2019-04-09 15:59:19

АКТУАЛЬНО. Ціни та зарплати: що нас чекає найближчого часу?

Країна живе виборами. Дебати, аналізи, відеоролики. Але після 21 квітня – дня другого туру виборів Голови держави – все ми повернемося  з виборів в «нормальне життя». Зрозуміло, що людей зараз, а після 21 квітня ще більш буде цікавити довічне питання – як жити далі? А ще: що буде з цінами, курсом валют, зарплатами та пенсіями? Скажемо одразу: Федерація профспілок України, її членські організації постійно – незалежно від виборів, урядів, що змінюються, - опікуються цими питаннями, виступають з ініціативами, пропозиціями щодо підвищення ефективності та якості соціально-економічного захисту людини праці. Але профспілковим організаціям, всім членам профспілок, треба, як кажуть, тримати руку на пульсі, не тільки вивчати та аналізувати ситуацію в соціальної та економічної сфері, але й прогнозувати подальший розвиток подій. Так що ж нам прогнозують експерти?

2019-04-08 11:32:58

« Охорона праці на роботі майбутнього» - девіз Всесвітнього дня ОП 2019р.

За оцінками Міжнародної організації праці (МОП), щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату. Кожен день в світі вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві близько 5000 осіб, в рік - від 2 до 2,3 мільйона осіб.

2019-04-08 10:15:44

ФПУ ІНФОРМУЄ

 Про конфліктогенну ситуацію в Україні за 2018 рік

2019-04-08 10:05:19

МОЗ України регулюватиме ціни на ліки з Нацпереліку

Таке рішення ухвалив Кабінет міністрів України  3 квітня. Міністерство охорони здоров’я з 1 липня встановлюватиме граничні ціни для лікарських засобів, що найчастіше приймають українці.

ЩО ЦЕ ДАСТЬ

Національний перелік основних лікарських засобів, за яким першою чергою закуповують препарати лікарні, складається з 427 препаратів з доведеною ефективністю. Близько 60 з них - популярні ліки, якими найчастіше користуються українці. У грошовому вимірі вони становлять близько 80% від загального обсягу закупівель в регіонах. Запровадження державного регулювання цін на популярні препарати, за попередніми підрахунками допоможе заощадити близько 214 млн грн. За ці кошти медзаклади зможуть купити більше потрібних ліків з Нацпереліку. Від цього виграють пацієнти - вони отримають ще більше безоплатних ліків під час лікування в стаціонарі.

2019-04-08 09:47:49

З ПРИЄМНОЮ МІСІЄЮ до колег-профспілчан

Колективний договір департаменту соціальної політики обласної державної адміністрації визнано кращим за підсумками роботи у 2018 році

4 квітня до департаменту соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації завітала голова обласного комітету профспілки працівників державних установ Ніна Гушпіт. Цього дня вона виконала приємну місію: привітала колектив та вручила Диплом  переможця обласного конкурсу “Кращий колективний договір за підсумками роботи у 2018 році”.

Підставою для цього почесного визнання та отримання Диплому є Постанова президії Івано-Франківського обкому профспілки працівників державних установ за підсумками роботи за минулий рік.

Адміністрація та  колектив департаменту висловили  щиру вдячність голові обкому за нагороду, за співпрацю, зазначивши, що Департамент завжди відчуває підтримку, опіку та добре слово з боку  обкому профспілки працівників державних установ. Побажали гості подальших плідних результатів праці у соціально-економічному захисті працівників.

 

2019-04-06 20:59:16

ЗНОВУ РЕЙДЕРСТВО

Тривають спроби рейдерських захоплень санаторіїв, що належать ПрАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця». На цей раз інцидент стався з санаторієм «Жовтень», розташованим в Конча-Заспі під Києвом. Тут колишній головний лікар зробив спробу рейдерського захоплення закладу «Укрпрофоздоровниці» шляхом перереєстрації. Про це заявили учасники прес-конференції, що відбулась 4 квітня в інформаційному агентстві «Інтерфакс – Україна».

2019-04-04 15:34:06

Голова ФПУ Григорій Осовий виступив з доповіддю про дотримання прав профспілок

VII засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, що відбувається у м. Львів, 4 квітня розпочалось із доповіді про права профспілок та працівників в Україні з огляду на зобов'язання нашої держави в Угоді про асоціацію.

 Серед питань, обговорених у виступах доповідачів з української та європейської сторін були питання не лише щодо боротьби з бідністю, дисбалансів на ринку праці, що породжують тренди трудової міграції, - особлива увага була приділена питанням соціального діалогу, колективно-договірному законодавству, проблемі протиправного привласнення державними органами майнових об'єктів профспілок, необхідних їм для здійснення статутних повноважень тощо.

2019-04-04 14:17:43

Григорій Осовий бере участь у засіданні УCПГС Україна - ЄС

3 квітня у м. Львів розпочалось засідання Платформи Громадянського суспільства Україна - ЄС, органу створеного відповідно до ст. 469-470 Угоди про асоціацію.

Цього разу зібрання представників громадянського суспільства України і Європейського союзу присвячено висвітленню таких основних тем: про права профспілок та працівників, а також про продовольчу безпеку.

2019-04-04 14:10:36

ДЕЛЕГАЦІЯ ФПУ БЕРЕ УЧАСТЬ У РОБОТІ 52-Ї СЕСІЇ КОМІСІЇ ООН З НАРОДОНАСЕЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ

1-5 квітня 2019 року у штаб-квартирі ООН у м. Нью-Йорк проходить 52-а сесія Комісії ООН з народонаселення та розвитку.Тема цьогорічної сесії: «Огляд та оцінка Програми дій Міжнародної конференції з народонаселення та розвитку і її внесок у реалізацію та огляд Порядку денного у галузі сталого розвитку на період до 2030 року».

Відповідно до спеціального консультативного статусу ФПУ при Економічної і соціальної ради ООН (ЕКОСОР) у цьому важливому міжнародному форумі бере участь делегація Федерації профспілок України.

2019-04-04 13:59:16

ПЕНЯ СТАЄ НОРМОЮ, БОРГИ - СТРАШНИМИ : МОЖНА ЗАЛИШИТИСЯ Й БЕЗ ХАТИ

(ДАРУЙТЕ, ЩО ТЕКСТ – РОСІЙСЬКОЮ. Йдеться про Україну)

Новое законодательство в сфере энергорынка и жилищно-коммунальных услуг меняет отношения потребителей и поставщиков услуг     Реформы в энергосекторе и в сфере жилищно-коммунального хозяйства, которые хоть медленно, но реализуются в нашей стране, призваны принципиально изменить систему расчетов за энергоносители и, в частности, за жилищно-коммунальные услуги. Если говорить в целом, строится такая система,...