2019-10-15 10:20:34

Настрій на співпрацю підтверджено

У контексті рішень Президії ФПУ щодо посилення соціального діалогу та взаємодії з органами державної влади 10 жовтня Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий провів робочу зустріч з Міністром соціальної політики України Юлією Соколовською.

 Мінсоцполітики, яке опікується питаннями зайнятості, оплати праці, соціального захисту, пенсійного забезпечення, соціального страхування тощо, є найбільш наближеним до сфери діяльності профспілок. Тому саме із ним профспілки традиційно підтримують діалогові відносини та співпрацюють вже протягом багатьох років.

2019-10-11 10:32:21

Прикарпатські пенсійники розпочали процес оцифрування пенсійних справ

В Пенсійному фонді України активно створюється новітня система обслуговування громадян та обробки пенсійної документації на базі централізованих інформаційних технологій, головний вектор якої – покращення якості прийому громадян, зменшення термінів обробки заяв та документів, можливість дистанційного доступу пенсіонера до своєї пенсійної справи. А для спрощення контакту «Пенсійний фонд-громадянин» розроблений мобільний додаток «Е-пенсія», який дозволить отримати доступ до ресурсів вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду з мобільних пристроїв.

2019-10-11 10:28:30

Повчальна історія однієї ТЕЦ

Ця історія розпочалась навіть не у травні цього року, коли Кабінет Міністрів прийняв рішення про передачу Калуської ТЕЦ у комунальну власність, і навіть не тоді, коли у квітні 2016 року Ігор Насалик став чільником Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Розпочалась вона ще з тих часів, коли він був міським головою Калуша. Уже тоді він не раз говорив про доцільність передачі Калуської ТЕЦ у комунальну власність. Втім, «вікно можливостей» у цьому випадку відкрилося лише наприкінці каденції минулого уряду.

2019-10-10 10:06:35

ФПУ – 29 років

Урочисті збори трудового колективу апарату ФПУ спільно з ветеранами профспілкового руху, присвячені дню народження Федерації профспілок України, відбулись 8 жовтня у столичному Будинку профспілок.

У привітальному слові Голова ФПУ Григорій Осовий розповів про історію організації, її діяльність у період економічних криз, що пережила держава, починаючи з 90-х років, під час революцій. Він акцентував на досягненнях профспілок у боротьбі за підвищення державних соціальних стандартів і гарантій – мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, за повернення зарплатних боргів, проведення соціального діалогу.

2019-10-09 11:36:56

ЗВЕРНЕННЯ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю

 

Президенту України п. В. Зеленському

Голові Верховної Ради України п. Д. Разумкову

Прем’єр-міністру України  п. О. Гончаруку

З В Е Р Н Е Н Н Я

Ми, учасники круглого столу на тему: “Співпраця Профспілки із органами виконавчої влади щодо соціального захисту державних службовців: сьогодення та перспективи”, проведеного з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного Дня боротьби з бідністю, констатуємо, що сьогодні в основу  соціальної політики України замість дотримання державних соціальних стандартів гідного життя і гідної праці покладено ідею соціальних мінімумів – мінімальна заробітна плата, мінімальна пенсія, прожитковий мінімум, розміри яких є значно заниженими.

2019-10-09 09:02:52

Заява Федерації профспілок України щодо проекту Трудового кодексу України

Результати президентських і парламентських виборів, глобальне оновлення державної влади в Україні на основі високої довіри мільйонів працюючих громадян, ветеранів праці та всього населення викликало загальне суспільне піднесення, гостре очікування позитивних змін.

Для членів профспілок – робітників, службовців, інженерів, освітян і студентства, медиків такі очікування пов’язані передусім із гарантованим забезпеченням трудових прав, створенням умов для продуктивної, високооплачуваної, захищеної праці, гідної громадянина європейської країни заробітної плати.

Вони повністю співпадають з нормами Міжнародної організації праці, активним учасником якої є Україна, законодавства Європейського союзу, членство України в якому є стратегічною конституційною метою нашої держави.

2019-10-09 08:54:38

Заява Президії Федерації профспілок України з нагоди ВСесвітнього дня дій за гідну працю

7 жовтня в 12-й раз національними профцентрами відзначається Всесвітній день дій за гідну працю, встановлений у 2008 році за ініціативою Міжнародної конфедерації профспілок.                                                                         

У цей день працівники єдиним фронтом виступають за підтримку гідної праці, яка має бути в центрі уваги політики і дій влади та роботодавців. Глобальна економіка має слугувати усьому суспільству, а права та інтереси працівників бути у фокусі економічного зростання. Адже, право на працю, гідні умови праці – одне з фундаментальних прав людини, встановлених міжнародно-правовими актами і визнаних усіма державами світу.

2019-10-08 11:42:22

Галина Третьякова: формат роботи з профспілками не зміниться

7 жовтня 2019 року у Будинку профспілок у Києві відбулась робоча зустріч профспілкового активу, керівництва Федерації профспілок України, її членських організацій з головою Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третьяковою.

 

Починаючи розмову Голова ФПУ Григорій Осовий акцентував увагу на тому, що співробітництво профспілок з парламентарями над новаціями соціально-трудового законодавства має тривалий термін та завжди приносило взаємну користь.

Отже, у рамках соціального діалогу воно має бути продовжено.

2019-10-08 11:14:21

7 жовтня – Всесвітній день дій за гідну працю та Міжнародний день боротьби з бідністю

Сьогодні в залі засідань управлінні праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації відбувся круглий стіл на тему: «Співпраця профспілки із органами виконавчої влади щодо соціального захисту державних службовців: сьогодення та перспективи».

В його проведенні взяли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, голови первинних профспілкових організацій, які є членськими організаціями обкому профспілки працівників державних установ.

2019-10-08 09:33:29

Шановні колеги!

Рада профспілок Івано-Франківської області  шле найщиріші вітання з нагоди вашого професійного свята  - Дня юриста!

Ваша професія – це вибір шляху справедливості, відданості, цілеспрямованості.

Нехай ваші професійні зусилля будуть винагородженні повагою і довірою громадян, впевненістю у надійному і справедливому захисті їх конституційних прав і свобод.

Щиро зичимо вам здоров’я, добробуту, щастя й удачі, життєвої наснаги та нових здобутків .

З повагою,

Голова Ради профспілок області                                    Ігор Басюк