2021-12-09 13:40:42

Використання залишків освітньої субвенції за цільовим призначенням – на оплату праці педагогів

ЦК Профспілки привертає увагу, що станом на 1 листопада 2021 року залишки освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, становили 6,8 млрд гривень.

Згідно зі статтею 103-2 Бюджетного кодексу України цільове призначення освітньої субвенції – це оплата праці з нарахуваннями педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, дитячих будинків, навчально-реабілітаційних центрів, інклюзивно-ресурсних центрів, а також закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

2021-12-09 12:17:53

ПРОПОЗИЦІЇ СПО ОБ’ЄДНАНЬ ПРОФСПІЛОК ДО ЗАКОНОПРОЕКТУ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ЩОДО УДОСКОНАЛЕННЯ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ПРАЦІ ДЕЯКИХ КАТЕГОРІЙ ПРАЦІВНИКІВ» ВРАХОВАНІ

 

На засіданні Кабінету Міністрів України, яке відбулося 2 грудня 2021 року, розглянуто розроблений Урядом проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання праці деяких категорій працівників», метою якого є розширення економічних можливостей праці жінок, зміцнення системи гарантій правового захисту працюючих жінок під час вагітності, пологів, вигодування дитини, закріплення на законодавчому рівні недискримінації вагітних жінок, удосконалення правового регулювання роботи працівників, які мають дітей, і порядку надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, а також імплементація до національного законодавства трудових стандартів Конвенції МОП № 183 про перегляд Конвенції (переглянутої) 1952 про охорону материнства.

2021-12-09 08:39:55

МЕДИЦИНА:Продовжується робота над урядовим проєктом Закону України «Про самоврядування в сфері охорони здоров’я в Україні»

 

 

У Профспілці Продовжується робота над урядовим проєктом Закону України «Про самоврядування в сфері охорони здоров’я в Україні».

За дорученням Голови Профспілки працівниками правових служб організацій Профспілки обговорено постатейні пропозиції до вказаного проєкту, а також застереження щодо загроз трудовим та професійним правам медичних працівників у зв’язку з його ухваленням, зокрема:

- можливість укладення з медичними працівниками контрактів, цивільно-правових договорів;

- нова процедура допуску до діяльності у сфері охорони здоров’я – через рішення організації професійного самоврядування (що містить у собі значні корупційні загрози);

2021-12-07 09:16:21

ТЕРМІН ДІЇ ЧИННОЇ ГЕНУГОДИ БУДЕ ПРОДОВЖЕНО

6 грудня 2021 року відбулося засідання Президії Національної тристоронньої соціально-економічної ради, під час якого були обговорені питання проведення засідання Національної ради та його проєкту порядку денного.Прийнято рішення провести засідання НТСЕР 23 грудня 2021 року за можливої участі Президента України, на якому розглянути питання, зокрема щодо посилення ролі, ефективності та впливу Національної ради на соціально-економічний розвиток України та добробут громадян; визначення Пріоритетних напрямків діяльності Національної ради на 2021-2023 роки.

2021-12-07 09:08:34

Вони активні профспілчани : 30 РОКІВ ТОМУ ОТБ «ГАЛИЧИНА» ВПЕРШЕ ВИЙШЛО В ЕФІР

 

Івано-Франківське обласне телебачення «Галичина», засноване обласною радою першого демократичного скликання 7 листопада 1990 року, є чи не першою в Україні спробою і прикладом громадського телевізійного мовлення.

Привітати колектив та ветеранів «Галичини» з подарунками і нагородами в її студію прийшли церковні ієрархи, керівники області і міста, представники народних детутатів України, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України, обласної спілки журналістів, творчої інтелігенції, організацій і установ обласного центру, а також обласної організації Профспілки працівників державних установ України, де перебуває на обліку первинна профорганізація телебачення.

2021-12-07 09:00:04

ОНОВЛЮЮТЬСЯ ВИБОРНІ ОРГАНИ ПРОФСПІЛКИ

2 грудня відбулася позачергова звітно-виборна конференція Калуської районної організації Профспілки працівників державних установ України. Участь у ній взяв член президії, завідувач відділу організаційно-масової роботи обласного комітету профспілки Валерій Крецул.

Він проінформував про причини скликання позачергової конференції. На стан справ у районній організації вплинула низка факторів: вивільнення частини працівників у ході реформи децентралізації влади та зміни адміністративно- територіального устрою, карантинні обмеження у зв’язку з пандемією COVID-19. Створені у вересні три нових первинних профорганізації не мають представників у складі районного комітету Профспілки. Тому і назріла потреба оновити виборні органи районної організації.

2021-12-06 15:54:42

Страхові виплати потерпілим на виробництві збільшилися із 1 грудня

З 1 грудня 2021 року в Україні планово збільшився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб — з 2379 гривень до 2481 гривні.

Відповідно зросла сума пов’язаних з ним одноразових допомог, які фінансуються Фондом соціального страхування України для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також осіб, які мають право на виплати в разі втрати годувальника.

2021-12-06 14:29:33

СПО ПРОФСПІЛОК. НА ЗАХИСТІ ПРАВ ПРАЦІВНИКІВ

СПО об’єднань профспілок рішуче стало на захист трудових гарантій найманих працівників та запропонувало спосіб захисту членів профспілки від необґрунтованого звільнення за ініціативи роботодавця.Обговоренню цього важливого питання було присвячене засідання профспілкового СПО, що відбулось 2 грудня 2021 року у Києві у Будинку спілок.

2021-12-03 09:15:34

КОРПОРАЦІЯ OSTCHEM ХОЧЕ СПІВПРАЦЮВАТИ З «КАРПАТНАФТОХІМОМ»

Згідно з домовленістю із керівництвом ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», 10 листопада з ознайомлювальним візитом на підприємстві побувала делегація Хімічного виробництва підприємств мінеральних добрив азотної групи OSTCHEM, очолювана його директором Сергієм Павлючуком.

Після проведеного інструктажу з техніки безпеки для представників делегації, у складі якої, крім керівників з центрального офісу корпорації OSTCHEM, були керівники та спеціалісти її трьох дочірніх підприємств – ПрАТ «АЗОТ» з Черкас, «Рівнеазот» і «Сєверодонецьке об’єднання АЗОТ», гості у супроводі заступника генерального директора з виробництва ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Олександра Болецького відвідали виробництво етилену і поліетилену.

2021-12-02 09:28:20

З 1 ГРУДНЯ ЗБІЛЬШИВСЯ РОЗМІР ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ

З 1 грудня 2021 року в Україні збільшився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб  - з 2 379 гривень до 2 481 гривні.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Ці зміни передбачені законом України про держбюджет-2021.