2021-07-12 15:43:28

ЗАПОЗИЧУЄМО ШВЕДСЬКИЙ ДОСВІД НАВЧАННЯ ПРОФАКТИВУ

У рамках співробітництва Профспілки працівників державних установ України із Профспілкою державних службовців Швеції Fackförbundet ST з 30 червня по 2 липня в м. Чернігові проведено семінар-навчання профактивістів на тему «Базовий курс навчання» за проектом «Розвиток державного сектору в Україні».

На базі Північного регіонального представництва Центру профспілкових знань  55 профспілкових лідерів з усіх куточків України взяли участь в лекціях і тренінгах, уі тому числі троє з Івано-Франківщини. Це голови первинних профспілкових організацій: управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації Надія Павлишин, Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любов Гуцман та Верховинської селищної ради Оксана Чубатько.

2021-07-12 13:45:05

КОЖНА НОВА ПЕРВИНКА ЗМІЦНЮЄ ПРОФСПІЛКУ

Реформа децентралізації влади і зміна адміністративно-територіального устрою не могли не вплинути на чисельність і структуру Івано-Франківської обласної організації галузевої Профспілки.Чимало бюджетних установ потрапили під ліквідацію чи реорганізацію, що призвело до вивільнення їх працівників та позначилося на роботі первинних профорганізацій. Водночас це дало певний поштовх обласному комітету Профспілки  для перегляду структури організаційних ланок, форм роботи та пріоритетів у своїй діяльності.

2021-07-02 14:21:15

ЗВ’ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ У ПЕРІОД АНТИПРОФСПІЛКОВИХ РЕФОРМ: ДОСВІД ГРУЗІЇ

2 липня у рамках конференції «Трудові права і шлях європейського розвитку" у столичному Будинку профспілок відбулась сесія відбулась дискусія на тему «Зв’язки з громадськістю у період антипрофспілкових реформ». З презентацією досвіду та досягнень Об’єднання профспілок Грузії у цієї сфері виступила керівник прес-служби Тамара Гедеванішвілі.

2021-07-01 12:31:57

ФПУ ПРИЄДНАЛАСЯ ДО ЗАЯВИ МІЖНАРОДНОГО ПРОФСПІЛКОВОГО ФОРУМУ ЗА СОЦІАЛЬНО СПРАВЕДЛИВИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ПЕРЕХІД

У висновку Міжнародного профспілкового форуму за соціально справедливий екологічний перехід, який готувався упродовж декількох місяців спільними зусиллями більш ніж 130 організацій з усіх континентів, ми хочемо звернутися із закликом до своїх братів і сестер із профспілкового руху і союзників, які поділяють нашу боротьбу. Ґрунтуючись на своєму конкретному досвіді і практиці, ми хочемо твердо заявити про основоположний характер наступних вимог для справедливого і солідарного переходу.

2021-06-29 20:48:08

Земельна реформа в дії: найважливіші питання про зміни у сфері землеустрою

Передача державних земель у власність громад — процес важливий та історичний. Територіальні громади зможуть забезпечити кращий контроль та управління землями, а надходження до місцевих бюджетів покращать добробут містечок і сіл. Утім за довгі роки хаотичного централізованого управління, панування тіньової економіки та корупційних схем люди розучилися почуватися господарями на власній землі та мають безліч питань і навіть побоювань щодо земельної реформи. У цьому документі зібрано найпопулярніші та найважливіші питання, які виникають у громад щодо земельного законодавства. Дати відповіді взялися експерти із земельних питань, юристи, фахівці Держгеокадастру.

2021-06-29 12:37:35

ПРОФСПІЛКИ ЗАКЛИКАЮТЬ ДО РАТИФІКАЦІЇ КОНВЕНЦІЇ МОП №190 В УКРАЇНІ

25 червня 2021 року набула чинності Конвенція Міжнародної Організації Праці №190 про викорінення насильства і домагань у сфері праці. Про це повідомила Міжнародна організація праці.Україна активно включається у процес ратифікації конвенція проти насилля та харасменту на роботі. Уже кілька років на експертному рівні триває обговорення щодо ратифікації 190 конвенції МОП в Україні. Зокрема, 18 травня 2021 року за підтримки проекту МОП із заробітної плати відбулась презентація проведеного на прохання Мінсоцполітики Комплексного порівняльного аналізу законодавства України на відповідність Конвенції МОП № 190 про викорінення насильства та домагань у сфері праці. У заході на запрошення МОП у он-лайн режимі взяв участь Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

2021-06-24 16:18:15

З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Рада профспілок області щиро вітає Вас із визначним державним святом - Днем Конституції України.Вона  закріпила наші  ідеали справедливості та рівності. Основний Закон став основою розвитку незалежної демократичної держави.

Нехай з кожним роком зміцнюються принципи демократії та рівності, нехай верховенство права буде головною нормою українського суспільства.

Від щирого серця бажаю всім міцного здоров’я, бадьорості духа, миру та благополуччя. Нехай це свято додасть Вам наснаги в роботі та житті на благо України!

З повагою,

Голова Ради профспілок області                                      Ігор Басюк

 

2021-06-24 15:59:45

ФПУ ДАСТЬ РІШУЧУ ВІДСІЧ НАСТУПУ ВЛАДИ НА ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ І ПРОФСПІЛОК

Президія ФПУ на засіданні 24 червня 2021 розглянула питання   проведення другого засідання Ради ФПУ 30 червня ц.р. і схвалила План заходів, спрямованих  на недопущення просування законодавчих ініціатив щодо звуження прав найманих працівників та їх представників.Раді запропоновано розглянути питання про заходи з реалізації Стратегії діяльності ФПУ на 2021-2026 роки «Час дій та якісних змін», про створення Робочої групи Ради ФПУ з напрацювання змін до Статуту ФПУ, про внесення змін до Положення про постійні Комісії Ради ФПУ, про постійні Комісії Ради ФПУ та їх персональний склад, про заходи щодо реалізації зауважень та пропозицій делегатів VIII-го З’їзду ФПУ.

2021-06-23 11:03:42

Налагодження соціального діалогу у територіальних громадах має сприяти покращенню їх взаєморозуміння з органами державної влади, профспілками і роботодавцями.

З метою залучення територіальних громад до соціального діалогу обласною тристоронньою соціально-економічною радою 8 червня проведено виїзне засідання круглого столу на тему: “Співпраця державних органів, профспілок і організацій роботодавців з територіальними громадами для вирішення проблемних питань та регулювання економічних, соціальних і трудових відносин”. Участь у заході взяли представники сторін ради від органів державної влади, профспілок і обласної організації роботодавців, а також керівники Рожнятівської та Брошнів-Осадської територіальних громад, їх структурних підрозділів, старости сіл, податківці  та підприємці.

2021-06-23 10:53:55

В СОЛОТВИНСЬКІЙ ТГ СТВОРИЛИ ПРОФСПІЛКОВУ ОРГАНІЗАЦІЮ

У колективі Солотвинської територіальної громади відбулися установчі збори із створення первинної профспілкової організації, в яких взяло участь 49 працівників.

Перед їх початком селищний голова Манолій Піцуряк  висловив свою позицію з цього питання, а завідувач відділу організаційно-масової роботи Івано-Франківського обласного комітету  профспілки Працівників державних установ Валерій Крецул проінформував про вимоги Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», а також розповів про роботу обласної організації Профспілки із захисту трудових, соціально-економічних  прав та інтересів спілчан.