працівникам на безкоштовне отримання молока.

2019-02-13 14:47:42

«Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні»

З 4-6 лютого 2019 року у Києві відбувся тренінг для юристів профспілок України щодо виконання міжнародних трудових стандартів та їх наглядового механізму, який проводиться в рамках проекту МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» за підтримки уряду Данії.

 Від Івано-Франківщини  в навчанні взяли участь юрист, заступник голови Ради профспілок області Уляна Гураль та голова обласної організації профспілки працівників нафтогазпрому Тетяна Сульженко. Ось що розповіла для газети  п.У.Гураль.

2019-02-13 09:03:05

СЬОГОДНІ ТА ЗАВТРА, В КИЄВІ,,, ЧОМУ УКРАЇНЦІ МАСОВО МІГРУЮТЬ?

Виходячи з пріоритетів, які стоять перед Європейським Союзом, у Києві 13–14 лютого 2019 року перебуватиме моніторингова місія Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) та Панєвропейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок (ПЄРР).

Серед членів місії – керівники національних профоб’єднань сусідніх держав: Польщі, Словаччини, Чеської Республіки та інших країн, де працюють українські мігранти.

2019-02-12 11:26:56

ЧЕРГОВА СПРОБА РЕЙДЕРСЬКОГО ЗАХОПЛЕННЯ КАЛУСЬКОЇ ТЕЦ

За дорученням трудового колективу ДП “Калуська ТЕЦ-Нова” та Президії Івано-Франківської

обласної галузевої Ради профспілки працівників енергетики та ЕТП України Гриньків В. Т.

Прем’єр-міністру України Гройсману В. Б., Голові Івано-Франківської ОДА Гончаруку О. Р.;

Голові Івано-Франківської обласної ради Сичу О. М.; Голові Фракції партії «Блок Петра Порошенка»; Герасимову А. В.; Голові депутатської фракції  Політичної партії “Народний фронт”; Бурбаку М. Ю.; Голові депутатської фракції Радикальної партії Ляшку О. В.; Голові фракції ; “Об’єднання “Самопоміч” Березюку О. Р.; Голові фракції ВО «Батьківщина» Тимошенко Ю. В.; Голові Фонду державного майна України; Трубарову В. М.; Міністру фінансів України Макаровій О. С.

Щодо передачі ДП “Калуська ТЕЦ-Нова”

з державної до комунальної форми власності

2019-02-11 11:06:12

Час вимагає від профспілок ефективного правового захисту трудящих

4 лютого ц.р. у Києві стартував триденний тренінг для юристів профспілок з вивчення практики використання міжнародних трудових стандартів та їх наглядових механізмів.

2019-02-07 14:08:27

НОВЕ У ВИПЛАТІ СУБСИДІЙ

Вже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідне рішення було прийнято сьогодні  Кабінетом Міністрів України.

2019-02-06 12:21:44

ГМО наближається: чому площі під модифікованими рослинами збільшуються

Кожного року в світі збільшуються площі вирощування генно-модифікованих культур, з чим це пов’язане та чому світова спільнота так боїться цієї технології?

За даними незалежної організації ISAAA, наразі у світі більш ніж 18 мільйонів сільгоспвиробників вирощують генно-модифіковані культури, а невдовзі очікується запуск вирощування першої в світі генно-модифікованої пшениці. Найближче до цього підійшла Аргентина, яка вже затвердила у двох з трьох регулюючих органів дозвіл на її вирощування. Тепер питання стоїть лише за Міністерством сільського господарства, яке вже півтора роки оцінює вплив такого дозволу на ринок. Також розширюється кількість країн, які дозволили вирощування ГМ-культур. У 2018 році ГМО почала вирощувати Нігерія, а в найближчому часі очікується, що до неї приєднаються такі країни як Кенія, Уганда, Зімбабве, Гана та Малаві. Тож які основні рушії поширення ГМО?

2019-02-06 11:55:56

ЯК ПОПЕРЕДИТИ РАК?

В облдержадміністрації відбувся брифінг щодо стану захворюваності та профілактики онкозахворювань серед населення областіУ якості експерта у прес-конференції взяв участь заступник головного лікаря комунального закладу «Прикарпатський клінічний онкологічний центр» Павло Семенів, який розповів детально про онкологічні захворювання та методи їх лікування.

2019-02-04 09:16:13

ЗНОВУ РЕЙДЕРСТВО з маски-шоу

25 січня, ще до світанку о 5-й годині, стався кричущий випадок у санаторії «Лермонтовський» в Одесі. За словами очевидців, люди в балаклавах із залученням військових зрізали замки й вдерлися до найстарішої одеської оздоровниці. Директора санаторію та інших працівників із застосуванням сили виставили за межі території, заклад знеструмили, пацієнтам ставало зле...

2019-02-01 11:15:03

В обласному центрі зайнятості провели підсумкову нараду

В ній взяли участь члени координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Було обговорено підсумки діяльності служби зайнятості Івано-Франківської області за 2018 рік та визначено пріоритетні завдання діяльності на 2019 рік.«Служба зайнятості Прикарпаття у 2018 році активно працювала над покращенням ситуації щодо співпраці з роботодавцями, надання допомоги роботодавцям у підборі кадрів з максимальним врахуванням їх потреб та інтересів, проводила профорієнтаційну роботу з учнівською молоддю, системно впроваджувала організаційні зміни та нові підходи до обслуговування шукачів роботи. В результаті вжиття заходів, спрямованих на покращення діяльності служби зайнятості, застосування нових форм роботи досягнуто позитивних результатів»,- наголосив директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.