2018-07-27 10:34:19

Разом захистимо профспілкове майно!

В єдності наша сила! Геть руки від профспілкового майна! Дати рішуче відсіч рейдерам від влади! Такі заклики пролунали сьогодні  під час профспілкового мітингу біля Окружного адміністративного суду м.Києва.

Він відбувся у рамках акції підтримки Полтавської обласної ради профспілок під час розгляду судом справи про визнання противоправним та скасування розпорядження КМУ від 11.01.2018 № 13-р «Про передачу будівлі профспілок у м. Полтава Генеральній прокуратурі України».

2018-07-27 10:32:40

ФПУ звернулась до Прем’єр-міністра України щодо затримки з виплатою пенсій

До ФПУ стали надходити багато звернень від пенсіонерів, профспілкових організацій щодо затримки з виплатою пенсій. Значна частина пенсіонерів не змогла отримати пенсію у встановлені для них строки. Враховуючи відсутність належної інформації з цього питання Федерація профспілок України звернулась до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. з проханням терміново розглянути порушену проблему та дати доручення відповідним міністерствам і відомствам виправити ситуацію і надати в засобах масової інформації широку інформацію з цього питання.

2018-07-21 17:07:08

Захист прав профспілок – ключова умова незалежності їх діяльності

У № 130 газети Верховної Ради України «Голос України» від 18 липня 2018 р. вийшла стаття під назвою: «Від історії виникнення майна профспілок до реального захисту їхніх прав».

 

Авторами публікації виступили Голова ФПУ Григорій Осовий та заслужений юрист України, заступник Міністра Кабінету Міністрів України, керівник юридичного підрозділу Секретаріату Кабінету Міністрів України (2005 – 2015 рр.) Павло Кондик.

2018-07-21 17:04:57

КСУ відновив соціальні гарантії чорнобильцям

КИЇВ. 18 липня. УНН. Конституційний Суд України ухвалив рішення, яким відновив соціальні гарантії постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Відповідний документ оприлюднено на сайті Суду.

Конституційний Суд України ухвалив Рішення у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) підпунктів 2–7, 12 та 14 пункту 4 розділу І Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76–III (далі – Закон № 76).

2018-07-21 17:00:35

ОСІНННІЙ НАСТУП ПРОФСПІЛОК: ГОТУЄМОСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКИХ АКЦІЙ ПРОТЕСТУ

21 червня 2018 року  відбулося засідання Президії ФПУ, на якому розглядалися важливі питання щодо ситуації, яка склалася у взаємовідносинах між соціальними партнерами, в першу чергу – між ФПУ та Кабінетом Міністрів України.

Планувалася зустріч членів Президії ФПУ із Прем’єр-Міністром України п.Гройманом В.Б. з метою отримання аргументованих відповідей і роз’яснень з приводу не врегулювання пропозицій профспілок щодо формування бюджету України, непрозорості формування цін на житлово-комунальні послуги, в першу чергу на природний газ українського видобутку, електроенергію, підвищення рівня соціальних стандартів, таких як прожитковий мінімум, мінімальна зарплата, регулювання цін на товари першої необхідності, не забезпечення пріоритету захисту українського товаровиробника, катастрофічної ситуації з міграцією за кордон кваліфікованої робочої сили, в першу чергу молоді, низьким  рівнем купівельної спроможності громадян України; незахищеністю малого бізнесу, прийняття рішень щодо відчуження законно набутого профспілкового майна, неефективним проведенням реформ, особливо в галузі охорони здоров’я, несправедливим розподілом в оплаті праці між працівниками державних підприємств і акціонерних кампаній та їх керівниками; незадовільного управління Фондом соціального страхування і іншими вкрай важливими проблемами, що впливають на життя не тільки членів профспілок, а і всього населення України.

2018-07-19 19:41:55

ЛІТО В ЗЕНІТІ: В ДРУЖБІ ВЖЕ ОЗДОРОВИЛОСЬ ПОНАД 700 ДІТЕЙ

Уже тридцять третій рік поспіль Лікувально-оздоровчий комплекс  “Дружба”  приймає хлопчиків і дівчаток з Івано-Франківщини, Львівщини, Києва та інших місць України. За дві зміни цього літа в «Дружбі»  уже відпочило і оздоровилося понад 700 дітей, а до кінця оздоровчого сезону  тут буде прийнято до 2000 дітлахів, повідомили нам в дирекції закладу, і ще розповіли:

2018-07-19 19:20:28

СОЦІАЛЬНІ ПАРТНЕРИ ВІДНОВЛЮЮТЬ РОБОТУ ФОНДІВ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ

Спеціальна тристороння робоча група з представників профспілок, роботодавців та Мінсоцполітики має до осені напрацювати законопроект, що відрегулює роботу Фондів соціального страхування. Таке рішення прийнято на засіданні Спільного представницького органу обʼєднань всеукраїнських профспілок. Його підтримали також Міністр соціальної політики Рева А.О. та Голова СПО роботодавців Олійник Д.М.

 

Понад дві години тривало чергове засідання СПО обʼєднань профспілок. Основне питання – розблокування роботи Фонду соціального страхування України та Фонду соціального страхування на випадок безробіття.

2018-07-19 19:12:39

Пенсійний фонд України підбив підсумки виконання основних пріоритетів діяльності у І півріччі 2018 року

На засіданні правління Пенсійного фонду України, яке відбулося 12 липня ц.р., було підбито підсумки роботи органів Пенсійного фонду у першій половині поточного року.

2018-07-19 19:05:34

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛКИ. Пріоритет – забезпечення прав та інтересів працівників

Підтримувати і надалі всі профспілкові акції щодо зниження тарифів і цін на газ, електроенергію, житлово-комунальні послуги, відновлення державного регулювання цін на соціальні товари. Взяти під профспілковий контроль проведення індексації пенсій для працівників торгівлі, які мають великий стаж проте отримували маленьку заробітну плату. Ці та інші важливі рішення прийнято 18 липня під час засідання Центральної ради Профспілки працівників і підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг.

2018-07-19 18:57:16

ФПУ- ДЕРЖПРАЦІ: СПІВПРАЦЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

11 липня у Держпраці підписано Угоду між Федерацією профспілок України та Державною службою України з питань праці, щоб спільними зусиллями  забезпечити конституційні права громадян на належні, безпечні та здорові умови праці. Угода також має забезпечити дотримання роботодавцями  прав і гарантій застрахованих осіб, постраждалих на виробництві.