2019-10-30 14:47:38

УГОДА ПРО СПІВПРАЦЮ

28 жовтня  між Радою профспілок Івано-Франківської області в особі голови Ігоря Басюка та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області ( директор Михайло Євчук),  а також Калуським (в.о.директора Людмила Желізняк) Коломийським ( директор Василь Дутчак)  і Івано-Франківським ( директор Віталій Стусяк) місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги підписано Угоду про співпрацю.

2019-10-30 13:50:31

АКЦІЯ. Профспілки – проти звуження законних прав освітян

29 жовтня біля Верховної Ради України відбулася масова акція  протесту проти звуження прав та гарантій освітян, яку провела  Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України. 

Учасники акції зібралися на Майдані Незалежності і пройшли до будівлі парламенту. До них приєдналися представники освітянських профспілкових організацій, які приїхали з різних регіонів України, зокрема зТернопільскої, Донецької, Івано-Франківської, Дніпропетровської, Полтавскої, Чернівецької, Київської областей.

2019-10-28 12:03:52

Нова соціальна філософія ЩОБ ПРАЦЮВАТИ НЕ З НАСЛІДКАМИ, А З ПРИЧИНАМИ

Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська взяла участь у відкритті нового проекту Ради Європи “Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні”.Це перший та єдиний проект Ради Європи, сфокусований виключно на соціальних правах людей. Мета ініціативи - допомогти українській владі у посиленні розвитку соціальних прав в державі.

2019-10-28 11:29:03

Демографічні тенденції в Україні потребують комплексного підходу на державному рівні

На цьому наголосила начальник Управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг Оксана Суліма під час зустрічі з делегацією Представництва HelpAge International в Україні. «Загалом старіння населення є світовим процесом. Частка людей похилого віку в структурі населення зростає високими темпами у розвинутих країнах та багатьох країнах, що розвиваються. Україна є і залишатиметься протягом наступних років однією із „найстаріших” країн світу»,- зазначила Оксана Суліма.

2019-10-28 09:18:04

АКТУАЛЬНО. Григорій Осовий: «В основі зростання пенсій і зарплат мають бути зростання економічних показників та дотримання соціальної справедливості»

 

Нам потрібно глобально дивитись на те, що треба зробити в економіці для того, щоб вона працювала продуктивно, щоб люди отримували гідну заробітну плату і частка, яку вони спрямовували б на майбутню пенсію,  була б достатньої для забезпечення її гідного рівня. Це стратегічний, магістральний шлях, іншого просто немає. Про це заявив Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, виступаючи на Тристоронній зустрічі з питань майбутнього пенсійної системи України, що відбулася 24 жовтня в Києві.

2019-10-28 09:01:20

ШАНОВНІ АВТОМОБІЛІСТИ ТА ДОРОЖНИКИ!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята .

Важко уявити собі сучасне життя, господарську діяльність та побут кожної людини без автомобільного транспорту. У цій важливій сфері економіки трудиться численна армія професіоналів, які забезпчують  життєдіяльність країни.

Рада профспілок області вітає всіх, хто вірний своєму професійному обов’язку,. Від вашої майстерності та якості роботи залежить стан доріг і безпека на них.

Щиро бажаємо всім працівникам автомобільного транспорту та дорожнього господарства щастя, оновлення та процвітання галузі,  добробуту, нових трудових здобутків, невичерпної енергії, міцного здоров’я, успішної та безаварійної роботи.

З повагою,

Голова Ради профспілок області                                  Ігор Басюк

 

2019-10-24 12:54:41

ЗАСІДАННЯ СПО. Час вимагає ефективної та результативної реакції профспілок

Як забезпечити надійний та якісний захист законних прав працівників? Що треба, у першу чергу, зробити, щоб не допустити звуження трудових прав людини праці?

Якою має бути роль профспілок у вирішенні наболілих проблем соціально-економічного життя країни? На ці та інші запитання, які зараз турбують членів профспілок, всіх працівників, будуть шукати відповіді учасники засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, що відбудеться 23 жовтня в Будинку профспілок.

2019-10-24 10:50:04

ГІГ_ЕКОНОМІКА вимагає не лише набору нових умінь, але й інакших людей

ЩО ТАКЕ  Гіг-економіка?  Так прийнято називати нову модель трудових відносин, що ґрунтується на короткострокових контрактах або неформальних домовленостях. В реаліях це дає  гнучкість як працівникам, так і компаніям — але й несе в собі набагато більше, ніж в традиційному бізнесі, невідомих чинників.

Про ці процеси  починають вести мову і профспілки. Що варто знати? І чи можливо підготуватися?

2019-10-22 15:02:14

Соціальна тема: СТАРІСТЬ ЯК ВИКЛИК

«За тридцять років в Україні буде 40% літнього населення, 22% українців вже нині потребують медичної та соціальної опіки…»

Сьогодні на  Івано-Франківщині, в с.Рибному у тамтешньому центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді розпочався триденний семінар-тренінг з оволодінням практичних навичок для працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення  області «Основи догляду за громадянами похилого віку та особами з інвалідністю».

В його роботі беруть участь директор Центру ДПО ДУ «Інститут геронтології ім. Д.Чеботарьова НАМН України», доктор медичних наук, професор Віра Чайковська та  викладачі  Центру - Вадим  Толстих і Тетяна Вялих.

2019-10-17 11:13:06

«В області виведено з «тіні» понад 32 млн.грн зарплати»…

Відбулося  засідання виконавчого комітету  Івано-Франківської обласної тристоронньої  соціально-економічної ради, під час якого обговорено комплекс питань, пов’язаних з визначеними Урядом  соціально-економічними показниками у проєкті Держбюджету країни на 2020 рік. Прийнято текст Звернення з нагоди Всесвітнього дня дій за  гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю. Також заслухано інформацію управління праці департаменту соціальної політики ОДА про стан виплати заробітної плати в області на початок жовтня 2019 року.