2020-07-30 20:10:33

ЕКСПЕРТНА ДУМКА. ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ПРОФСПІЛКИ ПОРУШУЄ ФУНДАМЕНТАЛЬНІ ПРАВА УКРАЇНСЬКИХ ПРАЦІВНИКІВ

Нещодавно комітет Верховної Ради з питань соціальної політики схвалив до прийняття законопроект № 2681, який, на думку законодавця, покликаний «осучаснити» діяльність українських профспілок.

2020-07-30 20:06:08

ПЛЕНУМ ОБГОВОРИВ СЬОГОДЕННЯ І МАЙБУТНЄ ПРОФСПІЛКОВОГО РУХУ

Сьогодні, 30 липня, у Києві у Будинку профспілок відбувся VІ Пленум ЦК Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення України.

У його роботі взяв участь та виступив Голова ФПУ Григорій Осовий.

2020-07-29 10:07:52

ЗАКОН "ПРО ДЕРЖАВНУ СЛУЖБУ" ПОТРЕБУЄ ДООПРАЦЮВАННЯ

За повідомленням сайту Профспілки працівників державних установ України, Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо кандидатського резерву» з власними пропозиціями.

2020-07-27 15:50:46

ЗУПИНИМО ЗНИЩЕННЯ ВІТЧИЗНЯНОГО ХІМПРОМУ!

Центральна Рада Профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України та представники профспілкових організацій провідних підприємств - виробників мінеральних добрив України звернулися до Президента України Володимира Зеленського з вимогою невідкладно втрутитися у ситуацію та вжити заходів для запобігання знищення вітчизняної хімічної промисловості.

2020-07-24 13:58:52

УРЯДОМ ВРАХОВАНО ПОЗИЦІЮ ПРОФСПІЛОК

На засіданні Уряду  22 липня були внесені зміни до порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного та комунального закладу охорони здоров’я.Голова СПО Григорій Осовий зазначив, що попередня редакція урядової постанови, що надійшла на погодження СПО об’єднань профспілок, була ним розкритикована, оскільки в ній було дуже узагальнено прописано можливість участі у складі комісій з проведення конкурсу представників громадських об’єднань. Також практично ігнорувалось законодавче положення про те, що представницькою стороною в сфері соціально-трудових відносин виступають профспілки.

2020-07-23 14:39:42

ОПТИМІЗОВАНО ПРОЦЕС ПРИЗНАЧЕННЯ ТА НАДАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ

22 липня на засіданні Уряду розглянуто питання про оптимізацію призначення та надання державної соціальної допомоги громадянам і родинам, що її потребують.

Суттєві зміни торкнуться питань рівного доступу до державної допомоги, об’єктивності під час її призначення та спрощення оформлення необхідних документів.

Розроблена з цією метою Мінсоцполітки та ухвалена Урядом постанова «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» передбачає проведення перерахунку розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, яка виплачувалася в січні-червні 2020 року, та на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування.Раніше цей документ у встановленому порядку було опрацьовано СПО об’єднань профспілок, який надав до нього свої пропозиції, і у остаточній реакції постанови їх було враховано.  - Про це повідомив  Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ  Григорій Осовий, який брав участь у засіданні Уряду.

2020-07-23 14:23:54

НАРОДНІ ДЕПУТАТИ З УВАГОЮ СТАВЛЯТЬСЯ ДО ПОЗИЦІЇ ПРОФСПІЛОК

У відповідь на звернення ФПУ до народних депутатів України щодо неприпустимості прийняття законопроектів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» №2681 та «Про страйки та локаути» №2682 народний депутат України Роксолана Підласа, член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ", заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку поінформувала, що позиція профспілок щодо зазначених законодавчих ініціатив нею взята до відома та буде врахована у подальшій роботі.

2020-07-22 14:21:50

ОБГОВОРЕНІ ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ПРАЦІВНИКІВ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ

В рамках виконання протокольного рішення зустрічі Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А. з профспілками та роботодавцями 17.06.2020 на прохання Профспілки працівників соціальної сфери  України 21 липня 2020 року відбулася двостороння зустріч Міністра соціальної політики України Марини Лазебної з Головою Профспілки Володимиром Тьоткіним та заступником голови Профспілки Галиною Башкірєвою.

2020-07-21 21:23:00

РАЗОМ БІЛЬШ ЕФЕКТИВНО ЗАХИСТИМО ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ

Сьогодні відбулася робоча зустріч Голови ФПУ Григорія Осового з Т.в.о. голови Держслужби України з питань праці Віталієм Сажієнком і його заступником Ігорем Дегнерою з питань розвитку співпраці в питаннях захисту прав та інтересів працівників.

У ході зустрічі учасники обговорили широке коло питань і, в першу чергу, що стосується боротьби з таким ганебним явищем як заборгованість із заробітної плати в Україні, яка постійно зростає. Посилення відповідальності роботодавців за несвоєчасну і неповну виплату заробітної плати працівникам. Розглянули випадки, що стосуються хронічної заборгованості.

2020-07-21 10:57:27

СЛУГИ НАРОДУ ПЛАНУЮТЬ ЛЕГАЛІЗУВАТИ НЕЗАКОННІ СХЕМИ ВИКОРИСТАННЯ РОБОЧОЇ СИЛИ

Народним депутатом України від політичної партії «Слуга народу» Олексієм Устенком внесено до Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» щодо стимулювання створення нових робочих місць суб'єктами малого підприємництва» (реєстр. № 3812).Законопроектом пропонується: