2020-06-02 11:57:02

ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ - ПРОТИ ЗАКОНОПРОЄКТУ 2681

Профспілка працівників освіти і науки України звернулася до Голови Верховної Ради України та всіх фракцій політичних партій та груп у Верховній Раді України з приводу проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)», реєстраційний № 2681 від 27.12.2019, внесеного народними депутатами України Г.М. Третьяковою та іншими, який парламентським Комітетом з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендовано Верховній Раді України прийняти за основу і лише після цього створити робочу групу для його подальшої підготовки до ІІ читання.

2020-06-02 11:39:30

ПІДТРИМКА МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ ВІД ДЕРЖАВИ. СКІЛЬКИ РОБОЧИХ МІСЦЬ БУДЕ ЗБЕРЕЖЕНО?

Станом на 1 червня 2020 року роботодавцями до центрів зайнятості подано 12 763 пакети документів для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Наразі ухвалено  9 204 позитивних рішення щодо надання такої допомоги для покриття витрат на заробітну плату майже 100 тис. працівників. Найбільша кількість звернень надійшла від представників малого та середнього бізнесу Сумської, Харківської, Івано-Франківської, Чернігівської  та Запорізької областей.

2020-06-02 11:34:08

УЧАСТЬ ПРОФСПІЛОК У СИСТЕМНІЙ РЕОРГАНІЗАЦІЇ БІБЛІОТЕЧНИХ УСТАНОВ

Центральним комітетом Профспілки працівників культури України  і територіальним профспілковим активом разом з усією бібліотечною спільнотою активно опрацьовується нова редакція Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу».

2020-06-02 11:24:44

Уряд 1 червня ухвалив низку рішень, які стосуються безпеки дітей, догляду за ними, а також їх виховання.

«На засіданні Уряду 1 червня – у День захисту дітей - Кабінет міністрів України ухвалив низку рішень щодо безпеки дітей, - про це повідомила міністр соціальної політики України Марина Лазебна.Позачергове засідання Уряду вона назвала “разом заради дітей” і поінформувала, що на ньому Уряд ухвалив законодавчі акти, спрямовані на посилення захисту прав дітей.

2020-06-01 16:13:22

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ: ЗАХИСТ ПРАВ ТА ІНТЕРЕСІВ ДІТЕЙ В УМОВАХ КАРАНТИНУ- ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ

На Офіційному веб-порталі ФПУ сьогодні, 1 червня, з нагоди 70-ої  річниці  відзначення  «Міжнародного дня захисту дітей» триває Інтернет-конференція: «Захист прав та інтересів дітей в умовах карантину». На запитання відвідувачів  сайту відповідають фахівці Департаменту правового захисту апарату ФПУ.

Запитання: Які права, пільги та гарантії має працівник, який є одиноким батьком і сам виховує неповнолітню дитину? Як може допомогти профспілка? Іван, Львівська область

2020-06-01 16:05:38

БОРІТЕСЯ - ПОБОРЕТЕ!

"На 18 червня скликаємо Президію ФПУ, на якій обговоримо подальші дії щодо захисту людей праці, профспілок, і збереження країни!" - написав заступник Голови Федерації профспілок України Володимир Саєнко у своєму пості у Фейсбуці.

А ще - про "п'явок" у владі, намагання проштовхнути законопроекти, якими вони планують знищити останній рубіж перед грабунком людей – профспілки, а також про завдання, що стоять зараз у зв'язку з цим перед профспілками.

Детально

Сторінка ФПУ

у Facebook

 

2020-06-01 16:01:16

НОВИНИ

Д А Й Д Ж Е С Т  діяльності СПО, ФПУ, всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань  25-29 травня 2020 року

Переглянути тут   Прес-центр ФПУ

 

2020-06-01 15:57:35

Глобальний союз IndustriALL закликає Президента України, Уряд України відкликати законопроект № 2681.

Вальтер Санчес, Генеральний секретар IndustriALL, який представляє понад п’ятдесят мільйонів працівників гірничої, енергетичної та виробничої галузей країн з усього світу, в тому числі й України, звернувся до Президента України Володимира Зеленського із закликом негайно відкликати законопроект № 2681«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» як такий, що порушує базові трудові права.

Текст Звернення додається.

Копія Листа IndustriALL додається

Департамент міжнародних зав’язків ФПУ

2020-05-31 12:00:48

Шановні працівники хімічної та нафтохімічної промисловості!

Рада профспілок області шле ВАМ найщиріші вітання з професійним святом. Бажаємо успішної безперебійної  роботи і всіляких життєвих гараздів.

З повагою Голова

Ради профспілок області                                Ігор Басюк

 

2020-05-28 13:17:34

ФПУ НАБУЛА ЧЛЕНСТВА У МІЖНАРОДНІЙ КОАЛІЦІЇ ЗА РІВНУ ОПЛАТУ ПРАЦІ

Цього місяця Міжнародна коаліція за рівну оплату праці (ЕРІС) прийняла до своїх лав Федерацію профспілок України (https://www.equalpayinternationalcoalition.org/members/federation-of-trade-unions-of-ukraine/).

Проблеми гендерного розриву в оплаті праці глибоко вкоренилися в усьому світі. Для їх вирішення потрібні зусилля багатьох сторін, і вони не можуть бути вирішені значною мірою лише однією групою, діючою самостійно. Це можна здійснити лише шляхом об’єднання голосів і ресурсів, наприклад, під час проведення кампаній. У результаті такої співпраці ми будемо здатні домогтися набагато більшого у забезпеченні рівної оплати за працю рівної вартості ніж у випадку, коли  б ми діяли кожен окремо. Тому EPIC представляє для ФПУ особливий інтерес.