2020-01-29 13:20:44

29 січня Україна вшановує пам'ять ГЕРОЇВ КРУТ

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.Як відомо, наприкінці грудня 1917 року уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти Української Народної Республіки. Більшовиків надзвичайно дратувало проголошення Україною самостійності. Спочатку Москва створила окремий «український червоний уряд» зі столицею у Харкові, який фактично оголосив війну незалежній частині держави, а потім двинула і війська – балтійських матросів, червоноармійців-головорізів з Москви, Пітера, Пскова, Смоленська тощо. Подавалося це як «громадянська війна».
2020-01-29 12:24:22

СПО об’єднань профспілок звернулося до суду з позовом про визнання незаконними дії Кабінету Міністрів України

Сьогодні 29 січня Федерація профспілок України звернулася в інтересах Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про визнання незаконними дії Кабінету Міністрів України в частині порушення Урядом визначених законами та Генеральною угодою на 2019-2021 роки  процедур оприлюднення і погодження із СПО об’єднань профспілок проекту Закону України «Про працю».

2020-01-29 09:53:23

ЄВРОПЕЙСЬКІ ТА УКРАЇНСЬКІ ПРОФСПІЛКИ ЗАСУДЖУЮТЬ ПОРУШЕННЯ УРЯДОМ УКРАЇНИ УГОДИ УКРАЇНА-ЄС

З нагоди засідання Ради асоціації Україна - ЄС, яке проводиться сьогодні, 28 січня, у Брюсселі з метою оцінки прогресу, досягнутого Україною у реалізації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, європейські та українські профспілки засудили нещодавні порушення цієї Угоди Урядом України, який представив низку змін до трудового законодавства без проведення будь-яких консультацій із соціальними партнерами, як цього вимагає національне та міжнародне законодавство.

2020-01-28 15:04:59

ЕКСКЛЮЗИВ.

 ІНТЕРВ'Ю З ЯНОМ ВІЛЛЕМОМ ГАУДРІААНОМ, ГЕНЕРАЛЬНИМ СЕКРЕТАРЕМ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК ГРОМАДСЬКОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ (ЄФПГО)

- Перше запитання пане Ян, що привело Вас до України ?

Основною причиною того, що я тут, в Україні, є обговорення з українськими членськими організаціями, українськими профспілками працівників громадського сектору, які входять до ЄФПГО, ситуацію навколо змін, які Уряд і партія Президента планують внести до трудового законодавства, прав профспілок, а також дізнатись від членських організацій, що викликає у них стурбованість, чому вони проти згаданих змін до трудового законодавства, обговорити ситуацію, зрозуміти стурбованість профспілок.

2020-01-28 10:43:47

ВЛАДА ХОЧЕ КОНТРОЛЮ НАД МЕДІАПРОСТОРОМ

Запропонований Міністерством культури, молоді та спорту законопроєкт «Про протидію дезіеформації» спрямований на встановлення контролю влади над українськими медіа, заявляє від імені Національної спілки журналістів України її голова Сергій Томіленко.

«Пропонуємо уряду припинити обговорення і просування настільки конфліктного законопроекту, який піддається критиці як українськими журналістами, національними медійними організаціями, так і міжнародною спільнотою. Закликаємо журналістські та інші громадські організації не брати участі в доопрацюванні шкідливого для медіа документу», – ідеться в заяві, поширеній 28 січня.

2020-01-27 14:39:42

Ексочільники держави звернулися до нинішньої влади з приводу ринку землі

Екс-президент України Леонід Кравчук, колишній голова Верховної Ради Олександр Мороз та екс-прем'єр Вітольд Фокін звернулися до чинної влади із вимогою поставити на всеукраїнський референдум питання щодо відкриття ринку землі в Україні. Свою позицію вони пояснили у відкритому листі.

2020-01-27 11:09:15

30 січня в усіх регіонах України прокотиться «Хвиля гніву».

У трудових колективах, профспілкових організаціях, перед будинками місцевих органів державної влади відбудуться публічні заходи, вуличні протестні дії. Їх мета – продемонструвати обурення законопроектом  «Про працю», антипрофспілковим законопроектом № 2681 та іншими законодавчими актами, які  погіршують умови життя та праці трудящих, соціальні гарантії працівників на оплату праці, соціальний захист, соціальне забезпечення. Це й вимога - відкликати законопроект № 2178-10 щодо обігу земель сільгосппризначення, який несе загрозу національним інтересам.

**

Захистимо наші права, разом ми сила!

Понад  17 млн. українців працездатного віку та 2.5 млн. працюючих пенсіонерів будуть приречені на узаконену рабську працю. Це стане наслідком прийняття Закону України «Про працю» в новій редакції.

Голови обласних організацій галузевих профспілок Івано-Франківщини на Президії РПО, яка відбулася 20 січня та розширеній нараді 27 січня обговорили питання збереження трудового потенціалу, відновлення соціального діалогу в області на основі балансу інтересів влади, бізнесу і працівників. Прийнято Постанову П-19-1 на підтримку Резолюції Всеукраїнського віче профспілок та участі в протестних акціях 30 січня - в Києві та Івано-Франківську. Цими днями в області проходить активна інформаційна кампанія щодо так званої «трудової реформи» Уряду в трудових колективах підприємств, організацій, установ.

2020-01-27 09:14:05

УКРАЇНЦІ ОТРИМУВАТИМУТЬ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА ЗАТРИМКУ ІЗ ВИПЛАТАМИ

Кабінет міністрів розробляє законопроєкт, яким запроваджують компенсації людям у разі затримок із виплатами. Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук. За словами очільника уряду, для усунення корупційних ризиків уряд встановить вичерпний перелік грошових доходів громадян, щодо затримки яких і проводитиметься компенсація.

2020-01-23 11:16:06

РОБОТОДАВЕЦЬ НЕ Є ДИКТАТОРОМ СВОЇХ ІНТЕРЕСІВ, А РОБІТНИК – НЕ РАБ

Михайло Цимбалюк, народний депутат від ВО "Батьківщина": нинішня влада проштовхує свій проєкт Трудового кодексу, спрямований на жорстке згортання прав працівників, знищення профспілкового руху і порушення міжнародних трудових стандартів.

2020-01-22 11:25:04

Президія Ради профспілок області - Постанова 20 січня 2020 р. м. Івано-Франківськ № П-19-1 Про дії профспілкових організацій області на захист трудових і соціально- економічних прав людини праці

 

16 січня 2020 року Федерацією профспілок України проведено Всеукраїнське віче на захист трудових і соціально-економічних прав людини праці.

Учасники віче профспілок з тривогою зазначали, що так звана “трудова реформа” з боку влади – це брутальне порушення трудових прав людини, руйнування збалансованої законодавчої системи трудових прав і гарантій, ігнорування норм Конституції України, європейського і міжнародного права.