2021-04-27 14:14:11

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ: ЩО НЕСЕ УКРАЇНЦЯМ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЯ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА

В організованій Національною спілкою журналістів України і Федерацією профспілок України  Всеукраїнській онлайн конференції «Атаки на права працівників: позиція профспілок» узяли участь більше 230 редакторів, члени правління і секретарі НСЖУ, керівники всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань ФПУ, І це була найбільша за числом учасників з усіх всеукраїнських онлайн нарад, які проводилися НСЖУ.

2021-04-27 10:29:07

МЕДИЧНІ ПРАЦІВНИКИ_ СЕРЕД НАЙВРАЗЛИВІШОЇ КАТЕГОРІЇ

Станом на 23 квітня 2021 року від початку пандемії на COVID-19  в області зареєстровано 2993 випадки гострих професійних захворювань на ковід-інфекцію серед медичних працівників. В тому числі лікарі, середній медичний персонал і молодші медичні сестри.

2021-04-27 10:02:12

СОЦІАЛЬНІ ПИТАННЯ МАЮТЬ БУТИ В ПРІОРИТЕТІ

Нещодавно голова Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників державних установ Ніна Гушпіт взяла участь у засіданні колегії департаменту соціальної політики облдержадміністрації. Серед інших питань порядку денного вона привернула увагу учасників засідання до такої проблеми як загроза погіршення соціального обслуговування населення.

Адже в результаті змін в адміністративно-територіальному устрої області кількість районів, а відповідно і державних адміністрацій значно зменшилася. Штатна чисельність їх підрозділів з питань соціального захисту населення, служб у справах дітей та центрів соціальних служб скоротилася.

2021-04-26 20:42:32

ПРАЦЮВАТИ НА ВИПЕРЕДЖЕННЯ – ВИМОГА ЧАСУ

Засідання об’єднаного профкому Калуського «Карпатнафтохіму» та Сервісних служб було  присвячене Всесвітньому  дню охорони праці, тож це питання було першим в порядку денному.

 Прийнято дві Заяви, в яких констатовано безпрецедентні виклики пандемії . Тому девізом цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці  є «Передбачити , готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі». Підкреслено, що збережений в цих умовах трудовий колектив   є рушійною силою, яка забезпечує випуск продукції, успішну роботу підприємства, його економічне зростання.

2021-04-26 15:07:49

ЖИТИ В НОВИХ РЕАЛІЯХ - БУТИ ГОТОВИМИ ДО ВИКЛИКІВ

26 квітня відбулося засідання Президії Івано-Франківської Ради профспілок області, в якому взяли участь члени Президії, голови обласних галузевих профспілкових організацій.

Вів засідання голова РПО І.Басюк. У порядку денному обговорено низку актуальних питань, серед яких – Про стан охорони праці в Україні і області у 2020 році та виробничого травматизму на підприємствах області за перший квартал 2021 року; Про статистичну звітність членських організацій за 2020 рік; Про виконання бюджету за минулий рік та бюджет РПО на 2021 рік; Про заходи до Всесвітнього дня охорони праці ; Заяву Ради профспілок області; Про газету «Єдність» та ряд інших.

2021-04-22 13:04:59

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК. ПОВЕРНУТИ ЛЮДЯМ ЗАРОБЛЕНЕ – СПОСІБ УБЕЗПЕЧИТИ ЇХ ВІД БІДНОСТІ

На засіданні Уряду 21 квітня 2021 року  Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий взяв слово і привернув увагу Прем’єр-міністра України та членів Уряду до критичної ситуації зі збільшення заборгованості по зарплаті працівникам.Під час виступу представник профспілок в Уряді зазначив, що до ФПУ, профспілкових організацій усіх рівнів останнім часом значно збільшилось надходження звернень від трудових колективів та працівників, які повідомляють про наявність зарплатних боргів, не вирішення протягом тривалого часу цієї проблеми. За деякими даними, з початку цього року борги по зарплатах зросли, і станом на 1 березня 2021 року заборгованість вже перевищує  3 млрд 200 млн грн.

2021-04-22 13:01:09

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ - ПРОТИ НЕЗАКОННОЇ ТА АНТИСОЦІАЛЬНОЇ «ДЕРЕГУЛЯЦІЇ» ТРУДОВИХ ВІДНОСИН

Президія ФПУ виступила з Заявою щодо зареєстрованих у Верховній Раді України законодавчих ініціатив влади, спрямованих на «дерегуляцію» трудових відносин. Приводом для цього публічного звернення стала реєстрація провладною більшістю у Верховній Раді проєктів законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» (реєстр. № 5371 від 13.04.2021) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо дерегуляції трудових відносин» (реєстр. № 5388 від 16.04.2021).

2021-04-21 14:55:01

ВИСЛОВЛЕНО КАТЕГОРИЧНЕ НЕСПРИЙНЯТТЯ УРЯДОВИХ НОВАЦІЙ

Відбулося спільне засідання президій об’єднаної профспілкової організації ПАТ «Укрнафта» Івано-Франківської та Львівської обласних рад Укрнафтогазпрофспілки.

На порядок денний було винесено важливі питання оцінки ризиків, які виникають у профспілковому русі України через черговий раунд наступу на трудові права трудящих. Зокрема, абсолютне неприйняття  профактиву викликали Урядові законопроекти щодо оптимізації функцій соцстраху та спрощення регулювання трудових відносин.

2021-04-21 14:08:13

ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ ПРОФСПІЛОК - ЗАБЕЗПЕЧИТИ НАЛЕЖНИЙ ЗАХИСТ ПРАВ ПРАЦІВНИКІВ

20 квітня у режимі відеоконференції відбулось засідання Президії Федерації профспілок України, на якому було обговорено і прийнято рішення з низки важливих та актуальних питань соціально-економічного захисту працівників в умовах карантинних обмежень та розглянуто інші питання профспілкової діяльності. 

Відкрив засідання Голова ФПУ Григорій Осовий.

2021-04-21 14:01:10

З Т У Р Б О Т О Ю П Р О Л Ю Д Е Й

Днями голова обласного комітету Профспілки працівників держустанов України Ніна Гушпіт взяла участь у робочій нараді в облдержадміністрації щодо функціонування соціальної сфери області.  Заступник голови облдержадміністрації С. Онищук акцентувала  увагу її учасників на потребі налагодження після переходу області з "червоного" рівня епідеміологічної небезпеки  на "жовтий" дієвої роботи усіх соціальних служб щодо  надання жителям  передбачених законодавством базових соціальних послуг. Не оминули необхідності  створення служб у справах дітей та центрів соціальних служб в територіальних громадах.