2019-02-28 11:21:46

Як укладати шлюбний договір? Що може бути внесено у договір? Строк дії шлюбного договору?

Консультує Міністр юстиції Павло Петренко: 

На диво багато українців не знають, що у 1992 році Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін і доповнень до Кодексу про шлюб і сім'ю України», де вперше було зафіксовано таке поняття, як шлюбний договір. Однак цей вид договорів поки що не набув достатньої популярності серед українських родин. Минулого року такий договір підписали всього 2 544 подружжя, а це трохи більше 1% від кількості укладених у 2018 році шлюбів.

2019-02-26 11:56:13

Не МАЛО, НЕ БАГАТО - напруга в колективах та відтік кваліфікованих кадрів

Серед актуальних питань, які  обговорили учасники засідання виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участі представників всіх сторін соціального діалогу – влади, профспілок та роботодавців, яке проведено цими днями -  Про підготовку звернення щодо внесення змін до Закону України “Про оплату праці”.

О.Гринів, заступник начальника управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації, керівник секретаріату ОТСЕР, висловила загальне бачення проблеми, зазначивши наступне:

2019-02-26 11:52:49

ГРОШІ Є. ГРОШЕЙ - НЕМАЄ…

Одним із питань порядку денного засідання виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участі представників всіх сторін соціального діалогу – влади, профспілок та роботодавців, яке проведено цими днями, було -

«Про стан виплати заробітної плати працівникам структурних підрозділів ДП “Івано- Франківськоблавтодор”. 

2019-02-26 11:51:20

ЯКЩО НЕМА ЧИМ ДИХАТИ

В нашій області в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам щодо чистоти повітря, працюють 13264 особи, або 23,0 відс. облікової кількості працівників. Серед низки суспільно резонансних питань, які  обговорено цими днями на засіданні виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участі представників всіх сторін соціального діалогу – влади, профспілок та роботодавців -   « Про прискорення розробки національного стандарту “Загальні вимоги до повітря робочої зони”. Як повідомила присутніх Олена Петрущак - заступник начальника відділу політики зайнятості населення, охорони та умов праці управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації,  на підприємствах Івано-Франківської області за даними вибіркового статистичного спостереження, в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, працюють 13264 особи, або 23,0 відс. облікової кількості працівників.Вона також зазначила й наступне.

2019-02-26 11:49:54

НА ТРИСТОРОННІЙ ОСНОВІ

Низку суспільно резонансних питань обговорено цими днями на засіданні виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участі представників всіх сторін соціального діалогу – влади, профспілок та роботодавців.   Серед головних питань порядку денного засідання були наступні –

Звернення Голови Ради Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів Стефанишина Р.С. щодо вжиття заходів до упередження отруєння людей чадним газом  ( доповідала Світлана Шуляр – начальник відділу політики зайнятості населення, охорони та умов праці управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації);

2019-02-26 09:22:24

Про нюанси законодавчих нововведень щодо перерахунку пенсій з 1 березня 2019 року

1. Кому буде проведена індексація пенсій і на яку величину? Індексація пенсій запроваджена реформою 2017 року, якою внесено зміни до ч. 2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (в редакції з 11.10.2017) і передбачено щорічне проведення перерахунку пенсій шляхом збільшення показника середньої зарплати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

2019-02-21 09:39:36

У 2019 році планують осучаснити «лікарняні»

Сьогодні у листках непрацездатності («лікарняних») є поля, у яких може зазначатися діагноз, але лише на прохання пацієнта. У всіх інших випадках ці поля не заповнюються. Водночас досі в обов’язковому порядку вказується назва і місце знаходження медзакладу, що підтверджуються штампом та печаткою закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності».
2019-02-21 09:25:21

МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ

За рішенням Уряду в березні поточного року субсидіанти (пільговики) отримають “живі гроші” для розрахунків за комунальні послуги.
Правила призначення допомоги в оплаті комунальних платежів є незмінними, змінюється тільки алгоритм її виплати. Всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних послуг за лютий 2019 року. Відповідно у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневі комунальні платежі.
2019-02-21 09:13:32

ПРАВО НА ЗДОРОВ’Я. Григорій Осовий: «Профспілки постійно опікуються такими важливими питаннями, як охорона здоров’я наших громадян та забезпечення гідних умов праці і гідної її оплати для працівників цієї галузі»

 

 

20 лютого Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий за дорученням Президії ФПУ та від імені ФПУ підписав протокол про приєднання до Меморандуму про співробітництво колективних членів Координаційної ради Платформи Національної стратегії охорони здоров'я України.

Це відбулось під час засідання Координаційної ради, що проходила під головуванням президента УСПП, Голови ООРУ Анатолія Кінаха. Профспілковий лідер дав високу оцінку Меморандуму та діяльності КР Платформи, проінформував про участь профспілок у цієї важливої справі, запропонував низку конкретних ефективних заходів по реалізації стратегії охорони здоров'я в Україні.

2019-02-20 09:16:51

ЗАЯВА ФПУ З НАГОДИ ДНЯ СОЦІАЛЬНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ

Щорічно 20 лютого відзначається Всесвітній День соціальної справедливості, запроваджений в Україні 2011 року, за ініціативи Федерації профспілок України.

Відзначаючи цей день, міжнародне співтовариство і держави-члени ООН зобов'язуються активізувати свої зусилля задля подолання бідності, забезпечення повної зайнятості, гендерної рівності та доступу до соціального благополуччя і справедливості для всіх.